PP_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Skus jim dát to čerpadlo RW8, třena je rozhejbeš :lol: ... možná i nějaký ten zklidňující prvek pro ryby by ti pomohl, čistící rybka a čistící krevetka (z tou pozor, je to taková i otravka vyžírá korálům žrádlo musíš na ni vymyslet fígl, jinak otravuje...) - cenově to je dostupný v Brně to většinou mají skladem.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Díky, to proudové čerpadlo je zajímavý nápad, už jsem to zde dřív řešil a chci je určitě dát, třeba fakt pomůže. Krevetku chci Lysmata wurdemanii na skelné, mám jich už hodně, ta asi na ryby nebude.

Jenže kde vše koupit, Vala nic nevede, takže jedině až někam pojedu, schválně se mi k Pepinovi nechce.

Nebo je v Brně nějaká jiná mořská akvaristika, já teda nic nenašel. Nebo kupujete jen přes e-shop ?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Pánové, studuji, čtu, ale vše zde není, nebo jen nemohu najít.

Když pozoruji korálnatce - třeba Euphyllia co mám úplně nahoře, nebo Duncanopsammia, ale i Caulastrea, tak se na noc jakoby smrsknou. Caulastrea úplně stáhne hlavičky, Euphylka také stáhne tykadla.

Dřív jsem zde psal, jak se zlepšuje acana a bylo mi odepsáno, že má hlad. Takže jsem si odvodil, že nafouklá je hladová a loví.

Je tedy chování správně i obráceně - korálnatci jsou dobře nakrmeni (fakt krmím dost, denně kostka artemie a 3 x týdně granulky pro LPS), tak v noci tolik nemusí lovit a více se stáhnou? Přes den se zase vrátí do původního stavu a vypadají OK.

Dík za objasnění.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Dyksn »

Pokud neco fakt chces, tak nema ani cenu chodit na prodejnu jen tak. Nejlepsi je zavolat primo Valovi a on ti to do druheho dne doveze ze skladu na prodejnu.
At to roste a zije.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

a nevíš, vede i to, co nemá na e-shopu, např. proudovku RW8 jsem u něj nenašel.

JInak rybky a pod mi sehnal, na prodejně je také neměl, ale ne všechny.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Dyksn »

Ajo, ty jsi myslel techniku, tak to objednavam pres eshop, pepin a nebo seashop. Maji tam lepsi pristup a lepsi veci.
At to roste a zije.
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa pajin »

k těm v noci a přes den nafouklým korálům - liší se to druh od druhu, nedá se obecně říct na všechny jak mají vypadat. korály se nafukují a zvětšují podle potřeby, těžko říct, jak si to vyložit, dá se to odvodit dlouhodobým pozorováním, kdy už na první pohled poznáš, jestli tak korál vypadá normálně nebo jestli se něco děje, popřípadě co to může znamenat.... může to být normální stav nebo, když např. mají korály málo světla, můžou záměrně zvětšovat svůj povrch, aby zachytili víc světla apod. zrovna taková Euphyllia je denní korál - chapadla tvoří v podstatě veškerý povrch korálu, proto obsahují zooxantely a ve dne chytají světlo. v noci se pak částečně nebo úplně zatahují. podobně např. Duncanopsammia, Goniopora, Alveopora a další... Caulastrea zase nafukuje povrch polypu a chytá světlo a v noci se stáhne a vytáhne chapadla, které zooxantely nemají a slouží jen k chytání kořisti... podobně např. Acanthastrea, Trachyphyllia a další...
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj pánové, můžete mi, prosím, poradit, jak je to se světlem v noci?

Mám LED Hydra 26HD a ta umožňuje noční režim - v podstatě je to pár procent (3-5) modré. Nyní svítím 9 - 21 hod, náběh je 1,5 hod, to samé při zhasínání, takže na plný výkon svítím 9 hod.

Když ale v 21 hod zhasnout světla a akvárium je ve tmě, nebo jen osvícené světlem v místnosti, nevypadá moc dobře. Tak se ptám, zda lze třeba do půlnoci, nebo řekněme max 1 hodiny nechat svítit ten noční režim.

Co na to korálnatci, rybky, ... Uvažuji, že když to tam výrobci světel dávají, že by to možná šlo, ale ...

Dík za Vaše názory a pokud tak někdo svítí, tak za reálné zkušenosti.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, já jedu od 22 do půlnoci na noční.... (dle oka cca 5%) a pak tma do páté, všem je to šumák ryby po čase i při nočním spí
Sufko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 09:48
Bydlisko: Žilina

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Sufko »

Ahoj, ja mám svietenie od 08-21hod. s dvojhodinovým nábehom a od 21-24hod. mesačný režim na 5%.
Red Sea Reefer 170 deluxe, Deltec 1000i, Jebao DCS 4000, AQLink T1, Tunze Osmolator 3155, BLAU WAVE MOTION 4000, Jebao Aquarium pump extender, Clarisea sk 3000.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, tak jsem doplnil pár korálů a něco ještě doplním zítra, zdroj Sova. Akva zatím jede, hodnoty vody co měřím jsou OK, jen to KH je po pár dnech od výměny na cca 7,2. Gramma už se bojí méně, plave pro potravu, ale jinak je schovaná na boku.

Ale co bych rád nějak řešil - začal jsem více krmit - rybky i korálnatce. NO3 je stabilně cca 2, ale na písku se mi dělá trochu více hnědá řasa (nebo sinice?). Není to zas tak tragické, ale bílý písek to také není.

Nevíte někdo jak se toho zbavit, míň asi krmit nebudu, takže nějak jinak?

Dík za rady.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa švíco »

Co to proudění? Jak jsi na tom s proudovýma čerpadlama?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Dík za odpověď, také jsem na to trochu myslel. A zatím to vyřešené nemám.

Kolega zde testoval ve stejném akva to nové QP9 a prý je to moc. Takže asi zvažuji QP5 nebo staré RW4. Během 14 dnů se chystám k Pepinovi, takže to snad vyřeším.

Počkám tedy až je tam dám a pak se uvidí, jak to pomůže.

Dík.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa švíco »

Povlak na písku úzce souvisí s prouděním a živinami. Musí to být v rovnováze. Doladit si to budeš muset sám, pozorováním. U mě, když se někde začne objevovat hnědý povlak na písku, tak se jen usměju a zase trochu přidám na RW-8 a lehce se krotím s krmením :mrgreen: (korály moc rostou a zabraňujou vodě dobře proudit)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Sufko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 09:48
Bydlisko: Žilina

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Sufko »

QP5 objednané len čakám na dodanie.
Red Sea Reefer 170 deluxe, Deltec 1000i, Jebao DCS 4000, AQLink T1, Tunze Osmolator 3155, BLAU WAVE MOTION 4000, Jebao Aquarium pump extender, Clarisea sk 3000.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"