PP_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Spongebob »

Nasaju do odmerky vodu z akvaria v ni rozpustim pul kostky, rozmicham a naliiju nad cerpadlo do akvaria. Driv jsem to taky cedil ale prislo mi ze na to mekkace nereaguji uplne idealne, tak jsem prestal a je to lepsi. Kdybych nemel odpenovac asi bych cedil dal..
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa pajin »

já cedím, ale nepoužívám obří cedník na 5 kg špaget, ale malej čajovej cedník, cca 4 cm v průměru... pak to jde bez problémů vyklopit skoro do jakékoliv nádobky. pak to smíchám s novou vodou z akvária, nasaju do pipety a krmím

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Spongebob »

pajin napísal:já cedím, ale nepoužívám obří cedník na 5 kg špaget, ale malej čajovej cedník, cca 4 cm v průměru... pak to jde bez problémů vyklopit skoro do jakékoliv nádobky. pak to smíchám s novou vodou z akvária, nasaju do pipety a krmím

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Presne tak. I cajovy cednicek mam.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Také používám čajové sítko, průměr cca 5 cm.

Ale vyklopit mi to moc nejde, vždy se to v tom sítku zapacká, vyklepávám to, nepořádek kolem, pokud to není do nádoby aspoň 20 cm.

Ta možnost rozpustit to ve vodě z akvária a hned dávkovat - to by bylo super. Ale při koupi (Pepino, Vala) mi bylo řečeno, že proprat pod tekoucí vodou a pak tím krmit.

Tak nevím, jak moc je důležité to proprat, co se má vyplavit.

Samozřejmě, řeším blbost, ale fakt mne to denní hraní si s tím moc nebere.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa axelson »

ja hodim kocku do nadobky s vodou z akvaria a necham rozpustit a potom sup s tym do akvaria a ziadny problem. 1 min prace :D
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa MRysan »

záleží koho zrovna krmíš. Pokud ryby tak se proplachuje, pokud korálnatce, tak celé. jde o odstranění či ponechání živin obsažených v tom ledu.
LPS/SOFT 300l
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

ještě že jsem se zeptal.

Pokud nemusím proplachovat pro noční krmení korálnatců, tak je to super. Rozpustím v nádobce a buďto do proudu čerpadla nebo pipetou cíleně nakrmím.

V původním dotazu jsem se také ptal, zda něco přidáváte korálnatcům pro zlepšení růstu či vybarvení. Nemyslím teď různé techniky doplňování prvků a pod - spíše jen něco občas přidat na přilepšenou.

Přípravků vidím na netu spoustu, tak spíše co se vám osvědčilo sem tam přidat.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa MRysan »

nic, všechno to jsou stejný zbytečnosti a nic z toho nutně nepotřebuješ
LPS/SOFT 300l
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Přestavba akvária:
Tak akvárium mám již necelých 12 měsíců. Za tu dobu jsem se tu díky Vám hodně naučil, aspoň tolik, že jsem dokázal akva provozovat a hlavně je dostat z velkých problémů. Tedy ještě celkem ne, mám tam hodně skelných na které jsem pořídil 2 krevetky, ale zatím nějakou likvidaci nevidím, snad se do toho co nevidět dají.
Mám celkem pod kontrolou parametry vody, korálnatci asi nijak moc nerostou, ale aspoň mi neodchází. Prostě tak nějak jedu a mohu to dál zlepšovat - pořád nemám to proudové čerpadlo, ladím světlo, ...

Ale já se rozhodl, že bych chtěl akva přestavět. Útes jsem z donucení okolnostmi stavěl sám, bez zkušeností a dovedností. Prostě jsem naskládal cca 15 ks kamenů a to bylo vše.
Bohužel mi to nyní moc nevyhovuje - mám tam pořád několik krabů, co mi korálnatce sem tam likvidují, rybky skoro nevidím, protože jsou pořád zalezlé v útesu, vzhledově už mám jinou představu.

Moje představa:
- nové větší kameny, tak cca 3-5 ks, z nich postavit nově útes - vzdušný, prostor pro rybky, ...
- korálnatci - samozřejmě použití stávajících, přidat 2-3 ks soft, aby byl v akva větší pohyb
- rybky - ponechám
- písek - stávající, nový ? asi dle možností
- filtrace - rád bych zachoval stávající způsob - odpěňovač + Nopox
- světlo Hydra 26HD - chci zachovat

A teď to nejdůležitější, hledám někoho, kdo to provede. Někdo, kdo má docela slušné zkušenosti, dokáže sehnat pěkné větší kameny a poskládat je v akva. Někoho, kdo má estetické cítění. Také nevím, zda se to dá jen přestavět z nových kamenů a hned vše ostatní vrátit, nebo bude nutný nějaký záběh - pak potřebuji dočasně uschovat korálnatce.

