Nano reef dostaven

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Nedory
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Mar 2012 19:47
Bydlisko: Usti nad LAbem

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Nedory »

Hmm, tak když už tu musíme řešit mé faktury na reefu, tak k tomu také řeknu svoje.

Pokud bych u Tebe nakupoval bez faktury dal bys mi lepší zboží, lepší kameny, více soli, písku? S tím přeci nemá nic společného, jestli z těch faktur něco budu mít nebo ne? Já se Tě také neptám, co jsi udělal s osmi tisícema, které jsem Ti poslal. Faktury si nenechám proplatit firmou u které pracuji. Pracuji jako číšník v hotelu, tam mi asi nic neproplatí. To jen tak na okraj a akvárium nemám zadarmo, musel jsem ho zaplatit...

Peníze jsem poslal 26. března a akvárko jsme dostal 4. dubna.

A jako poslední k Zebrasome:
Re: nano
Odesláno: 14 bře 2012 23:23
od Steedy

Kh rybam pokud je nizke vadi, po4 a no3 az tak ne, to vadi koralum.
koryse urco dat muzes na rasy - tectus je ok. percnon krab atd.
Ryby - pokud koupis male ks vsech tech ryb tak je to ok. jinak salarius vpohode a treba zebrasoma na cisteni ras nejaka mala, uplne vpohode a k tomu 2klauni a 1krevetka.
Ryby se vetsinou prizpusobi velikosti akvaria a prestanou rust nebo rostou ale pomaleji.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa vik_33 »

to Steedy: myslím si, že rozumní si na Tvé obchodování již udělali názor. Nedory doložil, že není Tvým spokojeným zákazníkem a také že o zebrasomě lžeš. Kontrolou ze živ. prostředí a hygieny jsi vyhrožoval P.Sovovi ( prostřednictvím Aragornuse ) a trousil informace že dluží pomalu celému ostravsku (obojí mohu doložit). V zákonech máš guláš, sám je nerespektuješ, hlavně že se jimi oháníš. Je mi úplně jedno, co si myslíš ale pokud někdo škodí mořské akvaristice u nás, jsi to především Ty. Tímto končím debatu na toto téma, vše důležité již bylo napsáno.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Roman »

nejaku dobu som to tu nesledoval a :shock: :shock: :shock:

dostal som nejake PM ohladom tohto vlakna. Nie som natolko v obraze aby som vedel takto od stola rozhodnut , co zmazat , presunut a koho klepnut po prstoch ale:

- veci nesuvisiace s temou radsej rieste formou PM
- kazdy ma pravo svoje prispevky ZMAZAT a NEVYJADROVAT sa dalej
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa kominík »

osobně bych to nechal - po smazání pár příspěvků z toho může být nepochop. chaos
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa rybka »

Reakce na Steedyho zavádějící informace:
1. V ČR se žádná registrace korálnatců spadajících pod CITES neprovádí. Regisrují se až plazi a další vyšší živočichové, a to je někde úplně jinde.
2. Obchodník na žádost kupujícímu předá kopii nebo evidenční číslo dokladu, pod kterým živočich docestoval do EU. Někteří prodejci již mají čísla uvedeny přímo v nabídkových listech, takže stačí si ho opsat na účtenku a je klid. Pokud se jedná o odchov v EU, bohatě stačí chovateli razítko prodejce na účtence.
3. V dobách, kde toto začínalo fungovat jsem ke svým odchovům spadajících pod CITES přidával prohlášení o původu, někteří chovatelé je mají dokonce dodnes doma.
4. CITES je o omezení obchodování, nikoliv o omezování vlastnictví. Na "CITES korálnatce" žádnému chovateli domů kontrola z ČIŽP nepřijde, nemají na to žádnou pravomoc. (Něco jiného jsou želvy s "espézetkou" na krunýři nebo papoušci s kroužky, nebo třeba hroznýšovití hadi, kde musí být souhlas příslušného odboru krajského úřadu k držení nebezpečného zvířete.) A ČOI už vůbec nemá v domácnosti co dělat. To ale neplatí pro přepravu od jednoho chovatele ke druhému (kontroly Policie ČR, Celní zprávy), proto je vhodné přebírajícího vybavit oním písemným prohlášením s označením druhu/-ů a kontaktem na předávajícího. K tomu je dobré uvést větu, že živočichové nejsou určeni k dalšímu prodeji. A tím je ošacováno zcela vše a nikdo se v tom dál nebude prohrabovat.
CITES není v žádném případě strašák na chovatele A že Steedy něco plácá je jeho věc. Všichni si určitě udělali obrázek o jeho odborné a profesionální vyspělosti :roll:

Kompletní aktualizované informace k této problematice v CZ naleznete na:
http://www.cizp.cz/CITES
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa amsi »

já mám doma CITES na hnědou Montiporu od Rybky ..... :-) už je to koooopu let !!!

A taky bych nemazal !!!!!! Není co !!! Pokud budem mazat , cokoliv, co se někomu nelíbí,pokud to nejsou nadávky,sprosťárny atd, nemusíme tady vůbec chodit , natož psát.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Roman »

ja sa ani nič mazať nechystám, len som reagoval na PM-ky od užívateľov.

