DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Představte si, že těch, kteří si kalibrují doma pH metr je hodně. Kalibraci je potřeba dělat aspoň dvakrát ročně. Pokud se to nedělá pravidelně, tak pH-metr doma ani mít nemusíte - stačí se dívat na to, jak se prostředí v akváriu líbí korálnatcům. Jestliže ale chcete používat kalkreaktor, tak bez nastavení pH na 6,5 na výstupu z něj a pak bez kontroly pH vody v akváriu to buď nefunguje (hydrogenuhličitany nevzniknou = pH málo kyselé), anebo v horším případě si překyselíte akvárium (což je druhý extrém = pH hodně kyselé). Pokud si již pH-metr koupíte, tak jej kalibrovat prostě musíte, jinak jsou to vyhozené peníze.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Zkalibrovat ph metr není problém. Stačí k tomu vhodné ( a čestvé, správně skladované ) kalibrační roztoky a také plně funkční sonda ( některé typy sond se musí měnit dříve, jiné vydrží trochu delší čas ). Problém je v tom, že jednodušší měřáky se "rozjíždějí" mnohem rychleji a je nutné je kalibrovat častěji. Uchovávání a vyměňování kalibračních roztoků je taky pěkná otrava. Takže jak jsem psal - můj měřák skončil v šuplíku. Udržováním kh na správných hodnotách je zajištěno i optimální ph ( samozřejmě pokud není AQ úplně "rozhozené" neuváženými zásahy ).
Takže odpověď na Tvou otázku - zvládne to skoro každý, ale ten, kdo AQ už nějakou dobu má, nepotřebuje měřit ph - koukne a vidí. A ten kdo začíná, tak většinou víc pokazí, než získá, když použije špatně zkalibrovaný, nebo nevhodný měřák.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Zdravím pánové, mám zde něco k diskusi. Co řeknete na tento článek?

http://macenauer.eu/cz/clanek/pro-nen-t ... at-odpova/
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa rybka »

Je to pouze přegooglovaná slátanina, kterou může zveřejnit pouze kšeftař, nikoliv však chovatel.
Mořská akvária (respektive filtrační systém připojený k mořskému akváriu) může bez problému fungovat i bez tohoto zařízení. Je však nutno jiným způsobem odbourat hromadění odpadních látek produkovanými mořskými živočichy.
Ve sladkovodním akváriu máme ryby jako producenty odpadních látek a rostliny jako jejich "konzumenty". Bezobratlí zde vesměs chybí (neberu zde v úvahu plže nebo cíleně chované korýše).
V mořském akváriu máme výlučně producenty odpadních látek (těmi jsou i korálnatci, byť mají v sobě symbiotické řasy jako konzumenty) a typičtí konzumenti v mořském akváriu prostě chybí. Už jen tím, že potlačujeme růst řas a vyšší rostliny se zde nevyskytují vůbec (mangrove jsou marketingový rozmar, nikoliv konzument odpadních látek).

Bezodpěňovačová teorie firmy Ecosystemaquarium (MuracleMud) vzala za své asi po dvou letech "fungování", kdy systémy "záhadně" začaly padat jak hrušky. Syndrom staré nádrže se zde projevoval podstatně dříve, než u jiných filtračních systémů (tedy i s odpěňovači).
A předcházet syndromu staré nádrže s nahromaděnými nechtěnými látkami? 1x za rok až dva důkladně vyčistit a provést cca 80% výměnu vody za vodu čerstvou a zároveň vyzrálou. U nanonádrží je to sranda, u tisícovek kopec námahy... :mrgreen:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa rybka »

A abych nebyl daleko od věci, mám v práci "příkazem shora" mít v nově vybavené kanceláři něco extra a "pořízená" mladá slečna spolupracovnice prý nestačí. Takže nanoreef :mrgreen:
Kominík to nemusí přepisovat v SMS k nám domů, manželka již onu spolupracovnici zná :wink:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa amsi »

rybka napísal:A abych nebyl daleko od věci, mám v práci "příkazem shora" mít v nově vybavené kanceláři něco extra a "pořízená" mladá slečna spolupracovnice prý nestačí. Takže nanoreef :mrgreen:
Kominík to nemusí přepisovat v SMS k nám domů, manželka již onu spolupracovnici zná :wink:
když se daří .... tak se hold zkrátka daří :wink:
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Díky za reakci, myslel jsem si, že to nebude profi názor, ale jako záčatečník se raději poptám.
Pokud to nevadí :oops:
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

rybka napísal:A abych nebyl daleko od věci, mám v práci "příkazem shora" mít v nově vybavené kanceláři něco extra a "pořízená" mladá slečna spolupracovnice prý nestačí. Takže nanoreef :mrgreen:
Kominík to nemusí přepisovat v SMS k nám domů, manželka již onu spolupracovnici zná :wink:
K tomu tématu, z darma zapůjčím tchýni :twisted:
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Luděk »

rybka napísal: Kominík to nemusí přepisovat v SMS k nám domů, manželka již onu spolupracovnici zná :wink:
:D :D :D :D :D :D
550l reef mix
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa kominík »

tak na to se podívám :evil: a vyplením zahrádku :lol:
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Zdravím. Chtěl bych se poradit. Když jsem před časem koupil skimmer s dřívkem dostal jsem zde kartáč :lol: tak teť raději píšu o radu předem, našel jsem si rozměrově pro mne vhodný (aspoň se domnívám) skimmer, prosím o postřehy http://www.akvatip.cz/odpenovace/c-12/
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa kominík »

pokud bych bral tento odpěňovač tak určitě ten silnější - lepší provzdušnění akva a pohyb vody.
na kvalitu vody by měla být raději častá - pravidelná výměna vody
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

No na 30L už je dost předimenzovaný i ten malý, nebude to už příliš?
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa kominík »

si děláš srandu? to co někdo napíše na papír,že má fungovat na 100 l nádrž ,neznamená,že fungovat bude a bude stačit .Vše se odvíjí od zatížené nádrže.Pokud tam nebudeš mít nic tak tam nebudeš potřebovat ani odpěňovač.Pravda u tebe výměna vody a okysličení jiným způsobem i to je řešení.
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Jasně, chápu že to mají testováno za ideálních podmínek, kterých nikdy nedosáhnu, ale u nano přeci jen musím taky hledět na rozměr. Vem si, že zde hovoříme o Akvárium Dennnerle Marinus 30L 30 x 30 x 35 cm kde už je nějaké dno. Švíco třeba odpěňovač vůbec nepoužívá. Někde jsem tu četl, že někomu to v nano vystříkává jen vodu ven, ale i přes to si myslím, že by tam měl být.
Mi se totiš v písku dělá zelená řasa, která nechce odejít, měním vodu každý týden, snížil jsem krmení, zvýšil proudění, přidal prokysličení, upravil osvětlení a ta potvora nereaguje. Proto chci zkusit přidat odpěňovač.
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"