Tibiho nano 50l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Caute chalani. Po dlhej dobe a studovani tohoto fora som sa rozhodol ze aj ja si skusim zriadit male morske akva. Aj napriek roznym nazorom ze vacsie je lepsie a jednoduchsie na udrzbu, co aj urcite je som sa aj tak priklonil na stranu NANO borcov. Moj maly projekt zacal zaciatkom septembra minuleho roka.S kamaratom ktory ma dlhorocne skusenosti v sladkovodnej akvaristike sme navrhly a zlepily nadrz so vstavanym filtrom v zadnej casti akvaria. Stojan na akva som dal spravit strejdovy stolarovy z masivneho dreva (dub) pretoze aj zbytok nabytku je vtomto prvedeni.Tu su nejake fotky z realizacie.
Prílohy
IMAG0087.jpg
IMAG0079.jpg
IMAG0072.jpg
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Sorac tie fotky mali byt naopak. Asi ste si vsimli ze je to kopia fluval edge len trochu vacsia verzia z vlastnymi upravami. :D
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Marineman »

Vítam Ťa v klube nano reefarov :wink:. Dúfam, že sa ti bude dariť a tvoj nano reef bude prosperovať :D.
K tomu akva:
Vyzerá to zaujímavo, hlavne ten dizajn, len neviem, či nebude problém s osvetlením. To akvárium je otvorené? Lebo ak hej, bolo by dobré dať krycie sklo kôli odparu. Aké plánuješ osadenstvo?
Hlavne nezabudni o všetkom informovať a pridávať fotečky :mrgreen:. Keby si mal nejaký problém alebo otázky, obráť sa na švíca, on je na nano odborník. Prípadne by som na nejaké ľahšie otázky možno vedel odpovedať aj ja :wink:.
S pozdravom,
Marineman.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Nad odparom som uz rozmyslal, zatial je to v pohode dolievam raz denne ale vlete to bude asi problem a tak pride na rad asi to krycie sklo.Co sa tyka osvetlenia som nieco pridal o 20w a vyzera to celkom fajn.Celkom 60w a to musi stacit :D . Len trochu horne rohy su zatienene ale to nevadi skaly su priamo pod osvetlenim na zadnej strane akva. Zatial mam len zopar makych koralov neponahlam (rada od vas). Cosa tyka ryb ocelaris musi byt koli zene ved koli nej som to robil aby sa jej v spalni dobre dychalo :lol: este nieco zo starsich foteciek.
Prílohy
IMAG0279.jpg
IMAG0241-1.jpg
IMAG0261.jpg
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Inac ta kreveta bola privezena koncom jula z chorvatska a mal som ju vo vedre mesiac apol z 2 litrami morskej vody z mora. Krasne prezila aj vpustenie do mojho akvarka kde si krasne nazivala az do chvile ked som si zadovazil Psedochromis pacegnalle. Ustvala ju az kym krevetka nevyskocila z akva :cry:
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj,
vcelku pěkný start.
PS: pokud jsi to dělal kvůli tomu, aby se ženě dobře v ložnici dýchalo, tak krycí sklo bude spíše kontraproduktivní, nemyslíš? :wink: (zamezí odparu, kvůli kterému to děláš)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Vies dobre ze koli tomu som to nerobil.(pred zenou ako ze :wink: ) ale musim podotknut ze to chytilo aj moju manzelku a vela krat ju prichytim pred akvarkom takt :shock: PS: Nevie niekto ako sa presne vola ten koral na tom velkom kameni?
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa švíco »

:wink:
Je to rhodactis. PS: pozor na ty makrořasy, abys později nelitoval...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Prosim ta svico co mas presne na mysli tie makro riasy. Dik
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa švíco »

tibi napísal:Prosim ta svico co mas presne na mysli tie makro riasy. Dik
Na první fotce, červená řasa pod špedlíkem a zelená řasa pod gumičkou... makrořasy jsou pěkné, ale někdy se mohou začít nekotrolovatelně množit a nebudeš stíhat je trhat... takže opatrně na ně...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
tibi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Sep 2011 21:24
Bydlisko: ke

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tibi »

Svico dik moc poviem pravdu ani som velmi nevedel co to je len sa mi to pacilo. Ta zelena sa neujala tak som ju odstranil uz davnejsie a ta fialova je na samostatnom kameni tak to budem sledovat. Este raz dik
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa tomáš »

Ale ukaz aj novsie fotky :wink: Mne sa pacili 8)
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Marineman »

No pekne, zdá sa, že nám tu rastie nový, krásny nano reefik :wink:. Tak veľa šťastia a nezabudni pridať aktuálne fotečky :mrgreen:.
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa Lukáš »

Skus nejaky zaujimavejsi aquascaping, zatial to vyzera ako "pracovne" akvarium niekde u mna doma. :lol: Odporucam aj nejake zivsie kamene, tie co tam mas vyzeraju ako hodne dlho odlezane niekde vo filtri (mozno boli len cerstvo vlozene do nadrze, potom beriem spat). P. paccagnellae nie je moc vhodny do nano, kludne sa moze stat, ze uspesne eliminuje akykolvek pokus o pridanie noveho korovca alebo ryby.
Odpar vyriesis napr. pridanim plavakoveho spinaca do filtracnej komory a a malym zasobnikom do skrinky.
S makroriasou v nano mam dobre skusenosti a pretrhavanie cohokolvek je v zabehnutej nanonadrzi aj tak casom hlavna pracovna napln. Alternativou je zaplnenie discosomami a pod., ale pre ne sa mi zda uvedene osvetlenie dost intenzivne.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Tibiho nano 50l

Príspevok od používateľa švíco »

Lukáši promiň, ale argumentovat tím, že stejně bude muset něco prothávat je mimo. Je vééélký rozdíl v tom, zda bude trhat měkké korály a štípat SPS než když bude muset neustále řešit, že mu korály dusí řasa a je prolezlá vším a všude... některé potvory jsou opravdu agresivní. Kdybych před nedávnem radikálně nazkročil, tak mám nádrž skrz naskrz prorostlou mně neznámou zelenou řasou, která behem dne poporostla o 7cm délky a odnožovala i do písku a nešla od podkladu skoro dostat... prostě doporučuji důrazně hlídat, co za neřáda si člověk do nádrže dá... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"