WWW.POTAPAJME.SK

Ako sa treba potápať, kde sa dá urobiť kurz a podobne.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

WWW.POTAPAJME.SK

Príspevok od používateľa laomedon »

Minulý týždeň som absolvoval kurz OWD - Open Water Diver v Chorvátsku. Bolo super a veľmi som sa na to tešil už pár mesiacov. Ako morský akvarista som veľmi chcel vyskúšať byť pod vodou a pozorovať morský svet bez potreby sa každých 30sek. nadýchnuť nad hladinou.

Prvý pocit som mal dosť divný hlavne som sa cítil ako niekto kto trpí klaustrofóbiou. Stiesnené podmienky a hlavne 100 spôsobou ako sa dá zahučať.

Ale vďaka super inštruktorom sme kurz zvládli a je so mňa a mojej polovičky plnokrvný potápač na otvorenej vode. Aj keď moja polovička asi hlbšie ako do 3m nepôjde na vychutnanie si podmorského života v egypte nám to bude stačiť.

Kto rozmýšla nad potápaním určite môžem vrelo doporučiť. Je to úplne niečo iné ako šnorchel.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tak vitaj medzi nami :lol:

ja si rovna robim Deep Air a Advanced Nitrox u IANTD www.iantd.sk , www.atolsenec.sk , bude zo mna technicky potapac do 42m :D
niekedy mozme pokukat aj nejake slovenske kapre a stuky ked budete mat naladu

Obrázok
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak 42m hmm to je už čo povedať neviem či by som ja niekedy išiel až do takej hĺbky. Tam minulý týždeň boli chlapi čo chodili do 49m a mne to prisšlo zbytočne nebezpečné hlavne keď tam ani nieje nič tak extrémne zaujímavé a tiež už vidíž skoro čiernobielo...

čo sa týka tých šťúk a kaprou tak určite len by som si mal zohnať nejakú tú výstroj zatial mám len masku :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

hehe zrovna sa zbavujem BCD a automatiky , ale ved vsetko sa da pozicat.
Je dobre mat vlastne ABC (maska, snorchel, plutvy) a jeden neopren (z hygienickych dovodov)
vsetko ostatne sa da lahko zohnat
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

to ano neopren urcite svoj aj s botami maska + plutvy, Rad by som potom mal aj kompenzator svoj aby som nemal problem so zvyknutim si vzdy na iny v pripade paniky respektive nehody urcite dolezite ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ja som si zrovna kupil novy od DTD s hlinikovym backplatom a 18l kridlom. je to uplna fantazia , klasicke vestickove jackety sa absolutne nechytaju. Je to uplne ine potapanie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Potápění

Príspevok od používateľa Alik »

No paráda, jsem rád že tato sekce vznikla. Potápím se už od 8-mi let. Teď mám pár let potápěčskou pauzu, ale rád bych se k tomuto koníčku vrátil. Protože to OPRAVDU STOJÍ ZA TO!!!
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

71 metrů mladická nerozvážnost :? a první fakt velkej žralok,ale byla to pitomost ted uz bych dotoho nesel i když, kdybych se začal zase víc potápět čert ví jestli by mi zase nejeblo ,teď mám větší respekt,ale mám kámoše "tekies" ten má na vzduch 98 metrů nikdo se s ním nechce potápět je to šílenec :o
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Páni, vrele doporučujem Egypt, je to jedno veľké morské akvárium. Keď som videl tú nádheru na vlastné oči tak mi padla sánka. Škoda že sú niektoré miesta už dosť zničené. Ale stále je tam toho veľa na pozorovanie.

P**
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

jasne, o tom sa neda diskutovat, Cervene more je super.
Ale aj v ramci Egypta su lepsie a slabsie lokality, podla sprav je napr Hurghada a okolie uz dost nanic, a utesy okolo Sharm el Sheiku su uz ties slusne preplnene potapacmi. Raz som na Woodhous reefe na Tirane napocital vyse 30 !!! kotviacich lodi

najblizsie chcem vyskusat Marsa Alam, vraj je to tam krasne a este dost prazdne
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Asi som sa zbláznil a dnes som hladal v okolí Baťovky nejakých potapáčov a možnosti kurzu lebo chcem aj ja si užívať pod vodou. Som zvedavý čo na to povie zbytok rodiny, ked s tým začnem.......Poprosím Juraja aby napísal aké sú možnosti kurzov v Nitre. V Novákoch na plávarní som videl nejakých potápačov ako školili mládež ale neviem odkial boli.....Napíšte ako cenovo stoja kurzy, a skúsenosti s školami potápania u nás.....Nieje škola ako škola.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

repik, urob si dva tri vikendy v senci a dostane sa ti vzdelania od technickych potapacov a nie od firiem co predavaju rekreacny vercajk a k potapaniu pristupuju ako k biznisu

pod vodou ide o tvoj zivot a nie o to ci mas zaket a neopren podla poslednej mody

ospravedlnujem sa serioznym skolam potapania, ale v poslednej dobe sa roztrhlo vrece s rychlokvasenymi instruktormi a ta kvalita podla toho vyzera
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Ved s toho mám strach lebo dnes je každý odborník a majster na všetko...ale kvalita a skúsenosti v plienkach.....Prežil som dve havárky a nerád by som zahučal na nejakej mláke....
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Príspevok od používateľa okey »

Tak abych nezústal pozadu. Potápím se 5 tým rokem letos budu dělat kurz RD - recue diver. A upřimě řečeno ono pohled do mořského akvária je nádherný zvláště když je venku -15 stupňů a chumelí. Ale když si člověk zajede do pouhých 15 metrů v Egyptě tak to nemá chybu. Když má člověk štěstí tak jako já tak potká murénu okolo 1,75 metru dlouhou i ve 3 metrech. Opravdu kdo o tomto koníčku uvažuje tak mohu jen a jen doporučit. Jinak kurzy jsem dělal OWD v egyptě a AOWD u Melichárka v Ostravě a tamtéž budu dělat i RD. Tak čaute potápky ať už v akvárku nebo v moři :lol: :lol: :lol:
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Príspevok od používateľa okey »

Jinak U PADI když děláš AOWD tak je to jeden kurz ktarý ale obsahuje 5 podkurzů a můžeš si vybrat. já jsem dělal vrakové, navigacní, noční,hloubkové a focení pod vodou. :wink:
jsem začátečník, ale snažím se...
Napísať odpoveď

Návrat na "Všetko o potápaní"