A protože to aspoň z mého pohledu bude docela náročné, beru to jako placenou službu. Za to požaduji navrhnout novou podobu útesu, sehnat kameny, vše předělat (zde samozřejmě pomohu), zajistit rozjezd akva.

Jen pro info, poptal jsem i firmy, co to dělají - ale, takováto zakázka (akva 150l) je pro ně moc malá, nezajímavá.

Takže hledám spíše ochotného nadšence, pro kterého to bude zajímavé - jak po stránce finanční, tak i možnost se trochu realizovat.

Doufám, že se někdo najde. Prosím o kontakt do zprávy, ozvu se. Předem díky.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, tak odezva žádná, nikomu se nechce hrabat v akva, nakonec se do toho dám zase sám.

Poptávám tedy i jen kameny - jeden asi větší 25-30 cm, pár menších - 15-20 cm.

Můžete mi poradit, kde sehnat opravdu pěkné živé kameny. Máte nějaký dobrý zdroj?

Také jsem se už sám díval, že kameny vozí i pan Sova. Popisuje, jak jsou připravovány, že tam nejsou potvory jako krab, červ apod, jen mne zaráží, že jsou porostlé nějakou makrořasou - snad se pak ztratí.
Máte od něj někdo živáky, jak vypadají?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Dyksn »

Utes bych postavil z kamenu ktere mas. Je lepsi mit mensi a lepidlo, poskladas si z toho co chces, z vetsich kamenu muzes mit toho nejkreativnejsiho clovek a moc na vyber nemas, kor kdyz mas kostku, tam podle me tech moznosti nemas tolik - vzdy to bude vypadat tak trochu jak hrouda kameni. Zbytecne se toho bojis, chce to proste spousty kyblu. jeden volnej den a lepidlo. A stejne se ti to rozhodi a je velka pravdepodobnost ze si projdes mensim zabehem.
At to roste a zije.
Sufko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 09:48
Bydlisko: Žilina

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Sufko »

Presne tak, po roku čo máš akva už presne vieš čo chceš a ako to máš robiť len sa toho nesmieš báť. Ak máš veľké kamene tak ich môžeš rozdeliť a z malých si zas zlepíš čo potrebuješ. Použiješ Reef bond je to jednoduché. Kamene vyberieš na gumenú podložku, lavor, tác..... a tam to krásne zlepíš tak som to robil ja. Dosť možné že popritom odchytíš aj toho kraba čo tam máš. Ja som tak odchytil dvoch lebo začali vyliezať keď bol kameň na suchu.
Red Sea Reefer 170 deluxe, Deltec 1000i, Jebao DCS 4000, AQLink T1, Tunze Osmolator 3155, BLAU WAVE MOTION 4000, Jebao Aquarium pump extender, Clarisea sk 3000.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, napíši trochu informací po menší odmlce, určitě si to všichni, co se mi snažili pomoci, zaslouží. A také tím asi uzavřu toto vlákno, protože v podstatě došlo ke zrušení celého akvária.

Byl konec června, akva se řítilo do záhuby, krabi si vesele pochutnávají na korálnatcích. Další ránou je značné přemnožení skelných sasanek, které dvě krevetky zcela ignorují.

Pomalu plánuji přestavbu, ale popravdě nevím, jak na to. Hledám informace, jak očistit kameny od skelných, zvažuji, kam dám korálnatce a rybky, stále ale pořád hledám někoho, kdo mi s tím pomůže.

Naštěstí jsem se asi na poslední chvíli dohodl s někým, kdo se toho ujal:
- rozebrání celého akva
- odvoz korálnatců, pokus o jejich záchranu, odstranění skelných
- odvoz ryb do karantény
- vyčištění celého akvária

A pak následovala stavba nového útesu, tentokrát úplně jinak, ale to už je nové akva, takže k tomu založím další vlákno. Bohužel jsem se nyní dozvěděl, že další spolupráce už nebude možná, takže asi zase budu potřebovat trochu poradit, ale teď jsem jak doufám už úplně jinde, tak to snad už zvládnu.

A nakonec malá ukázka, co bylo v akva na dně v útesu:
Prílohy
CERV_1.jpg
CERV_2.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Spongebob »

Paradni cervik!! :twisted: to jsi lovil ty? Jo tak se budem tesit na nove vlakno..uz snad bez nekonecna krabu :mrgreen:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

jo, doteď nemohu uvěřit, že něco tak velkého mohlo v akva cca 50*50 cm být. Délka cca 35cm, byl úplně dole skoro celý v písku. Takto vyrostl za rok.

V novém akva jsou použité suché kameny, takže snad žádné zvířátko nepřekvapí.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"