DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Pro Steedy

Obrázok
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Steedy »

Pohodka chtela by trosku proudeni vetsi, jinak je to ve fazi zvykani si asi na kvalitu vody kamarade.
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Voda by měla být OK, včera jsem měnil 2L, někde jsem četl, ohledně 60 že měnit max 5L tak jsem začal měnit 2L týdně.
Tepl:25
Dens:1022
PH:8 (měřenoroztokem, digital ještě nedorazil)
UT:8

Přesunu ji výš, tam je větší proud.
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, je možno použít na zvýšení PH Ph Basic od Dajany? Dnes mi došel s Ebay digi Ph metr a naměřil jsem 7,6

http://www.ebay.com/itm/390306270984?ss ... 1497.l2649
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Marineman »

krakentomas napísal:Voda by měla být OK, včera jsem měnil 2L, někde jsem četl, ohledně 60 že měnit max 5L tak jsem začal měnit 2L týdně.
švíco mení v jeho 60l (Čistý objem cca 50l) 10l. Ja by som radil meniť tak 5-6l týždenne a nemusíš pridávať nejaké prípravky a iné komerčné hovadiny. :lol: Pavidelné výmena vody a kvalitná soľ by sa o prvky vo vode mali postarať. S tým Ph ti ja neporadím :|.
PS: čo je to za koral, nejaké Alcyonium :?:
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa VF »

krakentomas napísal:Zdravím. Chtěl bych se zeptat, je možno použít na zvýšení PH Ph Basic od Dajany? Dnes mi došel s Ebay digi Ph metr a naměřil jsem 7,6

http://www.ebay.com/itm/390306270984?ss ... 1497.l2649
A dá se to nějak kalibrovat?? Jaká je tam sonda?? Kapku se bojím, že je to pH-metr k ničemu.
Zkušenost je nesdělitelná!!
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Je k tomu šroubováček, 2 nějaké sáčky s označením pH 6,86 (25°C) druhý pH4.00 (25°C)
je tam šroubek Adjustment trimmer, předpokládámže to bude kalibrační šroubek, je na opačné straně než to mají vyfocene. Nepodceňuj číňany, s kvalitou jdou rychle ku předu na sondu se mne neptej, v tom nemám žádné zkušenosti.
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Přečti si pořádně návod - sáčky obsahují materiál k výrobě kalibračních roztoků. V tomhle případě pro dolní rozsah 4 a horní 6,86 ( :shock: ). V moři potřebuješ ph cca 8 ( takže je lepší kalibrovat poblíž této hodnoty ).
Ale když tenhle Ph metr strčíš do šuplíku, svému AQ tím velmi prospěješ. A příště si raději kup třeba Jacka Danielse 1l - budou to mnohem lépe investované peníze :wink:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Tentokráte ti budu odporovat, vím že zase budeš nazloben, ale rozah tohoto přístroje dle návodu je 0,00-14,0pH tolerance +-0,1pH při 20°C. Ty prášky budou sloužit ke kalibraci(asi) v návodu jsem se k tomu ještě nedostal. Ale tentokrát se mořký vlk mýlí se šuplíkem. :lol:
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa vasekg »

Krakenetomasi, nemáš ani páru, o čem mluvíš.

Vím naprosto přesně, co jsi si koupil za PH metr a mohu velmi rozhodně říct, že tenhle průserovej měřák mě stál polovinu korálů v nádrži.

On funguje, dá se kalibrovat....ale tak půl roku. Pak začne být značně rozjetý a pokud ho budeš kalibrovat pomocí přiložených pytlíčků, budeš mít dlouho pocit radosti z krásného výrobku. Skutečné PH nádrže bude však VELMI odlišné.

V mém případě jsem tři měsíce kalcium reaktorem tak zásadně okyseloval vodu, že když začala nádrž být bezvarvá a acropory s montiporama se loupaly jak banány, sehnal jsem si jiné kalibrační roztoky přímo z laboratoře. Ukázalo se, že původní PH kalibrační pytlíčky nejsou tak přesné, jak bych čekal, ale furt to ještě bylo v normě (já díky tomuto čínskému skvostu žil v domění, že nemusím dolévat vápennou vodu, protože PH se mi drží na neuvěřitelně krásných 8,3). Vzal jsem tak otestovat vodu na profi PH měřák, kde se (kontrolou na dvou přístrojích) ukázala skutečná PH 7,29.........

Mimochodem zde se ukazuje má naprostá necitlivost pro akvária - ostatní zkušení reefaři by si toho průšvihu všimli daleko dříve, na to já opravdu nemám. Takže po třech měsících kyselého bazénku se to, co přežilo, regeneruje a já kalcium reaktor znovu zapojím až v případě, že na akváriu budu mít dvě nezávislé PH sondy, které budou průběžně měřit.

