Nano reef dostaven

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa vasekg »

1. mé stránky jsou tu pouze jako místo, kde se můžu vyřádit v případě, že zde zafunguje nějaká mě nelibá cenzura. A je mi putna, jak vypadaj :-) Saxby mi psal, že je to dobré fórum!

2.Soudný a nestranný člověk si závěr jistě udělal - nejen z této diskuze.

3. Nemám rád lidi, kteří toto fórum zneužívají ke kupčení - samozřejmě nic proti reklamám seriózních obchodníků - a pokládám důraz na slovo seriózní.

V.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa vik_33 »

to coralreef.cz ( Steedy+Aragornus-že jim to ale trvalo, než byli donuceni přiznat barvu ): mořské AQ mám mnohem déle, než vy dva dohromady. Vím jak vypadají živé kameny, vím jak vypadají korálnatci. Na rozdíl od vás dvou vím také, jaké paramatry má mít voda v mořském AQ a mimo jiné vím, jak udržet, případně zvýšit hodnotu kh. Nemusím házet chytré řeči na všechny strany a přitom se potají vyptávat zkušených akvaristů. Netroufal bych si prodávat něco, o čem nemám ani páru a tvářit se, že jsem sežral wikipedii. Vím, že si akvaristé pořizují korálový písek na dno AQ hlavně pro jeho sněhobílou barvu. Vím, že do 70l AQ nepatří zebrasoma ( ne jak se to snažil Steedy Nedorymu doporučit ). Kromě toho všeho také vím, že ostravsko je region s jednou z nejvyšších nezaměstnaností a že prodávat měsíčně desítky mořských akvárií různých velikostí ( jak by se z mnoha Steedyho příspěvků mohlo zdát ) je pouze zbožné přání. Nezačal jsem provozovat firmu bez potřebných povolení ( a aby nedošlo k mýlce - jako živnostník jsem se pár let obchodem živil ) a proto jsem ani nemusel obcházet zákony tím, že bych své ryze komerční zájmy schovával za příležitostný prodej přebytků. Když někde prezentuji své názory, vím jaké se kde píše i/y ( a nesnažím se pak ostatním namluvit cosi o disgrafii, discalculii apod. ).

AQ bylo lajdácky zabalené - ostatně je to patrné z fotky. Tvrzený polystyren pod akvárkem bylo obyčejné víko od bedny s importy, kolem tenké plátky polystyrenu ne tlustší, než jsou ty nejobyčejnější stropní šablony. Nedorymu bylo přislíbeno vyrovnání, ale zatím k němu nedošlo. Vzhledem k tomu, že na AQ po odeslání peněz čekal cca 14 dnů ( a poslouchal jednu výmluvu za druhou, proč to ještě nebylo možné odeslat ), tak je otázkou, kdy své peníze dostane. Argument Steedyho, že na lepší zabalení nemá čas, chuť a ani náladu dost vypovídá o jeho přístupu k zákazníkovi.
Kameny byly bez života, v polystyrenové krabici s víkem, které bylo od jiné bedny a tudíž vůbec netěsnilo. Kameny byly doslova ledové. Fotku pořídil Nedory ještě před tím, než jsem je odvezl k sobě, aby byly ve vodě do té doby, než bude mít opravené rozbité AQ. Na kamenech, dle Steedyho porostlých korálnatci, nebylo vůbec nic. Tedy když nepočítám sem-tam kousíček fialové řasy, trochu větší množství zelených řas a dvou kousků (cca 5x5mm) čehosi zeleného, zatím neidentifikovatelného. Přežila na nich ještě jedna dost velká aiptasie, to ale neberu jako něco, co by si Nedory přál. Sarcophyton a discosomy tyhle kameny neviděly ani z dálky ( leda přes sklo ).
Písek nemá sněhobílou barvu ( je to vidět na fotkách ), o jeho původu se nemíním přít, ale že to není to, po čem akvarista touží je zjevné ( a vy /steedy s aragornusem/ si mějte ve svých AQ co chcete ).
Proudové čerpadlo 5 000l/h do AQ o objemu 70l nepatří, to uzná každý, kdo někdy mořské AQ viděl. Srovnání s řiditelným vortechem je samozřejmě úplně mimo a platí to co jsem uvedl výše - Ty Steedy si dej do AQ co chceš, ale nepřesvědčuj jiné, že je to tak správně a má to tak kde-kdo.
Světlo - Aragornus světlo nabízel ve svém vláknu za 2500,-Kč a Steedy zcela bez skrupulí prodal toto světlo v té době jeho praktik neznalému Nedorymu za 3000,-Kč ( s tím, že Aragornus už své světlo prodal - ano, vzpětí napsal na reef "prodáno" , protože světlo už bylo určeno pro Steedyho a dále pak s dalším ziskem pro Nedoryho ).

