Reef by švíco

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Amphibia napísal:ak sa nemylim, tak Gobiodon okinawae je sekvencny hermafrodit. mozno sa budu tlct na zaciatku ale neskor si vyberu pohlavie a bude pokoj :) vacsi jedinec by mal byt samec, mensi samica (moze to byt aj opacne, ak bol samec pridany k vacsej samici). tu ale asi bude viac moct povedat Lukas...
co sa tyka tych vyskokov, ja som ziadne nepozoroval (cim som nechcel negovat predchadzajuci prispevok)...
Díky :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa lary »

Celou dobu vás sleduju a doufám že vše dopadne dobře, akva vypadá od zrodu zajímavě. Já taky plánuji dva kousky Gobiodon okinawae, takže sem zvědav jak vše dopadne.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

lary napísal:Celou dobu vás sleduju a doufám že vše dopadne dobře, akva vypadá od zrodu zajímavě. Já taky plánuji dva kousky Gobiodon okinawae, takže sem zvědav jak vše dopadne.
Mně osobně nejvíc překvapila "lehkost" s jakou akvárium začalo takřka okamžitě fungovat. Žádné bujení řas se nekonalo... všechna technika funguje na jedničku. Teplota stabilní 25st. Odpar tak 1,5dcl za celý týden, což není ani pomalu vidět na rysce hladiny. Korály rostou... akorát sarcopython je takovej náladovej, občas vyleze, občas je scvrklej celej den. S těma rybkama pořád váhám... dneska se na ně zajdu podívat do akvaristiky a uvidím :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa BODLOK »

AQ je v provozu od cca 28.1.2011,tak o definitivním náběhu je ještě předčasné mluvit.Nechci být pesimista,ale era sinic asi přijde.Ta se myslím nevyhne žádnému reefaři.
Držím palce-ať se daří.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

BODLOK napísal:AQ je v provozu od cca 28.1.2011,tak o definitivním náběhu je ještě předčasné mluvit.Nechci být pesimista,ale era sinic asi přijde.Ta se myslím nevyhne žádnému reefaři.
Držím palce-ať se daří.
Je to možný, že to teprve přijde..... ale je taky možný, že díky založení se vším živým vč. komplet živé vody to opravdu projde hladce. Ukáže to ale až čas :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Na technice v akváriu se začínají obejavovat první ložiska vápenaté řasy.. nějak jí ty plasty přitahují :wink: Chtěl jsem se zeptat, jaký máte názor na tuto přírodní balenou vodu?
http://www.faunacentrum.cz/Morska-akvar ... 6-67L.html
Uvažuju, že bych jí v nějakém poměru přimíchával do vody na výměnu pro přilepšení. Při výměně 5l týdně bych přimíchal třeba 2l té přírodní. Při tom množství to zase taková cenová pecka není... (něco málo ušetřím i za sůl). Co říkáte, má to smysl? Pak jsem se chtěl zeptat na jiné (možná lepší) přilepšení spojené s týdenní výměnou vody... má smysl dávkovat Prodibio BIO KIT NANO REEF? Vzhledem k tomu, že dosud žádné prvky nedávkuji a parametry vody kromě salinity a PH neměřím? (bojím se předávkování)
http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-p ... mpuli.html
díky za Vaše názory...
A ještě jeden dotaz na závěr. Neexistuje nějaký rozumný důvod, proč v malé nádrži držet vyšší hustotu? Nyní udržuju 1.023 (red sea coral pro), není z nějakého důvodu rozumnější udržovat vyšší? (stabilita systému) Díky

NEBO SE MÁM RADŠI DRŽET PRAVIDLA, ŽE KDYŽ NĚCO FUNGUJE, TAK SE V TOM NEMÁM VRTAT? :lol:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Odpovím si částečně sám... prošel jsem několik příspěvků na fórech v zahraničí a nikdo nepozoroval žádný zázračný účinek... takže asi to funguje, ale uplně stejně jako několik týdnů míchaná voda z RO se solí.
K těm ampulkám prodibio, napadá mě prodloužit doporučené intervaly dávkování o týden a tím zamezit případnému předávkování...
S tou salinitou nevim... ale asi by to zvýšit chtělo, většinou se dočítám u nano reefů husotu 1,025... asi to pomaličku budu zvedat.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Steedy »

