Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Jarry »

Ahoj, jasný to chápu, mám 2 větší sladkovodní akvária, obě se skleněnými přepadovými filtry, tohle je spíše pokusné akvárium na pracovním stole (ani ho moc nikomu neukazuju, zatím také sladkovodní), chci si to na něm osahat a pak bych to případně přesunul a rozšířil do většího. Asi bych i tady někam vecpal skleněný filtr, ale to už by si manželka myslela, ze jsem se zbláznil (což si tedy pravděpodobně stejně myslí už teď) :-)
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

No, mezi náma, taky mám občas pocit, že manželka pochybuje o mým duševním zdraví :-D
Jakej objem chystáš? Jestli můžu doporučit, tak pokud máš možnost, začni s co největším možným. Já jsem původně přemýšlel o 30l, ale jak jsem začal počítat, tak mezi 30l a 100l není o moc větší rozdíl v pořizovací ceně...
Běží mi to zatím jen 3 měsíce, ale už to ve mě hlodá... :-D
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Jarry »

Mám tu na stole 70x40x40cm, takže 112l, zatím je obsazené (budu v něm muset vykrmit odchov cichlidek, než budou moci jít do světa), které chci kolem vánoc začít předělávat. Případné budoucí rozšíření do těch, co mají přepadový filtr, ty jsou 300 a 1152l - ale to je vzdálená budoucnost, tu 300l bych ještě asi uvolnit mohl, i když hodně nerad, ale velké nechám určitě ještě hodně dlouho sladkovodní.
Nejdříve chci vyladit stabilitu teploty a hladiny (už mám objednané věci na automatické doplňování odparu a chlazení, to můžu ladit i na sladkovodním). Osmózu mám (ta jede skoro denně), akorát jí musím rozšířit o DI filtr, takže kromě života (kameny, písek atd.) potřebuju akorát dolepit přepážky na ten filtr a počítám i s odpěňovačem. Světla si vyrábím na všechna akvária sám z LED čipů, takže to zkusím i tady, nastudoval jsem vhodné kombinace white/blue/royal blue čipů, snad to bude fungovat. Plánuju něco jednoduchého, zatím pouze měkké korály a 2-3 nenáročné ryby, asi odchov klaunů a možná nějakého hlaváče, případně k němu i Alpheus - což nevím, jestli není blbost, zatím jsem studoval spíše techniku a chemii, než živočichy, na to bude času dost, až se to bude zajíždět :)
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa MRysan »

já to takhle měl u 130l a je to sice vidět, ale není to zase zásadní problém, vnější strany oblepíš fólií a ta vnitřní bude za pár měsíců taky dost neprůhledná. Při čištění se nemusíš nikde hrbit ve skříni, výtlačné čerpadlo nemusí mít moc velký výtlak a tedy ani výkon, nebabráš se s trubkama, netrpíš paranoidním strachem z přetečení a do skříně si hodíš dvě větší nádrže na RO vodu a na přípravu vody k výměně.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

MRysan: Jak jsem psal, u vlepenýho filtru nemám problém s funkcí, ale se vzhledem a prostorem. To už je ale na každým, co se mu líbí a co ne :-)
Stěna aqua/filt je z černého skla, takže do filtru z akva vidět není :-) Čerpadlo ve filtru je 800 l/h se spotřebou jen 6W, což je pravda skoro nic...

Jarry: Mít prostor na 300, tak neváhám ani minutu :-D A pokud ti budou stačit měkké korály a nenáročné LPS, tak nebudeš potřebovat ani moc techniky (Švíco např.), kterou budeš muset nakoupit tak jako tak a přijde mi, že do nano akvárií je snad ještě dražší...
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Jarry »

To akvárium mám na šířku na pracovním stole a koukám na něj částečně přes roh, bok akvária, kde by byl filtr, je vlastně zadní stěna, takže vzhledově to problém nebude - když tomu přizpůsobím útes, tak si myslím, že by to mohlo i vypadat docela zajímavě :)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Jarry »

Myšák napísal: 12 Sep 2018 10:36Mít prostor na 300, tak neváhám ani minutu :-D A pokud ti budou stačit měkké korály a nenáročné LPS, tak nebudeš potřebovat ani moc techniky (Švíco např.), kterou budeš muset nakoupit tak jako tak a přijde mi, že do nano akvárií je snad ještě dražší...
Jenže 300l je celkem vyladěné Malawi, kde si nedokážu představit, že se budu zbavovat hlavně ryb, které se tam spokojeně množí atd. - ale nedávno tam začal téct kanystrový filtr, tak jsem toho využil a udělal skleněný s tím, že když mě moře chytne, budu alespoň po této stránce připraven:)
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

