Reef by švíco

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa rybka »

Připrav si půl akva vody z toho zaběhnutého, nainstaluj techniku.
Zkontaktuj např. Jardu Ondráčka (uživatel Jaroslav) nebo Romana (uživatel Ramon) a dojeď k nim do Budějovic pro kameny i s korály. Doma to seskládej v akva, doplň nově připravenou vodou doplna a funguj. Vodu ze sáčků ale do akva nedávej!
Pokud to chceš propočítat, za kilo živých kamenů zaplatíš cca 300 Kč, a za stejný kámen obrostlý Diskosomami atd. dáš to samé.
Průtok Eheimem s náplněmi stáhni na minimum.
Písek na dno dej až nakonec, až bakterie osídlí náplň ve filtru, cca po 2 měsících.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Hrozně moc díky za radu. Ještě se zeptám k tomu písku. Jaký je důvod jej tam dávat až po osídlení filtru? (písek bude živý)... Většinou jsem se všude dočetl o rychlém startu akvária se vším všudy najednou. (písek + kameny) Díky, švíco :wink: (napadá mě snad jenom zabránění sinicím znehodnotit písek)
Naposledy upravil/-a švíco v 03 Jan 2011 20:28, upravené celkom 1 krát.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa rybka »

Přeci jen dojde ke změnám, neco mikroskopického života odumře a z holého dna se lépe odsávají nečistoty. Možná někde použiješ jako podklad suchý kámen, z toho se taky "vysype" binec.
Nano akvária se skládají natvdo, u velkých nádrží to dost dobře nejde...
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

A nebude lepší, když s tím případným svinčíkem pomůžou v tak malé nádrži bojovat bakterie v písku?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa rybka »

To je jako kdybys dal křečkovi vagón piškotů. Bude rád, ale do konce života to nezvládne!
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Ok, děkuji za cenné informace! Teď už nezbývá, než se do toho pustit. Budu průběžně informovat jak to šlape. (bude to pár týdnů trvat než to spustím)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Beck »

Čaudy švíco, tak už jsi nějak pokročil? :) mám tu pro tebe již připravené nějaké ty discosomy, sinularie i malinkatý lobophytum :) Kdyby jsi chtěl tak i korálovou drť se spoustou blešivců, červů a nevím, čeho všeho :)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj,
přišla mi už většina vybavení. Teď ještě čekám na žárovky ze Slovenska.
Rozhodl jsem se pro metodu rychlého startu a akvárium založím najednou komplet. (v zahraničí snad jediná metoda založení nano reefu) - (pro vodu z reefu jedu příští víkend a ta se bude v nádrži týden před přidáním kamenů míchat. Živé kameny bych rád koupil v morskeakvarium.cz, musím tam zítra zavolat, zda je mají skladem.
Objednal jsem taky na ebay malý odpěňovač na dřívko (ať ho mám v záloze pro případ potřeby a asi i pro rozjezd nádrže nebude od věci).
Všechno shánění komponent chvilku trvá...
Určitě nepohrdnu žádným přebytkem. Ale asi bych chvilku počkal, až se to přecijen aspoň trochu ustálí... Až to spustím, tak budu informovat :wink:
Každopádně projekt běží, nic jsem nevzdal předem a zatím se stále vzdělávám a vstřebávám informace :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Nechodí někdo z vás prosím do prodejny Mořské akvárium s.r.o., Uruguayská, Praha?
Cca za 14dní potřebuji koupit cca 5-8kg živých kamenů a chtěl jsem se zeptat ostřílených mořských vlků, zda je tam mají pěkné a stojí za to tam vážit cestu? Mám to nejblíž, k pepinovi mám moc daleko. Díky (klidně piště SZ, abychom nedělali reklamu)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa chip »

nejake zivaky mam jeste ve fitru, muzu ti udelat cenu. A nebo si zajet k aquinovi, ma taky pekny kameny. Do urugvajsky uz nejezdim...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Roman »

ja som pekne zivaky nakupil pred 2 tyznami u Ondu v Brne . na 2 z 3 nahodne vybratych kamenov su v cene aj nejake polypy LPS , zatial sa este nedaju spolahlivo identifikovat
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Takže akvárium je již týden založené a spokojeně si šlape. Zatím se to obešlo bez problémů. Dnes jsem vyměnil 5l vody. Akvárium začalo fungovat prakticky okamžitě po založení. Zakládal jsem komplet se živou vodou ze dvou reefů, komplet živé kameny + živý písek (+nějaká korálovka ze zaběhlého akvária). V akváriu se producírují dva poustevníčci a dva šneci + spousta malých potvor (hadice, šnečci, červy...). Mám tam několik discosom a několik měkkých korálů typu xenia (krásně pumpují) a nějaké další.. (názvy dodám potom k fotkám). Momentálně nemám doma foťák, tak fotky dodám až příští týden. Uvažuju v budoucnu nad jednou rybou a to Pseudochromis paccagnellae. Koukal jsem, že amíci ji dávají dost často do 12g nádrží, takže 60l by pro ni snad mělo být OK. Mám připravený odpěňovač na lipové dřívko, tak až bude ryba, tak poběží.
Jediné s čím nejsem spokojený, je barevnost světla. Přestože by to mělo být 10000 + 30000k, tak se mi to zdá "teplé". Vážně uvažuju nad DIY led osvětlení z CREE diod. Kdyby se našel někdo, kdo by byl ochotný pomoci s návrhem takového osvětlení, tak prosím do pošty.
Když jsem ze šuplíku vyndal modul čínských UV diod a posvítil jím na zelené discosomy a Pachyclavularia violacea, tak krásně světélkují, prostě paráda.
Takže foto dodám příští týden, tešte se ... švíco :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Roman »

ta ryba je krásna , ale nepočítaj s tým, že budeš mať v akvárku krevety alebo nejaké mierumilovné ryby.
sám som bol svedkom ako do 24h od dovezenia do akva zožrala 2 krevety a jednému klaunovi vyžrala do boku dieru.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Díky za upozornění... od krevety tedy upustím. Poustevníčci snad budou OK. Četl jsem, že je agresivní, ale tolik jsem zase nepočítal :lol:

Popř. napadá někoho ještě jiná možnost rybky, která bude atraktivní a hodí se do menší nádrže? PS: klauna nechci, nelíbí se mi. Díky, švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Beck »

Tak jsem rád,že to šlape:) Jsem zvědavý na fotky :)
K tej rybě. Co takhle Amblygobius hectori?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"