Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa Dyksn »

Mas to hodne pekny. Jedno z nejhezcich akvarek, fakt klobouk dolu a at se ti tak dari a vyhybaji nejaky katastrofy :-)
At to roste a zije.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa Spongebob »

Jojo pripojuji se k Dyksnovi.. jedno z top ne-li top nano...smes koralu,ryb a zivocichu a je o ne ocividne perfektne postarano ;) jen tak dal! Palec hore.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa Jajo »

Tu je vidieť ten cit pre morský život. Krása. Fakt super prístup.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

Díky za chválu :) Napadá mě ještě spousta živočichů, které bych si chtěl pořídit, ale to až do většího moře, sem už se nic nevejde.

Po novém roce se chystám na Triton test, mám ho už doma, ale kvůli svátkům a spolehlivosti České pošty ho odešlu až v lednu. Už teď jsem ale zvědavej na výsledky.

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

pořídil jsem si nového mazlíka bez zooxantel, snad ho zvládnu uživit
Menella
Menella
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

Dneska mi došly výsledky z Tritonu. Začal jsem tak nějak uvažovat o Triton metodě - v podstatě ji teď jedu, jen s přípravky Red Sea s tím, že asi na Triton přejdu. Vzorky jsem odebral měsíc po tom, co jsem přestal měnit vodu. To, čeho jsem se bál, vyšlo dobře, železo je vysoké, protože jsem ho dávkoval (kvůli goniopoře), ale asi před týdnem jsem přestal, protože se mi zdálo, že mi díky tomu roste v rohu na písku sinice, která teď už zase zmizela. Jinak až na vysoké stroncium a žádný jód jsem s výsledkem celkem spokojený...
Prílohy
Triton.pdf
Triton
(119.23 KiB) 69 stiahnutí
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

Tak ke žluté přibyla ještě fialová kráska. Zatím se zdá, že jde opravdu o méně náročnou gorgonii - za 14 dní žluté zarostl asi 1,5 cm obnaženého skeletu u báze a začala přirůstat k útesu. Fialová se zatím vzpamatovává po hladovce u obchodníka - každej den vytahuje víc polypů.
Menella
Menella
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa Xwave »

Tak ta je velmi pekna, mal som modru menellu, ale ta sa nedala dokopy :x mam uz len zltu, rychlo rastie, krmim mrazenym virnikom, krmis ich reef roids ?
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

Xwave napísal:Tak ta je velmi pekna, mal som modru menellu, ale ta sa nedala dokopy :x mam uz len zltu, rychlo rastie, krmim mrazenym virnikom, krmis ich reef roids ?
Já doufám, že na tom budou obě stejně, ta žlutá zatím vypadá celkem nenáročně, tak snad ta fialová bude taky. Krmím mraženým vířníkem a humříma vajíčkama a pak Reef Roids, Reef Pearls, Nyos Instant Plankton a Goniopower, tak nějak to střídám. Jak často ji krmíš?

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa Xwave »

No snazim sa krmit kazdy den, hlavne kvoli Dendronephthyi, a davam aj Reef Energy, virnika, Nyos Instant Plankton, za 3 mesiace pekne narastla cca 5 cm, Tvoja Goniopora reaguje na potravu ? Ta moja vzdy ked som cielene krmil tak sa vzdy zatiahla, tak som s cielenym krmenim prestal.
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

Já krmím taky každý den, udělám jednu dávku krmení a buď ji dám najednou a nebo ji dávkuju postupně třeba 3. za den, jak kdy. Nejdřív nakrmím ryby a pokud byly Menelly zatažené, tak vytáhnou polypy a pak krmím cíleně je. Gonioporu krmím cíleně a normálně žere - sice stáhne polypy, ale to je normální. Stáhne je jen lehce. Pokud je stáhne úplně tak to není reakce na krmení ale útěk :) Jak dlouho máš tu dendronephthyi? U nás v akvaristice ji mají taky teď, ale zatím jsem nenašel moc úspěchů s ní a prý snad žere spíš fytoplankton, tak jsem do ní zatím nešel... ale koráli bez zooxantel mě dost lákají, jen je to dost náročné na další techniku...

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa Xwave »

pajin napísal:Já krmím taky každý den, udělám jednu dávku krmení a buď ji dám najednou a nebo ji dávkuju postupně třeba 3. za den, jak kdy. Nejdřív nakrmím ryby a pokud byly Menelly zatažené, tak vytáhnou polypy a pak krmím cíleně je. Gonioporu krmím cíleně a normálně žere - sice stáhne polypy, ale to je normální. Stáhne je jen lehce. Pokud je stáhne úplně tak to není reakce na krmení ale útěk :) Jak dlouho máš tu dendronephthyi? U nás v akvaristice ji mají taky teď, ale zatím jsem nenašel moc úspěchů s ní a prý snad žere spíš fytoplankton, tak jsem do ní zatím nešel... ale koráli bez zooxantel mě dost lákají, jen je to dost náročné na další techniku...

Sent from my Pixel using Tapatalk
Mám ju 4 mesiace, z mojej skúsenosti dendrošky ktoré majú väčšie polypy je kŕmiť jednoduchšie a sú odolnejšie, všimol som si aj menší nárast, keď som ju mal umiestnenú v tieni tak jej to skôr vadilo a jemnejší prúd skôr striedavý jej vyhovuje viac ako silný a hlavne tento druh co mam ja má drobné tŕňe je to nepríjemné na dotyk a nemá to rada. Niekedy sa vytiahne aj počas dňa ale väčšinou pred zhasnutim svetla a hlavne kŕmiť, reaguje na všetko kŕmenie co jej dávam kŕmim cielene pipetou.

Sent from my Sony Xperia XZ using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

to je super, pokud roste, aspoň trochu, tak je to určitě dobré znamení, přeju hodně úspěchů s ní :) já bych ji taky u nás vzal, má celkem velký polypy, asi by se krmila dobře, ale už bych to asi nezvládl - krmím denně dvě menelly a 3 tubastrei, od kterých pak musím odhánět klauny, krevety a kraby, tak je to náročné... :D
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

UPDATE:

Akvárium se od založení neustále vyvíjí a postupně přecházím od složitostí k co nejjednoduššímu řešení. Původně jsem měl filtraci řešenou 3 fluidními válci - 1 biopelety, 2 s bio médii. Nejdřív jsem zrušil biopelety kvůli problémům v akváriu. Pořídil jsem odpěňovač a začal jsem dávkovat vodku, abych snížil vysoké dusičnany a fosfáty, které se zvedly během problémů a nechtěly klesnout. Nedávno jsem se zbavil i zbývajících dvou válců a nahradil je Chaetomorphou. Refugium funguje líp, než jsem čekal. Krmím teď víc než kdy předtím (kvůli NPS korálům a gorgoniím), dávkování vodky postupně snižuju, už teď po třech týdnech od založení refugia dávkuju o polovinu méně (možná bych mohl dávkovat ještě míň, ale jdu raději postupně), než předtím, a fosfáty jsou na nule. Cílem je přestat s vodkou úplně, pokud to půjde, a nakonec přejít na TRITON metodu, se kterou významě ušetřím peníze a 4 hlavy dávkovacího čerpadla, které mi teď chybí na dávkování RED SEA TRACE COLORS.
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pepahr »

Ahoj od koho Triton? Pepin a nebo dělá i Vala??? To fakt vyjde tak levně? :o
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"