PP_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, nové testy - 14 dnů od výměny vody (+ dávám i z minulého týdne pro porovnání)

25. března 2017 - 7 dnů po výměně vody
Teplota - 26
Salinita - 1.026
NO3 - 2
KH - 8
Ca - 490
Mg - 1 410

1. dubna 2017 - 14 dnů po výměně vody
Teplota - 26
Salinita - 1.026
NO3 - 1
KH - 7,3
Ca - 480
Mg - 1 380

Podle mého je asi špatný pokles KH, jak jsem tu minule navnímal, minimum je 8.

Dnes vyměním 10% vody a zítra udělám testy znovu, abych měl porovnání, jak se mění od výměny vody. Uvidím, co to KH, jak bude vypadat dne po výměně.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Toto KH by mě netrápilo.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak dávám testy za 3 období - 7, 14 a 1 den po výměně vody

25. března 2017 - 7 dnů po výměně vody
Teplota - 26
Salinita - 1.026
NO3 - 2
KH - 8
Ca - 490
Mg - 1 410

1. dubna 2017 - 14 dnů po výměně vody
Teplota - 26
Salinita - 1.026
NO3 - 1
KH - 7,3
Ca - 480
Mg - 1 380

2. dubna 2017 - 1 den po výměně vody
Teplota - 26
Salinita - 1.026
NO3 - neměřeno
KH - 7,7 - měřil jsem to dvakrát, vždy stejný výsledek
Ca - 495
Mg - 1 395 (možná i 1 410 - bylo to tak na rozhraní těchto dvou čísel, jak odečet, tak ta síla změny zbarvení)

Z měření je vidět, že výměna vody hodnoty zvedla, což bych však očekával. KH se na hodnotu 8 nevrátilo, otázka jak přesně jsem minule měřil, rozdíl je tam asi jen jedna kapka činidla a dílek na stupnici, takže určitá nepřesnost tam může být. Proto jsem tentokrát raději měřil 2x.

Otázka je co teď. Chtěl jsem akva nějak "zastabilizovat", pak přidat nějaký korál, doladit. Otázka byla, zda stačí výměna vody, nebo bude nutné přidávat nějaké prvky.

Prosím o názor někoho zkušeného, jsou měření OK (včetně velikosti změn mezi měřeními)? Lze takto akva provozovat.

Samozřejmě s přidáním dalších korálů se to může změnit, ale to se teprve uvidí. Zajímá mne současný stav.

Předem děkuji za komentáře a doporučení.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Dle mého, je to ok a na výměně můžeš vydržet, otázka je, když ti přirostou korále, nebo si tam dáš jiné podobné, nebo nevhodné co ti budou prvky vyžírat..... např. platovka. Momentálně bych to neřešil...
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa axelson »

Suhlasim s VINTRom. Skus fungovat na tej vymene a uvidis kam sa ti dostnu hodnoty.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, dnes jsem po týdnu od výměny zase změřil parametry vody - jsou v podstatě stejné, takže asi OK.

Jen NO3 podle mého už je méně než 1. Mám snížit dávku Nopoxu a nechat NO3 trochu víc - cca 2, nebo to nechat tak. Někde jsem četl, že má být NO3 co nejmenší, ale ne skoro 0.

A svítím nyní na 73W - už mi to přijde celkem dost, takže to zatím asi takto nechám nějakou dobu.

Dávám sem pár fotek s korálnatci z písku a útesu, jsou nyní při větším světle víc nalité, prosím, může na to někdo mrknout a napsat, jak se mu jeví, jestli je to světlo dobré, ...

Moc díky za posouzení či případné doporučení co upravit.
Prílohy
PP_REEF_2.jpg
PP_REEF_1.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

