Tibiho nano 50l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Lukáš »

švíco napísal:... prostě doporučuji důrazně hlídat, co za neřáda si člověk do nádrže dá... :wink:
To iste sa tyka aj xenii, pachyclavularii, parazoanthusov a pod. - uz si niekdy cistil kamen porasteny tymito "burinami"? V tej poslednej vete si sam zhrnul, o com to cele na tych par cm stvorcovych je.
Je spusta dekorativnych makrorias, ktore su casto krajsie ako niektore koraly a ktore v beznej nadrzi pri standardnej osadke ryb a bezstavovcov ani nevyrastu. Boj medzi riasami a prisadlymi zivocichmi je jednym z najvacsich "vojnovych konfliktov" ake na koralovom utese prebiehaju. Ked je pre niekoho vrcholom majstrovstva nanoakvaristiky udrzanie 1 pahyla acropory v nadrzke, tak samozrejme bude eliminovat akekolvek riasy. Ak si niekto do nadrze umiestni kvalitny zivy kamen a necha zivotu zcasti volny priebeh a vhodne to doplni nenarocnymi makkymi koralmi, je to zase o inom. Experimentoval som s obojim a verzia c. 2 mi prisla zaujimavejsia, lebo to nemozno dosiahnut v standardnych reefovych nadrziach beznych rozmerov.
Za svojim argumentom si stojim, ale nevnucujem ti ho. :wink:
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa švíco »

Jasně, mám xenie, parazoanthusy, briareum... a vím jak se množí. Rozhodně ne 7cm za den a pod pískem. Ano, nádrž s převahou makrořas může být nádherná, s tím souhlasím. :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Lukas dakujem pekne aj za tvoje postrehy. Rad si necham poradit od kazdeho kto ma skusenosti. Co sa tyka P.pacegnale pojde von lebo mam v plane si zadovazit krevetu(druh este niesom rozhodnuty) a viem ze pri nej to nebude mozne. Uz teraz si narokuje na cele akva.Co sa tyka tych kamenov su ozaj slabe ale na zaciatok to stacilo. Bral som si priklad od vas vsetkych ze pomaly dalej zajdes :D .Nechcel som do nie velmi zabehnutej nadrze nacapat plne akvarko skal a koralov. Radsej postupne a aspon sa stale tesim ak si nieco nove prinesiem.A myslim ze som to robil spravne lebo akvarko zatial slape ako ma :D .PS:Co sa tyka toho plavaka na odpar myslis ze najdem miesto vo filtracke? ak nie viem to vyriesit aj inak?dik. Asi pred dvoma mesiacmi robene foto.
Prílohy
IMAG0345.jpg
IMAG0317.jpg
IMAG0316.jpg
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Som zabudol tu filtracku
Prílohy
IMAG0346.jpg
IMAG0346.jpg (28.27 KiB) 1501 zobrazení
bacil
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2007 12:03
Bydlisko: žilina

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa bacil »

ja len podotknem,ze neviem,ci je najlepsi napad mat to akvarium podlozene iba ciastocne. myslim tym,aby ti nevznikly praskliny v miestach,kde konci podklad akvaria a zacina by volne vo vzduchu. byt tebou tak odsajem na chvilu vacsiu cast vody,trosku nadvihnem a podlozim polystyrenom. ale inac to mas velmi pekne. pripomina mi to moju 50 tku spred 4 rokov...chvalim
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Marineman »

Tak to je už iná káva :shock:. Vidím, že sa ti to už pekne rozbehlo. Len tak ďalej :wink: :o.
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Diki diki :D . Inac o ten spodok som mal strach aj ja ale dno je zosilnene este jednym sklom takze spolu 1 cm. ato akvarko som samozrejme podlozil original podlozkou pod akvarko nieco ako karimatka. A nestraste ma teraz ked som nato uz konecne prestal mysliet :( .
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tomáš »

tibi napísal:Diki diki :D . Inac o ten spodok som mal strach aj ja ale dno je zosilnene este jednym sklom takze spolu 1 cm. ato akvarko som samozrejme podlozil original podlozkou pod akvarko nieco ako karimatka. A nestraste ma teraz ked som nato uz konecne prestal mysliet :( .
Myslim, ze mozes kludne spat - ved aj tak najvacsie zatazenie je v mieste, kde je podlozene AQ :wink:
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Steedy »

na stránkách www.nano-reef.com tyto akvaria pouzivaji pravidelne celkem, je tam i videt jak predelavaji filtraci atd. takze bych se toho zcela urcite nebal ze by se ti stim neco stalo.
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Marineman »

Potom daj aj aktuálnu fotečku :wink:.
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa švíco »

Marinema: člověče víš co je základní vlastností dobrého reefaře? Říká se tomu trpělivost :wink: Když je pod každým příspěvkem napsáno, potom dej fotečku, FTS bude? apod, tak to není zrovna košér... prostě počkej si a fotečky budou... myslím že nemá smysl připomínat fotky každému a všude :idea:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Marineman »

švíco napísal:Marinema: člověče víš co je základní vlastností dobrého reefaře? Říká se tomu trpělivost :wink: Když je pod každým příspěvkem napsáno, potom dej fotečku, FTS bude? apod, tak to není zrovna košér... prostě počkej si a fotečky budou... myslím že nemá smysl připomínat fotky každému a všude :idea:
Ok, sorry, som rád, keď vidím, ako sa zakaždým niečo zmení, už nebudem nič pripomínať :wink:.
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Roman »

tiez by som ocenil trosku zdrzanlivosti v tejto veci, naozaj netreba komentovat kazdu vec a furt sa dozadovat fotiek
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Steedy »

Ja mam kluci lepsi radu pro marinemana : "Zaloz si konecne Akva" :-D pustim ti moje nano a muzes se realizovat :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"