Mišove a Zuzkine 50l Shallow reef

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Mišove a Zuzkine 50l Shallow reef

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Čuste,

tak ako ste si všimli pôvodné domáce nano som zrušil, keďže sa mi naskytla výhodná kúpa "nového" akva, tak som to zhruba pred mesiacom prehádzal do novej nádrže.

Filtrácia za zadnou stenou (3 komory), klasika náplne,zapojil som aj fluidný filter, plus odpeňovač(sera) bolo to v cene ale zapínam ho len cez deň.

Osvetlenie 4x11W trubice G23.

Akva beži mesiac, čakal som, že budú sinice ale neboli.

Bližší popis dopíšem.

PS: jediný, kto sa sťahovania nedožil bol Nemo (nech mu je zem ľahka) vyskočil prednedávnom...
Prílohy
IMG_1579.JPG
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine 50l Shallow reef

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Čuste ľudia,

toto akvárko spadalo do kompetencie mojej priateľky boli pridané euphilie atd... nemovia... akvárku sa krásne darilo... discosomy krásne sa delili atď...

Z techniky som jej dokúpil fluidny filter, do ktorého som dal zeolit, ecophos a uhlie (vsetko od znacky aquaforest) na vyskúšanie,

akurát dnes som sa chystal na výmenu sorbentov vo fluidnom filtri... a som si spomenul, že mám doma ešte Purigen... reku, že ho tam dám samozrejme čo vymyslela moja sprostá hlava... dal som ho tam len tak ako ostatné sorbenty a pustil... purigen bol všade síce bolo ho len 30ml ale tie biele guľky boli všade... tak zo strachu resp. nevedel som čo robiť tak som veškerý život preniesol do druhého akvárka na firmu... ostalo tu len pár kameňov... premýšľam nad úplným reštartom... nakoľko ten purigen no neviem čo by mohol spraviť živočíchom... je to "Syntetický polymér" ....

Bude reštart...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Mišove a Zuzkine 50l Shallow reef

Príspevok od používateľa tomvec »

Nemělo by to udělat nic, nasytí se, ztmavne. Do oběhu by neměl vrátit nic, nerozpustí se. Jenom to vybrat bude práce pro Popelku. Potom ho regeneruješ v SAVU a můžeš znovu použít. Raději ale v pytlíku.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine 50l Shallow reef

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Tomtovec diky za odpoveď... ja som sa len toho zľakol, že čo ak to zje nejaký živočích... lebo vybrať to neni možné... akvarko zatim ide odpenovač tiež... tak snáď časť z toho "vyhádzal"
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Mišove a Zuzkine 50l Shallow reef

Príspevok od používateľa Myscho151 »

No vybral som zvyšné kamene a snažil sa rôznymi spôsobmi dostať tie malé biele guličky von no nešlo to, preto som kamene a časť vody prehádzal do zvyšného akvárka, dal tam prúdové čerpadla a rozhodol som sa, že spravím reštart... nakoľko nemám šancu to dostať von a nemám chuť potom riešiť, že to zožrala ryba alebo euphilia... všetok život bude zatiaľ v druhej nádrži na firme...

Zároveň s plánovaným reštartom dám asi do zadnej (prepadovo filtračnej časti) navrtať diery a spravím sump s refugiom... nakoľko v práci je údržba filtrácie zábavou a oddychom ale v tomto prípade je to pain.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"