a ještě další 2 foto, nejdou mi dát všechny 4 do jednoho příspěvku

Moc díky za posouzení či případné doporučení co upravit.
Prílohy
PP_REEF_4.jpg
PP_REEF_3.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Osobně bych pokračoval v držení hodnot, NO3 má v systému kolem 0,2 až 0,5 jedničku tím testem nezměřím, musím se dívat na jemnější měření a výsledné číslo k barvě dělit 10 - tak to mám v návodě, ale nepoužívám npox, mi to drží DSB. Hodnota co uvádíš je zřejmě OK, i bych ji držel, když snížíš dávku npoxu uvidíš jak na to systém bude reagovat - případně ji pomalinku zvýšíš.... Korálnatcům,jak je vidět se již daří lépe,přikrmuj je. Je možné že se potom i lépe vybarví.... U světla bych se nebál jít postupně na 100w při 170 litrové nádrži (zde se udává 0,5 až 1 w na 1 litr vody). Můsíš se dívat jak na to reagují korále "okem". Korálnatce tam momentálně máš co můžou být i v nižších částech akvárka, tak bych se díval na ty nahoře, co nato - aby neztrácely barvu...., ale myslím, že těch 100W je reálných... kdyžtak je hodíš dolů a nahoru dáš něco co chce světlo....
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

díky, ten test NO3 jsem dělal jak píšeš, normálně shora je to bílé, bokem s tou lupou lehce bělejší než 5, ale více jak 2, takže to vidím tak 0,3 - 0,4, pokud je tato hodnota OK, nechám to.

Korálnatce krmím jednou za 2-3 dny - dávám jim nějaké koupené granulky pro LPS, jinak asi mají i něco co je po rybách - krmím je artemií, granulky někdy navíc, přes den trochu nějakých floček pro zebrasonu, ale i ostatní to žerou.

Jinak jsem chtěl koupit tu krevetku na skelné, mám jich pořád dost, ale Vala ji nemá, takže budu hledat jinde.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa cooffe »

pánové..sorry,že vstupuju do debaty ale:Acanthastrea lordhowensis rozhodně tak nízký hodnoty NO3 nemá ráda,je to LPS korál milující "špinavější"vodu a pokud chceš,aby se ti krásně nafukovala,tak to NO3 by mělo být pohledem zhora na Salifert testu 2-5.Proto se taky Acaně nedaří v nádrži,kde je to samá Acropora
IM Nuvo mini 38G+Kessil
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa mcfisto »

No ja bych na ty no/po testy az tak nedaval. Dovolim si tvrdit, ze acany mi celkem jdou (mam 4 ruznych barev od cca 3hlavych fragu) a NO3 jsem salifertem ani nicim jinym nikdy zadne nenameril. Tim chci jen rict, ze bych to ted dpise drzel jak to je a ustabilizoval.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

A když se tedy konkrétně podíváte na acany na fotkách, v jakém stavu Vám připadají?

Podle mého, co jsem začal více svítit, se jim daří mnohem lépe, přijdou mi pěkné, myslím si, že jsou v lepším stavu než nějaký týden po dodání.

Ale žádné jiné jsem nikdy neviděl, tak to tak nedokáži posoudit.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa mcfisto »

Nevypadaj tak hrozne...moje jsou tak jakoze soumerne nafouknuty. Proste takovy plavaci kruhy ;-)
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa kominík »

chtějí krmit ,vypadají hladově mají vytáhlá vlákna
u eufilky bych zkusil změnit místo klidně do vyššího prostoru , je taková skleslá - málo nafouklá - větší intenzita světla jí nevadí
nopox bych ubral,abys to nevyhladověl a čas od času měřit hodnoty
světlo přidej 70 W na 200 l se mi taky zdá málo - osobně svítím cca 75 W na 100 l takže cca jednou tolik a zdá se mi to ještě málo :D
jinak korálky jsou pěkné ve slušné kondici :wink:
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

to kominík: díky za rady, jen malé doplnění:

- eufilka - který korál myslíš, žádný takový na fotkách podle mého není

- Nopox - zkusím trochu ubrat a držet 2-3 - je ta hodnota OK?

- světlo bohužel už moc nepřidám, max. výkon má Hydra 26HD 90W (Pepin mi ji doporučil, že rozhodně musí stačit, tak prostě bude muset stačit), ale jen v nějakém spektru. Pokud tam dám max modré, UV a fialové, mohu zvýšit výkon jen zelenou nebo červenou složkou - co by bylo lepší?

- to krmení LPS - dávám jednou za 2 - 3 dny granulky pro LPS. Ryby krmím artemií, ale asi celkem málo, takže možná na korálnatce nezbývá.
Co je vhodné krmení pro ně - ty granulky (mám Microbe-lift), nebo další kostka artemie pipetou ke korálům, nebo máte jiné lepší krmení?

děkuji za upřesnění
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"