Závěrem opět upozorňuji na nekalé praktiky, které jsou zde na reef.sk provozovány firmou coralreef.cz. Jde o čistě komerční prodeje a jako takové patří do komerční sekce reefu. Myslím si, že Pepin, Petr06, Forst a mnozí další též podávají a také ruší stará AQ a přesto svými komerčními příspěvky nezamořují zdejší nekomerční bazar a další sekce.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa rybka »

Pouze 2 poznámky na okraj:
1. Pokud byly kameny nabízeny jako Live rocks (živé kameny), spadá na ně úmluva CITES. Nejen na import, ale i následný prodej od obchodníka k chovateli. Firma Coralreef toto určitě doloží.
2. Ony ty živé kameny jsou posuzovány jako živočichové (zní to hloupě, ale je to tak), tudíž stejná firma má zcela jistě oprávnění prodávat živočichy pro zájmové chovy jakožto živnost vázanou.

Pravda je ta, že ani za 1. ani za 2. není schopna firma doložit, a to nemusím být jasnovidec. Být Steedym a jeho "managerem" Aragornusem, sklidím se velice rychle a pokud chtějí pokračovat, musí počítat i s reakcí "obecenstva". To pak kšeftaříčkům začne tanec.
Dělat z dlouholetých chovatelů s prominutím pitomce a s problémy vědět, že voda v moři je slaná, to stojí za to.
Jinak telefon 595 134 117 je ideální na zklidnění těchto výlupků (ČIŽP OI Ostrava, ved. oddělení ochrany přírody; živnostenský úřad a berňák na sebe na základě zjištění určitě nenechá dlouho čekat). A Filipe, to nevyhrožuji, pouze informuji. Začal jsi si sám!
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Rici_m »

Pánové nechci se tady pouštět do vámi nabízené debaty ale na muj vkus si toto všechno odpište přes SS!Podotýkám nezastávám se ani jedné strany a nemám s nikým nic dohodnuté ani nijak jinak občouhlé :lol: Moc vám všem děkuji.
AnneMonica
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08 Apr 2012 18:12
Bydlisko: Bruntál, Těžařů bahna 666

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa AnneMonica »

rybka: týká se to i kamenů, které si někdo oživí třeba tak, že je máchá pár let ve svém akva? nebo takovým se nemůže říkat živé? dík za odpověď
a slušnej člověk nežaluje a už vůbec ne státu;)...a to ani na takový, jako je Steedy, řekl bych...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa rybka »

Máš SZ
AnneMonica
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08 Apr 2012 18:12
Bydlisko: Bruntál, Těžařů bahna 666

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa AnneMonica »

rybka napísal:Máš SZ
díky;)
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa JardaH »

Pro Rici_m a mnoho dalších.

Za tě spoustu let co akvaristiku dělám znám mnoho prodejců osobně, taktéž mnoho akvaristů.

Jsem rád, že se naopak takovéto diskuse občas properou navenek. Většina "sledovatelů" tohoto fóra se do diskusí nezapojuje, přesto si o věci udělají obrázek a Ti co nerozumí a chtějí pochopit se "dopídí"...

Sám mám o veliké části svůj názor a hlavně prostě vím... obdobně jako ví i Rybka a několik dalších.

Řekl bych, že vydržíme hodně, ale někdy to už je přes čáru.

