plutvy na potápanie

Ako sa treba potápať, kde sa dá urobiť kurz a podobne.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

emaus
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Feb 2013 15:08
Bydlisko: Trnava

plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa emaus »

čaute,

chcem kúpiť priateľovi plutvy na potápanie. Už som prešla rôzne stránky, no neviem sa rozhodnúť. Myslím si, že by sa mi páčili tieto http://www.plutvy.sk/plutvy/eshop/1-1-P ... -Frog-Plus, ale neviem čo by povedal na tie remienka. Kedysi používal plutvy aj s pätou. Má niekto skúsenosti a takýmto typom plutiev?

ďakujem za pomoc :)
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa JRx »

Vraj kvalitne plutvy su s topankou a nie na ramienka,
Sedo, odpis jej....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa kominík »

ty řemínkové ploutve jsou v pohodě a 100% lepší než ...
jinak dovnitř se kupují neoprénové botičky
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa Miloslav »

100% vzit ploutve s otevrenou patou bud na pasky nebo pruziny a do nich neoprenove boty. Ja sam pouzivam na potapeni tyto http://eshop.deaws.cz/potapecske-potreb ... sub-1.html a knim misto tech gumovejch pasku tyto pruziny http://eshop.deaws.cz/potapecske-potreb ... nnsub.html
emaus
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Feb 2013 15:08
Bydlisko: Trnava

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa emaus »

super, ďakujem za informácie, zistila som, že tie čo sa mi páčia, tak k nim sa dajú dokupiť pružiny čo si mi odporučil :) . Tak sa teším :)
Potom dám info, ako som dopadla a či sú dobre :)
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa Roman »

najprv sa musíš zamyslieť , na čo tie plutvy majú byť.

ak na šnorchlovanie a polhodinové ponory v teplej vode v egypte - tak stačia papučkové , tiež jedny mám už asi 15 rokov a beriem si ich na dovolenky. Na značke nezáleží, vyberaj podľa farby plaviek.

na dlhšie ponory do chladnejšej vody určite potrebuješ neoprénové čižmy a k nim plutvy na remienkoch.

Ďalšie kritérium je dĺžka a tvrdosť listu. Na freediving radšej dlhé a tvrdšie listy, na rekreačné OWD ponory radšej mäkšie, záleží od kondičky dotyčného soudruha. Netrénovaná kancelárska krysa si s tvrdými plutvami pri kopaní kraulom uženie kŕč do lýtka raz-dva. Na takéto ponory mám Mares Volo.

No a na seriózne potápanie, ergo suchý oblek, aspoň 4 fľaše a 50kilo výstroja do vrakov a jaskýň jedine ťažké celogumené plutvy s pružinami namiesto remienkov. Na to mám Tutle Fin-y, pretože legendárne Scubapro Jet Fin sú na moju tlapu príliš úzke.

edit: pri písaní som si práve uvedomil, koľko vercajku som za tie roky doma naškrečkoval :) 4 páry plutiev, asi 6 automatík, 6 fliaš, 2 neoprény, 1 suchý trilaminát, asi 5 masiek, 3 lampy, 2 compy... a veľkú bedňu plnú drobností ktoré určite nikdy nepoužijem :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa rybka »

Na cachtání z lodi v teplé vodě je to jedno, na cachtání ze břehu určitě botičky + ploutve s řemínkem. Přeci jen pochodovat v ploutvích na zpátečku s výstrojí 200 metrů po písku k hraně útesu, to prostě nikoho nebaví. tady čmoudi nepomůžou, vesměs se vody bojí :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa Roman »

ešte detail....

až teraz som si pozrel ten link.

NAJPRV sa kupujú neoprénové čižmy a až na tie sa kupujú plutvy. Čižma musí do plutvy vojsť akurát , nesmie tam byť príliš veľa miesta, inak to bude na nohe pri každom zábere plandať.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa rybka »

A když nesedí botka úplně přesně, kupují se neoprenové ponožky. Všechno musí sedět a nic nesmí klouzat...
emaus
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Feb 2013 15:08
Bydlisko: Trnava

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa emaus »

Fuuha, tak to som nečakala. Toľké informácie :)
je pravda, že sa potápal už dávnejšie a určite vyšiel z cviku :D, písala som, do toho e shopu a odporučili mi toto:http://www.plutvy.sk/plutvy/eshop/1-1-P ... o-Jet-Club
že sú to dobré plutvy pre tých ktorí sa už potápali aj pre začiatočníkov :)

čo vy na to?
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: plutvy na potápanie

Príspevok od používateľa Miloslav »

Botickove ploutve nejsou moc vhodne na potapeni a to uz jen proto ze kdyz se vystupuje z vody na breh tak de clovek po sundani bosej coz neni zrovna moc bezpecny kdezto kdyz sundam ploutve s paskem tak me na nohach zustavaj furt neoprenove botky a nehrozi ze se o neco ve vode poranim.
No a jak uz psal Rybka v ploutvich se chodi po suchu hodne blbe a z vody to taky neni zadna hitparada, takze za me urcite ploutve s paskem + botky ale to uz je na Vas jak se rozhodnete :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Všetko o potápaní"