nano akvarium 30l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

axelson ale toto akvarium ma 6rokov. Voda minimalne 10litrov sa meni kazdych 8-11dni. Po kazdej vymene tam davam aj bakterie. Kvoli mojim rybkam v obchode drzim teplotu v rozmedzi 22-24C vo vykurovacom obdobi. A na 28C mi to zohreje odpenovac 2 cerpadla a svetla. Dufam ze ventilator to stiahne na minimalne 26C.
Zatial dakujem, ale toto akvarium ma davno za sebou tie prve riasy. Ked sa mi tam teraz tvoria tie vlaknite zelene, i ked uz su na ustupe je sposobene zrejme tou teplotou a aj tym, ze som tam par mesiacov nedaval uhlie a medium na fosfaty.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa axelson »

Riasy sa tvoria normalne pri zabehu.standaetne sa ti netvoria.ak menis pravidelne sorbenty je dobre prudenie akva sa do roka musi nastartovat. Niektory ludia to riesia restartom.a zacnu od znova nabeh.co parametre vody ako vypadaju?
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Vodu si robim sam. RO som teraz kupoval novu a konecne som sa dozvedel, ze ju treba merat konjuktometrom a vysledok ma byt 0. Co uz mam. Stara RO mala nieco cez 20. Je pravda, ze som tam membranu nemenil 5 rokov a uhlikovy a sedimentacny filter som vymenil po 4'rokoch. Cize ta voda uz nesplnala parametre kvality, aby sa tam mohlo nieco mu darit. Pred 3 dnami som meral KH aj salifertom, aj sera testom. Salifert mi ukazal 6,3 a sera 8. Tak mam verit ktoremu testu? Kedze ide o 3 dnovu cerstvo zarobenu vodu? NO3 mi vyslo zlta farba v teste, co su vyborne hodnoty a Ca toho tam bolo 380, nieco pod normal. Ostatne som nemeral. A taktiez som dostal radu, ze nech nic v tom mojom nano akvarku nemeriam, nech vymenim 1 x do tyzdna vodu asi 20%, pridam bakterie a hotovo.
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Ja to tiez chcem riesit takym restartom. Novy zivy kamen, kamene. Mam vymenit aj zivy piesok?
pavel1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 08 Jan 2014 15:10
Bydlisko: Pardubice

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa pavel1 »

NO3 a zluta barva ??? V testu neni zluta.
Bak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03 Jan 2015 13:58

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa Bak »

Tohle bude těžké. Kdyby se po dlouhé době objevil marineman, ten by možná pomohl. :mrgreen:
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa Madox »

Seru zahod. Riad sa salifertom. Za tych 6 rokov tam boli aj nejake zive kamene? Pri pravidelnej vymene vody, krmeni a zivocichoch nemozu byt biele. Otazky: 1. Cim svietis? 2. Co su to za sutre? 3. Vies dodat aktualnu fotku akvaria 4. Cim krmis? 5. Ake bakterky tam lejes 5. Odkial si?
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Svetlo kombinacia trubicove t8 sera deep sea special diazoblue 15w a led lampa so 6 bielymi ledkami tusim aquanova. Ja som to akvarium kupil zabehnute. Boli tam zive kamene s hviezdicami, obcas daky cerv, maly slimak, sasanka, makky koral a tvrdy koral. Zial mojou zlou starostlivostou zostal klaun, ktory si dodnes zije. Krmim susenymi krmivami omega one Color mini pellets a vlocky omega one natural protein formula. Bakterie Aquarium systems Bio Degradeur, som zo Senkvic, okres Pezinok
Prílohy
IMG_20170305_185729.jpg
IMG_20170305_185639.jpg
IMG_20170305_185856.jpg
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Pavel pri testoch od Sery je NO3 zlta ok.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa Nielas »

Podla mna mas viacero problemov. Osadka na 30l hrubeho objemu odolna avsak nevhodna. Aky mas odpenovac? Pouzivas absorbent na fosfaty? Menis ho pravidelne? Pouzivas aj molitan/vatu?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Ano Nielas v tom mas pravdu mam viac problemov.Odpenovac zrejme ten najhorsi aky moze byt Sera. Ale mnoho akvaristov nema ziaden a funguju. Absorbent na fosfaty spolu s aktivnym uhlim som asi na 2 mesiace zanedbal a nemenil som ich. Teraz pouzivam PhosphatEx marin od Knop a aktivne uhlie Deltec. Molitan mam 2ks 8x8x5cm a previdelne pri kazdej vymene vody co je kazdych 8-11dni ich vyperirm v starej vode. Teraz je mojim najvacsim problemom teplota 28C. Pokial nekupim ventilator tak nebudem kupovat ani novy zivy kamen s koralmi.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa Madox »

Koraly nekupuj, asi by bolo vhodne supnut tam nejaky riadny zivy suter. Tym dodas potrebnu diverzitu bakterii a zivota. To svetlo, asi ta sklamem,pod tym toho asi moc neporastie. Skus dat napr tie trubice prec, klaunovi staci ledka. Tym znizis teplotu. Ten odpenovac aj nieco odpenuje? Na okyslicovanie je urcite fajn :) btw ja mam aj 29 a je to v pohode ;)
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

Hmm aj koralom bude stacit ledka? Ta je slaba.
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa mcfisto »

Jak casto menis ty trubice, btw?
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
peter aqua sumcek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 Feb 2017 15:54

Re: nano akvarium 30l

Príspevok od používateľa peter aqua sumcek »

trubica ma rok. Ma sa menit po roku?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"