Reef by švíco

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Martin »

rybka napísal:Žahaví polypovci, pryč s nimi! Kontaktuj třeba Hynka Dařbujana, poreferuje Ti, co vše jsou schopni udolat, aby byli v monokultuře. A jak rycle se množí. Že se H.D. čtvrť století "specializuje" na Sinularie a Sarcophytony je známá věc.
Určitě pravda, viděl jsem to např na kanenech z Chorvatska, zbav se toho.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

OK, dám je pryč.... je to ale škoda, vypadají zajímavě :roll:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Tak už sarkáč konečně přestává dělat zagorku :D
Prílohy
P1060695.jpg
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Mohl by mi někdo prosím říci, zda by se do mé nádrže hodila Pseudopterogorgia bipinnata? Proudění mám cca 20 x objem nádrže a světlo cca 1W / litr. Díky :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

švíco napísal:Mohl by mi někdo prosím říci, zda by se do mé nádrže hodila Pseudopterogorgia bipinnata? Proudění mám cca 20 x objem nádrže a světlo cca 1W / litr. Díky :wink:
Nikado nemá zkušenosti s Pseudopterogorgia bipinnata? Moc by se mi líbila... je hodně náročná nebo by přicházela v ůvahu i pro začátečníka? Díky :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Steedy »

co do meho nazoru jedna z mene narocnych rohovitek , ma rada dostatek svetla a kvalitni vodu.
Zda se hodi pro tvuj system tezko rici..
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Díky za odpověď. Vím že je těžké takhle od boku říci zda se hodí či ne... Asi nezbyde, než jí vyzkoušet. Rád bych někdy změřil veškeré parametry vody, jenže čím, když se všude dočítám, že color testy jsou k ničemu...? Jinak ještě k mému systému dodám, že se nepotvrdily obavy s kolísání salinity vlivem odparu. Vzhledem ke krycímu plexisklu je odpar nulový. Co se teploty týče, tak mám stabilních 25st. ráno i večer... takže paráda.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Roman »

ak to správne chápem, máš akva založené ako dlho ?? mesiac ? dva ?

neviem, ale gorgonie sú filtrátory a na rozdiel od koralov príjmajú fytoplanktón (ak sa mýlim, opravte ma niekto) . Dosť pochybujem, že malá , čerstvo založená nádrž bude produkovať dostatok planktónu. Si pripravený cielene kŕmiť ?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Já jsem se právě dočetl že má zooxantely.... takže jsem předpokládal, že není nutné jí nijak moc extra krmit.... kdyžtak mě vyveďte z omylu. díky PS: akvárium bude založené ani ne měsíc ... ovšem nechci jí tam dávat hned.... pouze o ní uvažuju, proto se ptám :wink:

Jinak do budoucna počítám s tímto:
http://macenauer.eu/cz/produkt/nano-mar ... ive-100-ml
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa David N »

A co ta žlutá sinularia?
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

David N napísal:A co ta žlutá sinularia?
Tu jsem "přesadil" na zvláštní kamínek a zatím spokojeně funguje. Všechno od Vás krásně žije. Xenie a discosomy se dokonce začínají solidně množit. Kdybyste měl v repertoáru zase nějaký zajímavý přebytek, tak budu mít určitě zájem (hlavně něco barevnějšího). díky, Petr :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Tak bych řekl, že je na čase pořídit do nádrže konečně nějakou tu rybku. Co říkáte sestavě 2 x Gobiodon okinawae a kreveta Lysmata amboinensis? Bude to na těch 60l OK? díky
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Jaroslav »

U Gobiodon je poměrně velká vnitrodruhová agresivita a nevím, jestli jde u nich dobře rozlišit pohlaví (stejně starý pár skýtá jakousi záruku přežití). Možná, že by bylo vhodnější si pořídit pár rybiček rodu Gobiosoma / někdy uváděné pod rodem Elacatinus /(G.oceanops, G.evelynae apod). Jsou sice méně barevné a nápadné, ale pohlaví rozlišit lze (podle velikosti, pan Tuček "Pepin" při výběru poradí) a hlavně by se Vám mohlo podařit je rozmnožit, což by bylo velmi zajímavé. Jikry lepí na sklo, starají se o ně, plůdek je dost velký, takže se dá odchovat drobnou artemií a pod. V Čechách je zatím nikdo neudělal (aspoň o tom nevím), příčinou je asi hlavně to, že se jim nikdo v sólo akvárku nevěnoval a ve společenských akváriích plůdek vždy někdo sežere. A přitom je rozmnožovat lze. Nevýhodou Gobiosoma je, že dost sebevražedně skáčí z akvária (což ale Gobiodon dělá také).
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Četl jsem, že se občas mezi sebou nepohodnou. Ale v akvaristice, kde bych je kupoval mají spolu dva v jedné menší nádrži a když je tak pozoruju, tak nevidim jediný náznak agresivity. Jeden je trochu větší než druhej... tak to možná páreček bude. (musim se informovat u prodejce). Ještě mám v záloze Pseudochromis paccagnellae , ale u ní mi vadí, že nemůže být ve společnosti s krevetou... (ale třeba tu krevetu nakonec oželím) Rád bych, aby to byla ryba hodně výrazná. Se skákáním problém nebude, nádrž je kvůli odparu krytá plexisklem. :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Amphibia »

ak sa nemylim, tak Gobiodon okinawae je sekvencny hermafrodit. mozno sa budu tlct na zaciatku ale neskor si vyberu pohlavie a bude pokoj :) vacsi jedinec by mal byt samec, mensi samica (moze to byt aj opacne, ak bol samec pridany k vacsej samici). tu ale asi bude viac moct povedat Lukas...
co sa tyka tych vyskokov, ja som ziadne nepozoroval (cim som nechcel negovat predchadzajuci prispevok)...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"