PP_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Když se podíváš na gorgošku sté jedné jsou dvě a "hutnější", xénie ta zaroste rychle vše, ale jsou fígle jak na ně.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Díky všem za příspěvky i SZ.
to Vintr: pěkné akvárium, z příspěvků i tvých vláken vidím, že se tomu hodně věnuješ a je to vidět.

Co jsem již udělal:
- světlo - zvedl na 55W, jak už jsem psal

- čerpadlo - zvýšil jsem zatím výkon filtračního čerpadla z 2 stupně na 4 stupeň. je mi ale jasné, že i když je proud silnější, je kontinuální, žádné vlny - takže asi pořídím RW 4 (RW 8 si mi už zdá zbytečně silná, ale pokud si myslíte, že by byla lepší, rád dám na doporučení)

- korálnatci - prošel jsem si vaše návrhy, bohužel musím konstatovat, že např. v Google vidím po zadání spoustu obrázků, ale skoro každý jiný. Buď má daný korál tak moc variant, jak může vypadat, nebo to na tyto dost specifické dotazy zobrazí i jiné druhy (asi to bude kombinace). Takže ještě zkusím pohledat, co se mi líbí a pak to přiřadit k těm místům na fotce. Pokud mi někdo pomůže a nějaký návrh dá, super, jinak to zkusím a pak bych sem dal jak to vidím - ať to můžete okomentovat.

- doplnění ryb - ten doporučený Kněžík - je myšleno Gaimardův (našel jsem jich více druhů)

Díky.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa mcfisto »

Koraly ocumuju na liveaquaria - maj tam vsechny "mainstream" druhy i s celkem peknym popisem. Jsou to sice prodejci, ale kategorizaci a popis maji imho celkem verohodnou.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, ještě bych měl dotaz ohledně stažení korálnatců v noci, cca 2 hodiny po zhasnutí světel.

Nedávno jsem tu psal, že se krásně "nalévají" a někdo k tomu psal, že asi mají málo potravy. Včera jsem krmil nějakými granulkami přímo pro LPS, tak snad nehladoví. Jak to tedy je, dnes když se na ně dívám, jsou hodně stažené, vypadají úplně drobné, malinkaté (třeba Acanthastrea).

Ale asi nejvíce se mi stáhla ta Euphyllia nahoře, většinou i v noci bývala větší. To samé Catalaphyllia, ta je stažená pořád, ale dnes mi přijde ještě o trochu víc teď v noci.

Včera večer to bylo to samé, přes den se ale nalily. Tak nevím, jestli je to v pořádku, že se stahují v noci trochu více než předtím, nebo je tam nějaký nastávající problém?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, měl bych (bohužel zase) dotaz na Euphyllii. Před cca 3-4 dny se najednou pravá hlavička během dvou dnů zatáhla a druhá je mnohem menší, méně vytažená.

Nic jsem neměnil. Četl jsem zde o nějakém hnědém slizu, ale ten tam nevidím. Nevím, zda je to tak opravdu zatažené, nebo opadala. Něco zeleného tam vidím, ale dost mne překvapuje, pokud je tak stažená, jak se dokáže zmenšit.

Nevíte, co by to mohlo být a co s tím?

PS: omlouvám se za kvalitu fotky

Dík.
Prílohy
Euphyllia_1.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa vik_33 »

Příčin může být více, ale já bych vsadil na dvě zásadní.
1) AQ osázené nemalým počtem tvrdých korálnatců a nikde žádné doplňování prvků - někdy v prosinci jsi uváděl obsah Ca 310 což je hrozně málo. A protože v celém vlákně řešíš jen fosfáty a dusičnany ( a kraby :) ), tak předpokládám, že s doplňováním jsi nikam nepokročil. Takže si kup testy Ca a Mg ( Salifert ), ať máš alespoň nějakou představu, jak na tom Tvoje AQ je. Měkkým korálnatcům výměny vody stačí, ale pro ostatní to bývá málo.
2) Světlo. Do 170l nádrže svítíš baterkou, protože těch 55W je téměř to samé. A pokud někdo tvrdí opak, tak ať si to tvrdí, podle mě to málo je. A naplno jen 6h denně je taky málo. Máš tam tmu. ( pro srovnání - do 360l svítím 6x39W T5+120W LED=354W; do 375l svítím 2x250W HQI+2x54W T5 = 608W - a říkám Ti, že ani jedno není nijak moc :) ). V místech přírodního výskytu našich korálnatců praží slunce celý den a rozednívání a stmívání je otázkou jen velmi krátkého času.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa MRysan »