SVOJE príspevky si môže premazať kto chce, v tom mu nezabránim, jedine že by som zamkol tému a to nechcem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa švíco »

Já tedy žasnu... jsem zaregistrovaný na různých fórech s různou tematikou a vždycky jsem si říkal, že reef je jiný, že reefaři drží pospolu a jsou to super lidi. Asi je to tím, že jsem neuměl nic a vzhlížel ke každému co má moře jako k bohovi, ale vidím, že všude je to stejné a vždycky je to o lidech... jiné to asi nikdy nebude. Lidi jsou každý jiný stejně jako jsou jiné naše nádrže... zamyslete se nad sebou lidičky :wink: Reef je super koníček, tak si to nekazte...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Nedory
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Mar 2012 19:47
Bydlisko: Usti nad LAbem

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Nedory »

Tak zpátky k akvárku. Skimmer je opraven v přívodní hadiče vzduchu byly usazeniny, tudíž bublinky nešli tam kam měly - opraveno, jen zatím není co odpěňovat.

Strávil jsem půl hodiny focení půl centimetrového rournatce. Když jsem akva založil , tak jsem po skle viděl malé šneky, kteří se přesouvají do filtrace. Dále tam mám několik Amphiodia occidentalis a zahlédl jsem jak stream vrhá opakovaně červa na protější stěnu.

Zvedl jsem to světlo na 20 cm nad hladinu a už tam mám efekt "slunečních paprsků" předtím to nebylo tak vidět, je to zachycené i na fotce.

Vzadu už se mi barví dva kameny do hněda, tak nevím jestli ta sinice tam byla nebo už to začalo.

Mimochodem: Taky jste zažili toto období, kdy každý na Vás kouká jako na blázna, že když se člověk někde zmíní o mořském akva známému nebo rodině, tak se každý chce jít podívat a když jim říkám, že tam tři měsíce budu mít jen šutry, tak mají takový nechápavý pohled?
Dokonce rodina mi i nabídla peníze na ryby, bo mysleli, že už mi na zbytek nezbyly peníze...
Prílohy
útes.
útes.
Zvednuté světlo.
Zvednuté světlo.
rournatec cca 4 - 5 mmm
rournatec cca 4 - 5 mmm
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa gut »

nemusíš čekat 3 měsíce.pokud jsi v podstatě použil celý obsah zajeté vody a živé šutry tak po tom co projde písek sinicí můžeš nasadit nějakou makrořasu a pak už je to chvilka k prvnímu korálu a rybce.tak at ti to po tom ne uplně idealním začátku hezky jde :wink:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa vasekg »

To jsem nezažil, ale z první skelné sasanky jsem měl takovou radost, že jsem jí do chřtánu podával žrádlo, aby rostla......:-)

Samozřejmě jsem oslavoval každého červíka a blešivce, kterého jsem objevil a když mi v akváriu poprvé začala pumpovat xénie, ožral jsem se.

Pokud nebudeš experimentovat s novotami a budeš se řídit zdravým rozumem, náběh bude rychlý a za pár dní už ti tam bude nějaký život dělat radost.

a nemysli si, že ti to bude stačit.....stejně budeš za čas chtít větší...

Jo kdybys pak chtěl nějaké měkáče na zkoušku, zdali už to trochu funguje, věnuji nějaké capnelly, sarcopython a podobnou havěť (discosoma, ricordea)

V.
Používateľov profilový obrázok
Nedory
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Mar 2012 19:47
Bydlisko: Usti nad LAbem

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Nedory »

Blešivce pozoruji také, ale jsou pekelně rychlí, nestíhám je vyfotit.

Já zatím vychytávám množství odparu, teď přijde první výměna vody, budu přidávat živé kameny do filtru, musím pořídit kryt na světlo, tím chci říct, že se zaměstnám výše uvedeným. Až to všechno vyladím, tak t oasi zřejmě vypukne, pokukování po krevetě, pouštevník a pomalu, postupně se to akva začne plnit.

Na fotce ten můj reef vypadá jako bobek z kamenů, ve skutečnosti to vypadá o něco lépe, ale ještě by se tam asi tak 3 - 4 kameny vlezly...

Já se nebráním většímu akvárku, s rostoucím platem mi doufám poroste i objem akva.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa amsi »

Nedory napísal: Dokonce rodina mi i nabídla peníze na ryby, bo mysleli, že už mi na zbytek nezbyly peníze...
To bych v žádném případě neodmítal !!!! :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Nedory
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09 Mar 2012 19:47
Bydlisko: Usti nad LAbem

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa Nedory »

Sinice už je na písku, streamu i kamenech. Včera jsem pozoroval mléčný zákal.

Jak správně předeslal Švíco bojuju s odparem. Buď mám odpar 2,5 litru za necelé dva dny nebo mám někde něco špatně ve filtru.

A už mám první vlaštovku života v AQ - zoanthusy od Vika. Když se uchytí a přežijí tak přibude něco málo měkkáčů...
Prílohy
DSC_0225.JPG
DSC_0224.JPG
DSC_0183.JPG
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Nano reef ve výstavbě

Príspevok od používateľa VF »

Nedory napísal:Jak správně předeslal Švíco bojuju s odparem. Buď mám odpar 2,5 litru za necelé dva dny nebo mám někde něco špatně ve filtru.
Kup v Hornbachu plexi 2mm 50x50 a uřízni ho na míru a máš po odparu. Tato velikost stojí cca 120Kč.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"