Zůstávám už raději imunní - v podnikání je dnes možné cokoliv. Ono to lze vše nazvat dobrým podnikatelským záměrem.
Protě to nějak vypovídá o obrazu celé naší společnosti-toť vše.
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa petr06 »

Ještě pár příspěvku a dozvím se jaké bude počasí. Opravdu je to o akvaristice, nebo si zde do nekonečna bude uzavřena skupina vyřizovat své problémy? Teď už jen chybí, aby to někdo promáznul k obrazu svému......
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa reicho »

....asi sa tu s tymi dvoma chytrakmi budeme musiet na reefe rozlucit,za reklamu sa im platit nechce,vyuzivaju reef na svoje kšeftiky,ziaden prinos od ich príspevkov,odrbavat ludí.....
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

fúú Majko tak škaredo :oops:
prídeš zajtra? Nevieš čo je s Lukášom? Má u mňa toho pomca už dva týždne,zoberieš mu ho?
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa reicho »

ako skaredo,je to pravda...ako tu sledujem nazory uživatelov....mna osobne takí ludia znechucuju
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

tak vies aky mam ja nazor nato ale vyjadrovat sa nebudem. U nas nejaka etika podnikania neexistuje...vsetci idu cez mrtvoly a hned rychlo zbohatnut a zakaznik??? vidis sam...
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa kominík »

Aragornus napísal:To Vasekg, pokud chceš můžeme se o tom všem pobavit i na tvých nových stránkách. Ale to bude asi pouze pro opravdové reefaře a světové jedničky. Snad tam budou i příspěvky Davida Saxbyho. :mrgreen:
není to tak dlouho,cos nevěděl ani kdo to je Saxby tak být tebou ho ani neberu do hu.y

a jinak se to tu kluci pěkně zvrtlo
doufám ,že to nano je už v plném pětitisícovém proudu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Steedy »

Nestacil jsem se divit jak jsem se dnes v svatek prihlasil na reef - ohledně smazání již delší dobu o tom uvažuji a dnes se smazu Sám, s takovými lidmi jako jste tady vy opravdu fakt nemusím být až na pár výjimek - lukas,reicho,rybka, roman,kominik a par dalsich, ostatní jsou ...

Pár vysvětlení :

1 - Vik - Lubošovi jsem nic o zebrasome neřikal koukal jsem jak puk co to tady vymyslis.., dale byl jsem tak hodny ze jsem mu vystavil faktury uplne na neco jineho nez by potreboval , takze si to nechal proplatit firmou kde je zamestnany, tudiz akvarium ma zadarmo a muze mu byt jedno kolik vyhodil penez protoze je "nevyhodil". Peníze jsem posílal v pátek večer takze pokud dobře vím tak převod je 3dny ne??? a odeslání za 14dní??bylo to 7dní LOL.
Odeslano bylo po dodělaní faktrůr a schválení faktur a to že člověk má nějaké osobní problémy tak ten za to snad nemůže ne? nebo i obchodník může za to?

2 -Rybka - Ivo tebe si vazim nemam proti tobe zhola nic az na nekdy narazky ktere by opravdu byt nemuseli ale kazdy potrebuje popustit nejakou tu paru.. Co do COI a oddelení ochrany a prirody - byla u mne 2x a ani jednou nic nenasla a neschledala skodnym, zapis ti klidne preposlu. A take to bylo na udani v tomto oboru clovek musi pocitat se vsim, lidi sou svine a zavist je hnus.
PS - nevím čím jsem si začal sám.. já sem toto nechtěl řešit přes reef , nedory to taky neřešil , až někteří zde přítomní..

3 - vseobecne - Pokud by jsme meli zachazet do koncin CITESU hrabnete si do mysli vsichni kdo maji doma akvarium kolik z Vás ma nejaky papir CITES doma, protoze kazdy z Vás má mít ty papíry doma - KAŽDÝ , chtel bych videt kolik z Vás dodržuje pomer 1rybka na Xlitru atd. z toho by mohlo byt pro kazdeho uzivatele zde na reefu smrtelné - jak rika rybka a tento moc dobře Ví. Oddělění pro ochranu zivotního prostredí by se nad každým z Vás velmi potěšila.
Kazdy kdo prodava rybu , koral zde na reefu a nejen zde musi dodat, papir CITES o prodeji, kolik z Vás ma na MZP registrované své korály, které má v akváriu??

4 - reicho - reklamu na své stránky sem nedávám(odkazy na eshop), své vlákno mám v obchodní sekci, pokud se mi nekdo ozve pres SS nebo ja jemu a domluvíme se kšet jde to mimo hlavní forum tak to není komerce. Proc bych tedy mel platit reklamní banner na boku ??
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"