Co do te vody je to supr na rychle zajeti systemu na eshopu ji mam rovnez par nano akvarii stim jsem jiz videl, borci toto pouzivaji i treba pri vystavach v nemecku atd. je to vhodne take na vymeny vody, jsou viditelne priristky koralu a rovnez i vytahovani polypu u koralnatců.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Mohl by mi prosím někdo poradit, zda je vhodné nějké ty ampulky od prodibio do akvária lít při týdenní výměně vody? Měním 5l týdně, tj. 10 procent vody. Nejsem si jist, zda má smysl kupovat ten celý nano set, zda je vhodné do akvária lít uplně všechno... nechci si to hlava nehlava zaplácat všemožnýma vodičkama. Nebo to může být pouze ku prospěchu?
Tady je obsah setu:

5 Ampulí BIO DIGEST NANO (1x za 14 dní na 40 Litrů)
5 Ampulí BIOPTIM NANO (1x za 14 dní na 40 Litrů)
5 Ampulí STRONTI+ NANO (1x za 14 dní na 40 Litrů)
5 Ampulí IODI+ NANO(1x za 14 dní na 40 Litrů)
10 Ampulí REEF BOOSTER NANO (1x za 7 dní na 40 Litrů)

A popis:
BIO KIT REEF NANO byl speciálně vyvinut pro Nano akvária a skládá se z:

BIO DIGEST NANO

odstraňuje organický odpad a stará se o optimální kvalitu vody snížením obsahu dusičnanů a fosfátů.

BIOPTIM NANO

zabraňuje nedostatku stopových prvků, urychluje činnost nitrifikačních a denitrifikačních bakterií pro odbourávání odpadních látek.

REEF BOOSTER NANO

Potravinový doplněk pro korály, dodává směs obohacené výživy pro podporu růstu bezobratlých a tvrdých korálů a pro mikroorganismy,vyživuje také bakterie živých kamenů.

IODI+ NANO

pomáhá korálům přizpůsobit se na různé osvětlovací - podmínky a u neutralizuje přebytek kyslíku u Zooxantel a u intenzivního osvětlení tím zamezuje bílému zbarvení korálů.

STRONTI+ NANO

dodává stroncium , důležitý prvek na podporu růstu korálů a růst fialové vápenité řasy.

díky moc za rady, švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Je velký rozdíl v zatížení systému jednou rybou Pseudochromis paccagnellae nebo dvěma krevetami Lysmata amboinensis? Zkrátka kdo z nich nadělá vetší svinčík? Předpokládám, že krevety je potřeba dokrmovat jen minimálně a občas, kdežto ryba bude chtít krmit denně či obden? nebo se mýlím? díky
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Tomasn »

švíco napísal:Je velký rozdíl v zatížení systému jednou rybou Pseudochromis paccagnellae nebo dvěma krevetami Lysmata amboinensis? Zkrátka kdo z nich nadělá vetší svinčík? Předpokládám, že krevety je potřeba dokrmovat jen minimálně a občas, kdežto ryba bude chtít krmit denně či obden? nebo se mýlím? díky
myslim ze u krevet je vice mene 0
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Taky to tak vidím... koketuji s myšlenkou, že bych nepořizoval žádnou rybu, pouze dvě krevety... vypadá to, že to moje malé akvárium bude fungovat a tak bych to nerad zkazil pořízením ryby. Jak se říká, s jídlem roste chuť, ale to může mít právě neblahé následky...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa BODLOK »

Dám typ:co tak jednoho hlaváče spolu s "pistolníkem".Některý amblyeleotris a alpheus .Do Tvého AQ ideální-si myslím.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Taky zajímavá možnost.... tím pistolníkem myslíš kraba co drží v klepetech simbiotické sasanky? Já bych se nejradši uplně vyhnul použití odpěňovače (proto chci minimální zátěž pro nádrž)... mám jej sice koupený, ale bez něj je provoz naprosto neslyšný. Když jsem odpěňovač na lipové dřívko zapojil, tak ani při celodenním provozu se žádná pěna nezačala tvořit. Je to známka malého znečištění vody nebo známka špatné funkce odpěňovače? Co tak pročítám zahraniční fóra o nano reefu, tak většina lidí má stejný nebo podobný odpěňovač, ale mají v nádrži dvě až tři ryby. Taky se bojim, abych si neodpěnil hlavně důležité složky vody a to zbytečně... Mám tento...
Prílohy
ViewImage.jpg
ViewImage.jpg (10.71 KiB) 1835 zobrazení
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa BODLOK »

Hlaváč je rybka-pistolník je korýš.Oba žijí velmi zajímavým společným životem.Tady žádné symb.sasanky.Mrkni do literatury.
Pokud se týká proteinového odlučovače /na lip.hranolek/,tak bych ho nasadil,až v AQ bude život.Nyní samozřejmě nemá co odlučovat. Pokud se týká jeho hlučnosti,je nejtišší,ze všech.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"