Nano more

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pom@pom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17 Feb 2017 11:45

Re: Nano more

Príspevok od používateľa Pom@pom »

Obrázok
Takéto niečo sa predáva, ale nie vo veľkosti ktorú by som potreboval, preto ten návrh.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Nano more

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Hm poväčšina ľudí tiež takto premýšľala a priznám sa aj ja ale nakoniec som rád, že som poslúchol skúsených a dal navrtať diery. Je to tvoje akva a tvoj byt... koberce podlaha a susedia :D :D :D Mne osobne prišlo, že tie overflow boxy majú viac proti ako pre.... rob ako myslíš.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Pom@pom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17 Feb 2017 11:45

Nano more

Príspevok od používateľa Pom@pom »

O koľko je refugium s riasou účinnejšie ako rovnako objemný nitratovy filter?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Nano more

Príspevok od používateľa mcfisto »

Pokud to spravne chapu, tak na vytlaku to uplne dobre neni. Kdysi se tu probiralo, ze napr. kenira apod. vyzaduje daleko mensi prutok.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Nano more

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Mc fisto to máš pravdu ale tak cez refugium tiež nemá ísť veľký prietok... ale aj tak keď som poriadne pozrel koľko bude mat to akva litrov tak fluidných filter ktorý stojí cez 100eur plus čerpadlo by bolo aj tak zbytočne lebo Sak na taký objem tam pôjde pár ml uhlia kemiry a zeolit keď spraví refugium bude mat v "substrate". Mc fisto napr Svico spongebob atd funguje na kanistraku a kanistrak by sa dal taktiež považovať do istej miery ako fluidný filter.

Pompom čo si myslel pod pojmom nitratovy filter (metodických postupov ako odstraňovať no3 a ďalšie nechcene latky(čiže vlastne filtračny systém ) je mnoho od bioballs cez liatie nopoxu , živé kamene, tie take tuším kocky nejaké na základe síry či čoho, samozrejme keramika (siporax) atd atd? Čo sa týka refugia nebudem písať ako funguje je to tu mnohokrát popísané. Vik33 to zhrnul v jednom topicu resp aj na svojej stránke tuším sa to vola "filtrácia čo je čo".

Alebo ak sa na to pozriem z opačnej strany tak ako "nitratovy" filter sa dá považovať celé fungujúce Morske akvárium nakoľko všade žijú denitrifikacne baktérie ... proste filozofovať by sa nad tým dalo do rana.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nano more

Príspevok od používateľa VINTR »

Pokud můžeš dej ten přepad do háje a dej tam komín..... Rádo se to zavzdušní, musíš to hlídat..... Spolehlivější je ta díra do skla.
Pokud to necháš na to plexisklo tak zapřemýšlej nad tímto (ZAPOJIT NA MODROU HADIČKU) http://www.mangala.cz/plovakovy-ventil- ... p-221.html, mohlo by to pomoci ve spolehlivosti, napojíš na hadičku dáš do komory, kde je plovák na doplňování odparu, nastavíš a snad by to mohlo vypínat vodu i při odstávce elektřiny (nezavzdušní se odpad) a při běžném chodu automaticky odvzdušňovat ten přepad. Já to mám v plánu vzít a odzkoušet, při nejbližší objednávce zboží.
Pom@pom
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17 Feb 2017 11:45

Nano more

Príspevok od používateľa Pom@pom »

Diki za rady. Dnes som si zlomil členok, tak zariaďovanie akva bude musieť nejaký ten mesiac počkať. Budem mať aspoň dosť času na štúdium.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"