ako neutopit fotak?

Informácie o značkách a modeloch potápačskej výstroji.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

ako neutopit fotak?

Príspevok od používateľa gajduso »

Seruste potapaci :Juro,Roman..... ake puzdra pouzivate na fotenie pod vodou a ake mate skusenosti? Original puzdra alebo univerzalne foliove? mate skusenosti aj s aquapac, dicapac ? Pripadne pouzivate nejake zlepsovaky? Alebo si vyrabate vlastne?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no pride na to... co vlastne chces

na fotenie acropor pri snorchlovani z hladiny staci jednorazovy vodotesny 'papirak' , uplne vazne, vydrzi do 2m (viac ako ty :) )
na kupanie prdele v egypte, kde je voda kristalovo cista a presvietena do hlbky 20m (viac ta miestni divemastri aj tak nevezmu) mi uplne staci Olympus v originalnom puzdre PT-01xx(podla typu)
Na skutocne ponory do vacsich hlbok by to chcelo solidne puzdro od Ikelite s pridavnymi bleskami atd.. a na to uz skratka nemam peniaze a aj tak nemam volne ruky, ked vleciem 4 flase, kompas, bubon s vodiacou snurou, svetlo...:( a to este nepouzivam skuter
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ja som zobral Olympus µ 1030 SW ktory je odolný vode do 10m do 18m hlbky a prežil :D fotky su vo Fotogalerie-priroda
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Na šnorchlování v Egyptě mi dobře posloužil obyčejný Aquapac se zesílenou plochou pro objektiv. Jen jsem musel pořád hlídat bublinky - mršky, jak se na něj nalepily, měl jsem na fotkách místo korálů jen korále ... :( :)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Pro bezne amaterske fotografovani pod vodou pri potapeni s pristrojem (tedy do 40m) doporucuji pouzivat original podvodni pouzdro k danemu fotacku. Sam jsem jich par vyzkousel ke Canonum a muzu urcite doporucit. Ceny se pohybuji kolem 5-ti tisic Kc. Aquapack cca za tisicovku pro snorchlovani postaci urcite take. Jinak na videokameru pouzivam pouzdro delane s elektronickym ovladanim LANC a externim LCD displayem a jsem hodne spokojen. Jelikoz dnesni moderni kamery celkem i slusne foti, tak fotim s nim take. Samozrejme tady jsou vyrobni naklady podstatne vyssi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Výstroj pre potápanie"