Tento měřák je moc hezký....taky ho máš v krásné žluté barvě? Ale neměří. :D

Vašek
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa švíco »

Člověče vezmi rozum do kapsy a nedělej riskantní kroky... ve 30l měřit PH pochybnou technikou a pak se snažit kočírovat vodu podle výsledků je dokonalá cesta do záhuby. (na testy bych taky nedal - prostě funguje akvárium? ANO? tak se v tom nevrtej. Nefunguje? Založil jsi správně? ANO? Měň více vody a bude to OK...) Zaměřil bych se na pravidelnou výměnu vody s kvalitní solí a nevymýšlel jak si komplikovat život... :wink:
Já za celou dobu existence mého nano měřím akorát teplotu a hustotu. (hustotu jsem během roka měřil třikrát! :) - zbytek zaopatříš výměnou vody a pečlivostí. (nesmíš ovšem udělat chybu!)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa tomáš »

švíco napísal:Člověče vezmi rozum do kapsy a nedělej riskantní kroky... ve 30l měřit PH pochybnou technikou a pak se snažit kočírovat vodu podle výsledků je dokonalá cesta do záhuby. (na testy bych taky nedal - prostě funguje akvárium? ANO? tak se v tom nevrtej. Nefunguje? Založil jsi správně? ANO? Měň více vody a bude to OK...) Zaměřil bych se na pravidelnou výměnu vody s kvalitní solí a nevymýšlel jak si komplikovat život... :wink:
Já za celou dobu existence mého nano měřím akorát teplotu a hustotu. (hustotu jsem během roka měřil třikrát! :) - zbytek zaopatříš výměnou vody a pečlivostí. (nesmíš ovšem udělat chybu!)
AMEN :!: :!:
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa vik_33 »

krakentomas napísal:...rozah tohoto přístroje dle návodu je 0,00-14,0pH tolerance +-0,1pH při 20°C. Ty prášky budou sloužit ke kalibraci(asi) ...
Rozsahy měření (téměř) všech přístrojů této cenové kategorie jsou stejné. A bohužel i přesnost měření. Prášky opravdu slouží k namíchání kalibračního roztoku. Jenže číňani neumějí udělat ani dvě polévky úplně stejně, natož pak něco takto přesného ... :wink:
Před pár lety jsem si pořídil Ph metr zn. Lutron. A ačkoliv si myslím, že je daleko přesnější, než podobné "hračky", jako sis pořídil Ty, přesto skončil v šuplíku. Jednak mě nebavilo neustále kalibrovat a kalibrovat a pak jsem také zvolil lepší využití peněz, než by byly opakované investice do nové sondy.
(je hezké sledovat, jak přibývají v podpisech zdejších uživatelů informace o různých hodnotách v jejich AQ - ale ruku na srdce - je důležitější fungující AQ, nebo změřené hodnoty? Jsou tu AQ, která by podle zobrazovaných hodnot vůbec nemohla fungovat a naopak, jsou tu skomírající nádrže s perfektními hodnotami :idea: )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Jaroslav »

krakentomas napísal:Je k tomu šroubováček, 2 nějaké sáčky s označením pH 6,86 (25°C) druhý pH4.00 (25°C)
je tam šroubek Adjustment trimmer, předpokládámže to bude kalibrační šroubek, je na opačné straně než to mají vyfocene. Nepodceňuj číňany, s kvalitou jdou rychle ku předu na sondu se mne neptej, v tom nemám žádné zkušenosti.
pH-metr, stejně jako většina přístrojů, potřebuje ke své správné funkci co nejčastější tzv.kalibraci. Při kalibraci srovnáváme hodnoty, které naměřil přístroj s údajem, získaným změřením referenčního (známého) vzorku. Pokud se tyto hodnoty rozchází, doladíme je tzv."kalibračním šroubkem". Při kalibraci můžeme získat tzv.kalibrační křivky, t.j. průběh naměřených hodnot v závislosti na měnící se vnejší podmínce.
Při kalibraci pH metru je důležité, aby tzv. kalibrační roztoky uzavíraly předpokládané hodnoty z obou stran a to ještě co nejblíže. Pouze tak lze v kalibrační křivce vymezit úsek blížící se svým tvarem přímce (a tím) zaručující co největší přesnost měření. Pro měření pH v mořském akváriu je důležité pH mezi pH 7,5 až 8,3 (všechno nad a pod těmito hranicemi je totálně špatné a přesnost údaje není již důležitá). Abychom proto mohli přesně změřit tato pH, musíme použít kalibrační roztoky o (například) pH 7 a pH 9. Do tohoto intervalu se vejde jakékoliv pH z množiny těch, které nás zajímají. Zmiňovaný výběr kalibračnich roztoků pH 6,86 a pH 4 není správný, protože měřené hodnoty budou vně tohoto intervalu a proto nebudou změřeny přesně.
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Pánové, upřímně, přiznejte se, kdo z vás je v domácích podmínkách schopen přesně nakalibrovat pH metr, neřešte značku, neřešme zemi původu. Dle mne nikdo, pokud neděláte v nějaké cejchovací laboratoři. Pokud cejchujete doma na koleně, odchylka může nastat u jakéhokoli aparátu. Pro klid mé duše, si ale pošlu tento aparátek otestovat kolegovi do labiny, jestli je žlutý nebo né, to myslím je fuk. U važuji o koupi nějakého aparátku, tak kdyby měl někdo typ napište, ať žluťáska mohu strčit do bazénu.
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"