Tak to chápu, Malawky jsou úžasný :-)
Než budeš navrhovat přepážky, tak měj rozmyšleno, jakou techniku použiješ (čerpadlo, odpěnovač,...), aby se ti to tam povešlo. Já jsem např. původně myslel, že odpěnovač nebudu dávat vůbec a teď bych ho nakonec rád dal, ale jsem limitovanej prostorem, takže mi zbývá jen Tunze 9004, závěsnej Bubble Magnus nebo spodní filtrace...
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Jarry »

Čerpadlo asi zkusím nechat to, co tam mám teď na vnitřní filtraci, ale s odpěňovačem je to horší, asi mi nezbyde nic jiného, než Tunze 9004. Teoreticky bych tam mohl nacpat Bubble Magus C3.5, ale nevím, jestli je do vlepeného filtru vůbec vhodný a navíc bych s ním zabral polovinu místa, takže by zbylo méně pro filtrační materiály - otázka je, jaká kombinace bude lepší, ale zatím se přikláním spíše k tomu Tunze - co se odpěňovačů týká, jsem znalostmi netknutý, takže kromě recenzí a diskuzí nejsem schopen toto moc posoudit :)
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa tomvec »

Tunze 9004 jsem používal ve dvou menších akva, není s nima problém, ale zvětšoval jsem na 250l, tak tam už je to málo. Budu řešit něco většího.
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

V odpenovacich taky zatím tápu, ale pokud budu filtraci nechávat jak je, tak pořídím asi ten Tunze... BM3.5 mi přijde do vlepenyho už moc velkej....
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

Akvárko má dneska 100 dní :-)
Prílohy
Fotka nic moc, je to prostě nevyfotitelný :-D
Fotka nic moc, je to prostě nevyfotitelný :-D
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa Myšák »

Tak akvárko už má 150 dní :-)
Koráli se pěkně rozrůstají, poustevníček se přestěhoval do ulity z Itálie a zatím, musím zaklepat, všechno klape jak má :-)

Bohužel před pár dny mě postihla smutná událost a přišel jsem o jednoho klauna, nasálo ho proudový čerpadlo a už to chudák nerozplaval :-(

Současná osádka: Amphiprion ocellaris (3cm), Halichoeres Leucoxanthus (6cm) a krab poustevníček.
Údržba: jednou za měsíc výměna 8l vody, 50g PhosExu, 100g zeolitu. Týdně doplňování odparu cca 0,5l (mám krycí skla), oškrábání řasy ze skla.
Světlo: 9:00-21:00 modrá (50% výkonu) + 10:00-20:00 modrá, žlutá, červená (75% výkonu). Svítím upraveným LED Mars 165. Bílá, zelená, a 2 žlutý nahrazeny RB.
Krmení: 1/4 kostky žábronožky denně (občas zapomenu nebo nejsem doma…)

Příští pátek bych chtěl zajet do KH a dokoupit pár živočichů, ať akvárko pěkně ožije. Určitě bych si chtěl přivýzt 2x Lysmata Amboinensis a k tomu 2 rybky, jen ještě pořád nevím jaké…
Líbí se mi Chrysiptera hemicyanea, Nemateleotris magnifica, Pterapogon cauderni, Gramma loreto a Valenciennea puellaris.
Budu rád za každou radu k výběru ryb, případně i tip na nějakou jinou barevnou a zajímavou rybku s jednoduchým chovem z Pepinova obchodu :-)
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
vodnik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26 Okt 2017 09:50

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa vodnik »

Chrysiptera- agresivna rybka..... valenciennea robi na moj vkus velky presun materialu na dne, otravne hlavne ak mas LPS....zdar
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihlavská 100

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Jako by toho nebylo malo tak Nemateleotris a Valencia jsou lekavci a pokud nemas krytou nadrz nebo +10 cm hore budou se casem susit na podlaze. Kazdopadne Gobiodon. Apogoni i Sheramia jsou ok a mirne ryby. V peknejch barvach pak ta Gramna nebo drobni pomcici.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"