T_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa MRysan »

Hlavně nekombinuj více metod! Zásadní a fatální chyba. Žádný NOPOx a pelety, žádný DSB a pelety, žádný sorbenty a nopox. Vyber si jedno a s tím se nauč pracovat, všechny ty metody jsou funkční. NOPOx je nejlehčí, snadno se reguluje, rychle reaguje. Dávkuj ho každý ráno ručně a přestaň přemýšlet co by jsi tam ještě narval. Až budou ty kameny aspoň zelené a ne hnědé, tak začni plánovat nějaké ryby a korály.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa kačer »

Jak to tady tak ctu, podle me to P_P moc resis.

Mam taky cca 150l AQ v nem 7 rybek a pak nejake ty koraly (sps,lps ... nic extra narocneho) a vsechno mi to bez problemu funguje uz nekolik let (tuk tuk tuk).
Take jsem si prosel vsim co tady pises - nopox, vodka, pelety XL, koralenzucht ... ale jak ti pisi i ostatni kluci, tak nakonec nejlepsi je ta nejjednodussi cesta.
To ze ti nekdo neco nekde nakuka, aby z toho mel nejaky prachy, to proste musis odfiltrovat a ridit se svoji hlavou.

Na co UV, to je uplna blbost. UV uvidis mozna nekde u nejakych velkych vystavnich nadrzich, ale u normanich reefaru malo kde, musel by si stejne koupit celkem silnou UV aby to vubec melo nejaky efekt a spise by ti v systemu uskodila nez pomohla, by si pak mel sterilni vodu ..
Uhlik, proc tam porad chces cpat za kazdou cenu uhlik. Ja mam ve filtru jen odpenovac, ecophos a uhli a co tyden menim 10% vody. Po predchozich pokusech mi zbylo davkovaci cerpadlo od rataje, tak aby nekde nelezelo v krabici, tak pridavam all in one od Microbelift a obcas kdyz si vzpomenu tak tam naliju bakterky take od Microbeliftu. A hle ono mi na to akvarko uz 3 roky v pohode jede. Ale jak rikam, je to male AQ 150l, nemam tam zadne super SPS a par ryb, kazda nadrz je origo, ja jen nechci byt otrokem AQ a proto zastavam nazor cim jednodussi tim lepsi. Ale fungovalo mi to i u 250l.:-)
Takze nikam nespechej, vsechno si nekolikrat promysli nez udelas dalsi krok a nenech si od nekoho veset buliky na nos ..
A co se tyka ryb ... 150l neni moc, takze mit v AQ bodloka + 2 pomciky to uz je celkem dost ... Ja mam vrtulnika, 2 klauny, 2 pomciky, slizouna a A. randali a myslim, ze jsem tak na hrane. Na bodloka bych se tebou vyprd a nebo ho tam dej a nedavej uz ty dva pomciky ... ale ja treba radsi pomciky.:-)


Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk


P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Nevím , jestli to moc řesim, jen spíše hledám pohodlnou cestu.

Nopox jsem používal, je dobrý ale denní dávkování. Tak hledám jestli není něco jiného.

Ty peletky XL vypadají zajímavé, pokud by to fungovalo, jak píšou.

Ale jinak pohoda, pro něco se rozhodnu, určitě tam nechci nic složitého.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa axelson »

1.Nopox+davkovacie cerpadlo jednoduche.
2.peletky xxl s prietokom jednoduche.
Staci si len vybrat nie? :D :D :D
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ano, přesně tak, jak píšeš. Ještě čekám na nějakou nabídku, uvidíme co mi pošlou.

Pokud to nebude nic zajímavé, asi zkusím ty XL peletky. Nemusí se denně doplňovat, takže i kratší dovolená v pohodě. A pokud by to nešlo, tak se hold vrátím k tomu Nopoxu.

Jak jsem psal, filtraci mám v podstatě vyřešenu, jen jsem chtěl zjistit, zda se nenajde ještě třeba další zajímavý způsob.

K tomu náběhu, zelená řasa tam už byla, ale jen trochu. Ale chápu, všechno chce čas. Než se dostanu k tomu doplnění pár korálnatců a rybek, stejně bude akva o další 2 měsíce dál, také to nechci uspěchat.

