Andrejove NANO 60L Bratislava

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Andrej90
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Dec 2016 14:57

Andrejove NANO 60L Bratislava

Príspevok od používateľa Andrej90 »

Ahojte Reefari :wink: :)

po zrušení sladkovodného akva, cca po 10 rokoch a rok prestávka som zase dostal chuť mať akvárko ale rozhodol som sa ísť do morského. Reef.sk som prečítal snáď už aj odzadu plus som prečítal od pána Hyneka Daŕbujána morskú akvaristiku. U kamoša mám vo výrobe akva dlžka: 55cm, šírka 35cm, hĺbka 35cm. Je to cca 60 litrov . Áno je malé ale presne na stolík v obývačke.

Filter dám závesný aquaclear 70. Než sa do mňa pustíte za filter podotýkam že pôjde o akvárium bez rýb. Len mäkkáče max krevetka. Čo do filtru atď mám kvôli tomuto fóru už naštudované.

Zakladať budem so živým pieskom, kameňmi, voda zo zabehnutého akva.

Osvetlenie chcem skúsiť DIY, z hľadiska ako to zapojiť a spustiť to mám v malíčku len si idem po radu za vami skúsenejšími čo sa týka farieb, výkonu atď.

Po študovaní tohto fóra a internetu by som chcel svetlo takto :
Biela 10000k 6x LED 3w
Modrá 453nm 5x LED 3w
Fialová 420nm 1x LED 3w
Červená 660nm 1x LED 3W
UV 380nm 1x LED 3W
Modrá 453nm 1 x LED 3W = 45w

Neviem si rady ako to načasovať aby to bolo prospešné pre korály, kedy koľko % atď, rád si vypočujem k tomu názory.
O stmievanie sa postará TC420, DC12-24V s ktorým má známy skúsenosť a za tie peniaze funguje fakt výborne.

Fotky pridám keď príde akvárium, TC420 je na ceste z číny, ledky kúpim na slovensku či v čechách v tom s číňanmi z aliexpress nemám dobré skúsenosti.

Ďakujem za názory :)

Andrej.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Andrejove NANO 60L Bratislava

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ale jo,proc ne, to pojede..drzim palce :) jinak za me zbytecne moc bilych led.. ja mam jen tri a staci bohate. Svitim v pomeru cca 70/30 modra vs bila. Pokud se tedy bude jednat o kvalitni chipy.
Jinak se s tebou klidne vsadim, ze tam tu rybku nejakou stejne posles :wink:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Andrejove NANO 60L Bratislava

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Čo sa týka svietenia tak pomalé zapínanie/vypínanie svetiel je najmä kozmetická záležitosť a nemá to každý (vec peňaženky) ale je pravda, že menej je to stresujúce pre ryby a iné živočíchy... so svietením ako napísal spongebob ja to mám tak isto... s tým, že ja svietim zhruba 11hodín ale prva a posledná hodina sú nábehová a vypínacia, čiže na plný výkon idem 9 hodín. Je tu pár vlákien o dlžke svietenia a intenzite lediek pozri si...

Rozloženie farieb (každý ti napíše niečo iné) nakoľko niekto má rád akvárko viac do modra, niekto viac do biela atď... ja mám najradšej keď mi svietia koraly :D

Odporúčam si vziať príklad od spongeboba a dokúpiť k filtru aj sanie z hladiny od dennerle

Ledky by som ubral biele a dal viac kráľovsky modrých resp tam také nemáš...

Od témy ale no: najnovšie výrobcovia lediek pchajú do svetiel aj teplú bielu...neviem prečo no myslím si, že kvoli spektru... nebolo by sa zlé aj nad tým zamyslieť...

Ale budem držať prsty nech to rastie... škoda, že pribúda ďalší blavák a nikto z východu :-/
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Andrejove NANO 60L Bratislava

Príspevok od používateľa VINTR »

Nastavíš to podle oka, jak se ti to bude nejvíc líbit - budeš to mít řízený, kontroler funguje výborně, jedu na něj již několik let. UV ti rychle odejde, já osobně bych ji nedával.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Andrejove NANO 60L Bratislava

Príspevok od používateľa Dyksn »

Proc nechces rybu?
At to roste a zije.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Andrejove NANO 60L Bratislava

Príspevok od používateľa Madox »

Tepl biela sa dava na doplnenie teplej farby, napr tam potom nemusi cpat cervenu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"