Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa P_P »

to opravdu nejde nechat bez komentáře, velmi se mi toto akvárium líbí. Gratuluji.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

přidávám pár aktuálních fotek :)

Trachyphyllia po krmení, rournatec a Culastrea při krmení
mix2.jpg
Euphyllia paraancora, Acropora echinata a Euphyllia glabrescens
mix.jpg
pohled z vrhu, z boku a zase z vrchu :)
pohledy.jpg
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

Libya tesselata - nový přírůstek od včerejška - překvapivě se zatím moc neschovává a překvapivě je to dobrý lovec štětinatých červů, už jsem oba viděl sníst minimálně dva. takže žrádla mají i bez krmení na celý život :D
boxer.jpg
aktuálně mám dva kusy Lysmata amboinensis, jeden kus Lysmata ankeri a 1 kus Thor amboinensis na zkoušku, jestli ho nesežere gramma (druhý kus sežral už krab boxer při aklimatizaci, moje blbost)
krevety.jpg
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

a něajaké ty úspěchy - v dubnu jsem dostal na záchranu Alveoporu minutu - zatím se záchrana celkem daří
alveopora.jpg
a v srpnu jsem koupil na záchranu oranžovou tubastreu, ta jde rychle, s tím, co toho sežere každej den :)
tubastrea-orange.jpg
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa axelson »

Pekny uspech s tou turbastreuo je dost narocna na krmeni vlastna skusenost.celkovo pekne orosperuju korale nech sa dari aj dalej.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa Spongebob »

Perfektni :) Nadrz i fotky super! Alveopora krasna, taky by se mi libila.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

axelson: já bych řekl, že Tubastrea je celkem vděčnej korál, ale chce to fakt pravidelně krmit. mám už celkem tři - kupoval jsem zdravou žlutou, k ní ale byly přilepený tři polypy černé, taky těsně před smrtí - ta se taky uzdravila a má už 6 polypů teď... a navíc jsem už po celém akváriu objevil asi 10 mimin žluté tubastrei, polypy cca 2-3 mm u těch větších - tak jsem zvědavej, jestli to nějak poroste, ty cíleně nekrmím, tak musí lovit sami...

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa vlčák »

tubastrea roste jako z vody, ale to znecisteni vody krmenim je sila. a hlavne na mesic polevis v krmeni a ctvrt rooku to zachranujes. ted rozkrmuju cerne co jsem kdysi zachranil z par polypu.at se dari
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

máš pravdu, Vlčáku... ta moje žlutá má občas svoje dny a třeba 5 dnů nechce vytáhnout chapadla, takže ji nemůžu nakrmit... z toho je pak otevřená i přes den... takže někdy vypadá, že by snesla krmit víc... 10 dní přežila bez krmení o dovolené... ty ostatní se otvírají furt, žlutá občas nechce

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
vodnik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26 Okt 2017 09:50

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa vodnik »

..prosim ta nechces sa podelit o kucharku ako takto zase rozchodit alveoporu z tak zufaleho stavu ?...dik...
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

vodnik: bohužel, žádný konkrétní recept nemám... dostal jsem ji od známého, kterému v akváriu nešla... já ji dal na dno svého akvária a nic dalšího jsem pro ni neudělal... asi jí vyhovuje kombinace parametrů mé vody se světlem (i když myslím, že by snesla být trochu výš a mít víc světla) a s krmením nádrže (cíleně ji nekrmím, protože má malé polypy a když jsem to několikrát zkoušel, tak nebylo vidět, že by něco pozřela (vířník, prachový sušený plankton apod.)
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
vodnik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26 Okt 2017 09:50

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa vodnik »

...krimim sporadicky Goniopower, Reef Roids...odozva je viditelna...necham potravu pomaly spadnut na Alveoporu, takze stiahnutie nie je obrannou reakciou....napriek tomu sa pomaly straca...je stale tensia a slabsia a straca farebnost...myslel som ze jej neprospieva silne svetlo Radionov, tak je uz nejaky cas v tieni...nepomohlo...parametre vody v poriadku ...paradoxne mam lepsie vysledky s Gonioporami ako s nou...
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

po delší době update:

Začátkem listopadu jsem přeskládal útes - uspořádání se mi sice líbilo, ale útes byl zbytečně daleko od zadní stěny (kvůli proudění) a ještě byl šikmo, takže stínil korálům na dně... Tak jsem se rozhodl posunout celý útes o 10 cm dozadu. Aquascape teď sice nic moc, ale díky tomu mám o dost víc místa a světla pro korály na dně. Obešlo se to bez výraznějších komplikací, jen se mi zlomila původní kolonie modrozelené caulastreí, tak jsem jeden frag udal a zbytek se podařilo zase přilepit. Navíc se trochu změnilo proudění a v levém dolním rohu se mi teď dělá na písku lehce sinice, protože se tam usazuje bordel. Není to ale nic hrozného. Aktuální fotku z dneška posílám níže :)

Od posledního updatu přibylo 5 fragů akropor, jedna echinophyllia a frag gorgonie. Navíc jsem sehnal druhou krevetku thor - první byla na zkoušku, jestli mi ji nesežere gramma. Ale naštěstí si jí nevšímá. Mám v plánu přidat ještě další dvě, až na ně narazím.

Další novinkou je ježovka Tripneustes gratilla, aktuálně cca 3 cm v průměru. A porcelánový krab Neopetrolisthes maculatus. Jo a mandarin - mám ho už měsíc a půl, žere mražené (zatím hlavně artemie, snažím se ho přeučit na něco výživnějšího), tak snad se mu bude dařit...

Naopak jsem se musel zbavit gobiodona - přendal jsem ho do menšího akvária. Po přidání nových fragů akropor je začal otravovat a ožírat a pak se vrhl na mou starší akroporu echinatu, které si do té doby nevšímal a kterou přes noc skoro celou ožral. Přeživší zbytek se teď snažím dát dohromady.

Krabi Lybia tessellata jsou asi pár, dneska jsem u samice pozoroval už třetí várku vajíček. Jelikož do akvária čumím skoro furt, i v noci, tak se mi podařilo pozorovat i líhnutí larev z předchozích dvou várek. Několik stovek jich plavalo ve vodě a stahovaly se za světlem svítilny. O nějaký odchyt a odchov jsem se ani nepokoušel, jelikož se to zatím nikomu nepodařilo. Ale pozoroval jsem, jak čilé larvy loví fungia a acana a caulastrei. Tak aspoň mají koráli dvakrát měsíčně nějaké spestření v jídelníčku :)
akvárium 14.12.2017
akvárium 14.12.2017
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

a ještě pár fotek s novinkami:
mandarin
mandarin
těhotná krabice
těhotná krabice
ježovka Tripneustes gratilla
ježovka Tripneustes gratilla
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Pajinovo nano moře verze 1.0 - 100 litrů

Príspevok od používateľa pajin »

zapomněl jsem zmínit, že různě po akváriu se objevují malé žluté tubastrei - cíleně je nekrmím, tak musí spoléhat sami na sebe. Uvidíme, jestli mají dost žrádla, aby vyrostly do větších kolonií.
Tubastrea
Tubastrea
a tady porcelánový krab
Neopetrolisthes maculatus
Neopetrolisthes maculatus
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"