Ploštěnky?

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Ploštěnky?

Príspevok od používateľa nessie »

Ahoj, můžete mi prosím poradit, jestli tohle jsou ploštěnky? Včera jsem jednu našla na skle, nakonec mi to nedalo a rozmáčkla jsem to a dneska tam je další, na přívodu jsem našla něco jako zbytky od vajíček. Akva jede 14 dní, zatím bez svícení, a před pár dny jsem přidala několik živých kamenů. Díky
_MG_2776.jpg
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Ploštěnky?

Príspevok od používateľa Nielas »

Kosostvorcova hlava pripadne falosne oci na nej? Ano plostenka. Liecbu v morskom akva ti tu niekto urcite poradi. Ja poznam len likvidaciu v sladkej vode ale ta nebude ucinna obavam sa

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Ploštěnky?

Príspevok od používateľa mcfisto »

Flatworm exit od salifertu. Vyzkouseno ;-) Nebo nektere ryby, ale to asi nechces.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Ploštěnky?

Príspevok od používateľa Spongebob »

Jojo koupit flatworm exit od salifertu a ridit se navodem. Jen davkovani se neboj a dej tam toho klidne vic nez uvadi! Ja dal skoro dvakrat vetsi davku a stejne jsem to pak jeste dvakrat opakoval. Kazdych osm dni je davka. Po prvnim pouziti pockas cca 45 min nez uhynou. Jak budes videt poletujici umiraci plostenky muzes je rovnou odsavat hadici pryc. Na odsavacku si nasadis puncochu ve ktere se odsate plostenky zachyti a vodu muzes nalit zase zpet do akva.
Zaklad je odsat co nejvic umirajicich plostenek aby ti jejich mrtvolky kontaminovaly vodu co nejmene. Nasledne vymenit vodu. Tusim20%.
Po par dnech se urcite nejake dalsi zbyle objevi...ty dostanes po osmi dnech dalsi davkou. Pokud jich bude malo uz jsem vodu nemenil, nebo aspon ne takovy mnozstvi. A pak jsem dal treti po osmi dnech ciste pro jistotu uz bez vymeny vody.

No a pak si musis dat sakra pozor nez si od nekoho das koral do nadrze :) zaklad se zeptat predem jestli je nema a bud verit, nebo kapnes do sklenicky s koralem kapku dve z toho co ti zbylo a pockas :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: Ploštěnky?

Príspevok od používateľa nessie »

Díky moc za odpovědi. Nádrž jede právě něco přes 2 týdny a přidala jsem ani ne půl kila živáčů z nejmenované pražské prodejny :-D se kterým tedy opět nemám dobré zkušenosti! Škoda, mám to z práce hned za rohem :( Určitě léčbu nasadím, snad se tím nějak nenaruší náběh akva, ale lepší řešit teď, než později...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Ploštěnky?

Príspevok od používateľa Lukáš »

Esteze na to pred rokmi ziadne pripravky na trhu neboli. Pekne sme si pockali, az zmiznu same od seba. A bola to jedna z poslednych veci, ktora pri nabehu nadrze niekoho trapila.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"