Víte, mám druhý pokus, ale je poslední - pokud to nevyjde, tak to manželka už nerozdýchá a asi s tím končím. Takže teď, nebo navždy bez moře.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Takto nějak si představuji filtraci :wink: http://paulsvang.com/mylife/wp-content/ ... G_1703.jpg peletky pěkně ve válci připojeny přímo na odpěňovač s přisáváním i vody z nádrže, připojeno T kusem http://paulsvang.com/mylife/wp-content/ ... G_1707.jpg a i s nějakým tím pokusem o mini "DSB" živými kamenemy a řasou to je biologická masa co ti to drží....... podobně to můžeš mít i ty
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa axelson »

Takto vypada moja filtracia
Prílohy
IMG_20171001_193743-2610x2025.jpg
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Super, díky za inspiraci. Ta kočka je hodně zvědavá, asi čeká na nějakou rybičku.

Co je to vpravo s tou stříbrnou páskou? To nemohu rozeznat.

Já s předělávkou akva trochu filtraci "uklidil" - uspořádal jsem elektro. Skoro nic tam nemám a obsazeno 7 zásuvek. Když někdo přijde a neví nic o moři (tedy ještě méně než já) a otevřu skříňku, tak je v úžasu.

A takto nyní vypadá moje filtrace. Ty peletky, pokud do nich půjdu, chci dát napravo dolů, odkud jde všechna voda z ponožky dál do sumpu, kde hned navazuje odpěňovač, což je prý nejlepší uspořádání u peletek.
Prílohy
FILTRACE.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa axelson »

To je plavak k odparu.nechcelo sa mi dat pasku dole.som vordelar v tomto.nepli ziadnu funkciu ta paska :D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Pokud půjdeš do testování peletek, doporučuji ověřit si, že máš dostatečně silný odpěňovač. Potom zjisti jak peletky správně použít a jaká je na to vhodná technika a jak je zprovoznit. Moje doporučení, jak je správně použít je válec napojený na oběhové čerpadlo (zde bych dal plastový ventil na štelování průtoku) a vývod z tohoto válce napojený přes T kus https://eshop.macekasyn.cz/Tvarovky-a-t ... us-90.html na odpěňovač. Tím docílíš, že bordel z peletek půjde rovnou do odpěňovače a odpěňovač bude nasávat i vodu z oběhu (půjde to cca třeba 50/50, záleží na nastavení průtoku přes válec).
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Vintr, nechce se mě to tu znovu pročítat ale zmiňuje se že použije xl pelety a ty snad reaktor nepotřebují pokud se nepletu? XL peletky jsou na jiném principu použití...... http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=5911
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ano, chci použít peletky XL - jen do děravé krabičky a dát do proudu v sumpu. Buďto to bude fungovat, nebo dám ten Nopox.

Klasické peletky rozhodně ne, to bych si asi spíš zadělal na problémy.

To akva je fakt malé - 150l - takže i filtrace musí být jednoduchá, téměř bezobslužná. Teda doufám.

PS: tak koukám, že s těmi peletkami XL zde asi moc zkušeností není, asi je nikdo zas tak nevyužívá. Otázka proč - u malých akva jsou lepší metody? Do velkých akva se to asi podle mého stejně nehodí.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

stejně bych je do nějakého válce dal - princip bude podobný jako u normálních pelet (brblat v něm nemusí).
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa axelson »

Ved som ti tu pisal asi 3x ze ja pouzivam tie peletky xl.a vidis ich na mojej fotke vpravo hore vo valci su.pouzivam ich 3 rok a nemam problem.
Sufko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 09:48
Bydlisko: Žilina

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Sufko »

Ja mám v mojom RS Reefer 170 sachem matrix, sachem de*Nitrate™ a vo valci ML Phos-OUT 4. Samozrejme aj odpeňovač a zatiaľ Ok.
Red Sea Reefer 170 deluxe, Deltec 1000i, Jebao DCS 4000, AQLink T1, Tunze Osmolator 3155, BLAU WAVE MOTION 4000, Jebao Aquarium pump extender, Clarisea sk 3000.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"