Reef by švíco

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj, zcela jistě jsou kmeny bakterií v moři odlišné... pokud nutně chceš pořizovat bakterie, tak vybírej z určených pro moře. Podle mě je ale lepší použít živé kameny, popř. aspoň hrst písku od kolegy s fungující nádrží. Ideální je třeba i pár těch válečků siporaxu z filtru popř. korálovou drť - přímo do filtru.

PS: nedávno jsem řešil elektrocentrálu kvůli plánovaným výpadku elektriky 2x po sobě na 12hod.
Vybral jsem tuto:
https://elektrocentraly.heureka.cz/zipper-ste-950/
Vše na ní fungovalo... filtry, čerpadla, světla... za tu cenu jsem spokojen.

švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Mira_hk
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Aug 2016 21:55

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Mira_hk »

Dík spíš mě jde o to jestli do těch válečku něco dávat když už mám dva měsíce rozjeté akvárium s zivejma kamenama . Filtr mám v zadní části a mám tam kosik, kde první je houba na hrubý nečistoty do druhého místa jsem chtěl dát chemi Pure Blue a do třetí přihrádky stoupnout válečky . A dát jim trochu bakterek nebo se tam natáhnou ??? Dík
Mira_hk
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Aug 2016 21:55

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Mira_hk »

Ta centrála vypadá dobře ,ale je to na dlouhodobé výpadky , co používáš na krátkodobé tak do deseti hodin?
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Ještě jsem se nedokopal koupit UPS, jelikož u nás krátké výpadky nebývají... ale musím to posichrovat.
Bakterie si ty válečky osídlí... ty různé přípravky s bakteriema ale můžou leccos urychlit a zřejmě mají vliv na různorodost druhů bakterií? (to by asi upřesnil nějaký "biolog").
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Mira_hk
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 31 Aug 2016 21:55

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Mira_hk »

Diky, já mám zase malou ups , ale ta vydrží tak 40min což není moc. Ale přemýšlím o měniči s čistou sinusovkou a k tomu vrznout autobaterii uvidíme:))
Používateľov profilový obrázok
wwwmmm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 20 Jan 2016 09:33
Bydlisko: Brno - Blansko

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa wwwmmm »

Zipper nebrat. Prodáváme jejich stroje, nebo spíš jsme skončili jen u dosavače pilin. Ostatní kvalita nic moc. Je to Čína a levná tak od toho nic nečekat.
švíco napísal:Ahoj, zcela jistě jsou kmeny bakterií v moři odlišné... pokud nutně chceš pořizovat bakterie, tak vybírej z určených pro moře. Podle mě je ale lepší použít živé kameny, popř. aspoň hrst písku od kolegy s fungující nádrží. Ideální je třeba i pár těch válečků siporaxu z filtru popř. korálovou drť - přímo do filtru.

PS: nedávno jsem řešil elektrocentrálu kvůli plánovaným výpadku elektriky 2x po sobě na 12hod.
Vybral jsem tuto:
https://elektrocentraly.heureka.cz/zipper-ste-950/
Vše na ní fungovalo... filtry, čerpadla, světla... za tu cenu jsem spokojen.

švíco
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Stále žijeme... :D
23.jpg
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa axelson »

Konecne nejake pekne foto :D
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Spongebob »

je to super.. cervnatec a pomcik uz jsou pryc? Nebo jen nejsou videt..
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Jen nejsou vidět... červnatci jsou pořád dva (fialový a růžový). Ryby taky komplet...
Akorát jsem to v létě nechal trochu přehřát a odešla zéva + pár LPS. No a přes veškerou péči odešla i tubastrea.
Teď je to v ustálené pozici a tak to bude snad nějaký ten rok. Roste to, je to bez řas... má to barvy, nechá se na to koukat. Ale nějaký masivní vývoj neplánuju... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj kamarádi, prosím o radu s rozšířením rybí posádky.
Nedávno mi do věčných lovišť odešla po dlouhých letech gramma loreto. Je to impuls k tomu, abych pořídil nějakého dalšího obyvatele nádrže.

Sučasné osazení je:
1x zebrasoma
2x klaun
2x sapínek
1x mandarín
2x gobiodon
1x centropyge eibli
1x cathigaster valentini

kvůli pomčíkovi a hranobřichovi jsem odstranil z nádrže LPS... nyní nemají čemu ubližovat.
Vzhledem k tomu, že jsem masivně podpořil filtraci, tak vím jistě, že si mohu dovolit navíc 2-3 středně veliké ryby.

hodně bych chtěl barevně výrazné, dobře viditelné (neschované) chlapíky...

ze všeho nejvíc by se mi líbilo přikoupit další dva pomčíky - loriculu a bicolora...

otázka zní: nebude na bicolora útočit zebrasoma (kvůli žluté?) Nepůjdou do sebe pomčíci navzájem? Nádrže je dost členitá, teritoria si můžou utvořit.... ale nechci mít v nádrži boxovací ring.
Zkuste prosím zhodnotit, co by bylo možné, popř. navrhnout, co pořídit...

díky moc, švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa VINTR »

Podle mé zkušenosti, Zebra bude ze začátku šikanovat kohokoli co ji přijde do cesty. Mám dvě a jedna to vydrží den a druhá tři dny, ale pak je klid
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Smityl »

Souhlasim s vintrem mne zebra taky sikanuje vsechno :D ale pak ji to prejde za me loriculha, bicolor neni moc zajimava ryba :) za me treba Centropyge boylei (peppermint angelfish) videl sem ji v polsku popravde vubec netusim jestli se da sehnat a hlavne kolik by stala ale je to nadherna ryba nebo i paracentropyge multifasciata taky super rybka a videl sem ji i v nasich obchodech kolem 2tis. ale obe si myslim ze potrebuji trochu mista :)
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa pepe »

Ja jsem pridaval Bispinosu a Zebrasoma si ji vubec nevsimala. Zato kdyz jsem s odstupam casu pridal Hexatenii, tak ji Bispinosa nekolikrat prohnala, ale behem par dni byl klid.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef by švíco

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ja se pred par dny vratil opet k Bicolorovi :) je fakt super...a ve spojeni s Loriculou to bude parada :wink:
Myslim, ze clen Mrysan mi tehdy psal, ze ma X druhu pomciku a bez problemu.
Edit: na toho Bisponosu jsem ted koukal na prodejne a byl tam maly, nadherne zbarveny, uvazoval jsem o nem...ale meli i dva velky a ty uz byli oba takovi tmavi a uz to nebylo ono. Tak jestli kdyz dospivaji neprichazi o vyrazne zbarveni..netusim :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"