no a nebo bakteriální rozpad,
to mi dělaj všechny co si pořídím, akorát parglabrescens a parancora jsou imunní :D a dlouhodobě happy
LPS/SOFT 300l
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Podobné som to mal keď som osadil euphiliu do 30l nana so slabým svetlom... daľšia vec je kh... si nenápísal koľko máš nechce saa mi čítať celé vlákno ale podľa fotiek máš tam dosť koralov a vzhľadom na to čo napisal vik asi nejdeš ballinga... ja mám v akvárku len pár sps a euphilie, ktorým pekne na nohách vznikajú noví hlavičky a musím doplňovať kh, dalšia vec, ktorá nesvedčí euphiliam je silný prúd neviem kde a ako ju máš umiestnenú...

Ja fičím na 75W a premýšľam či to ešte nezdvihnem...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Smityl »

sazím na světlo a na prvky. všimnul sem si už na té fotce jak chceš zaplnit prázdná místa že více tvých korálů není úplně v kondici. více sviť ideálně silnějším světlem změř vodu a začni doplňovat prvky
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Smityl »

všiml sem si že si už dělal triton test pokud ti to za to stojí nech si ho udělat znovu lepší jak salifert :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pokud jsem to nepřehlédl, tak Triton test do tohoto vlákna dal axelson a jen na ukázku. P_P si tento test dělat nenechal. Na zjištění stavu Salifert testy plně dostačují. Jestli má Ca 300 nebo 320 není důležité - a že je to málo je jasné. Tedy pokud test nějaké takové hodnoty ukáže. Stejně důležitá je i hodnota Mg a s oběma prvky související KH.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Smityl »

jj máš pravdu ja sem to popletl. Tak pak aspoň ten salifert :)
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, díky za nasměrování.

Světlo - Hydra 26HD - by mělo být dostačující - má tuším až 100W v LED. Já jsem si vybělil světlem nějaký korál, tak jsem to stáhl a teď to postupně zvedám - z 35W na nyní 55W, vím, že je to málo, chtěl bych se dostat k cca 80W, ale bojím se naráz, naposledy jsem pár watů přidal před týdnem.

Takže zase budu zvedat, jak doporučujete - ale jak rychle? 5, nebo 10W týdně, nebo mohu i víc? A přidám hned zítra délku svitu, dám původní variantu náběhu - 1,5 hod náběh, 1,5 utlumení, celkem 12 hod, takže plný svit bude místo 6 hodin 9 hodin. Zkusím to takto a uvidíme, abych to zase naráz nepřepálil.

Testy - už je má doma, v pátek nebo v sobotu změřím.

Doplňování prvků - zde mám trochu problém, s tím jsem vůbec nepočítal, vše mělo být jen na výměně vody. Až v sobotu budu mít výsledky měření, uvidím, co dál.
Ani nevím, zda se mi do skříňky vleze dávkovací 4 kanálové čerpadlo, jsou dost velká. No pokud to bude ale třeba, nějak je tam budu muset narvat. Chci pořídit čerpadlo pro dávkování NOPOX, jen váhám, zda jednokanálové, nebo právě pro možnost dávkování prvků 4 kanálové. Doufal jsem, že nic dávkovat nebudu muset, ale ...

Moc díky za rady, přisvětlím, změřím vodu, prvky uvidíme.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Promiň, nechtěl jsem reagovat ale musím .... Prosím tě, proč někdo kdo chce moře jen jako doplněk a relaxovat u toho tak proč nezačne na měkkáčích?! Ono se dá sehnat spousty barevných měkkáčů které ti odpustí spousty začátečnických chyb a ušetří ti nemalé finance a zklamání a na oplátku ty ušetříš ubohé živočichy a máš s tím o polovinu méně práce a starostí. Tak hodně štěstí a reefu zdar.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Ps: beru zpět nevšimnul jsem si že se to tu už řešilo. Tak hodně štěstí :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"