Dennerle marinus nano cube 60l plus

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa palec »

Ahoj,chcel by som poprosit skusenych ludi z oblasti morskej akvaristiky ci by bol tento set vhodny pre mna - zaciatocnika.do tohto setu by som chcel dat max 3 rybky (2x klaun,1x gobiodon),nejaku malu hviezdicu,a nejake zvieratko co bude pojedat riasy:-).neskor mozno nejaky ten ozaj nenarocny koral.dokazalo by to spolu fungovat,zit?dakujem.ahojte
Používateľov profilový obrázok
Matesqo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 26 Dec 2010 17:25
Bydlisko: Praha - Zaběhlice

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa Matesqo »

Fungovat ako fungovat...zalezi od vela faktorou..filtracia, osvetlenie, voda....mne 30fungovala rok a pol a zrazu sa nieco udialo...namiesto tych 3 ryb skus nechat len jedneho plus gobika..koraly v pohode, ale ako som povedal..zavisi to od viacej veci + tvoj cas ktory do toho chces obetovat..a samozrejme peniaze
SOM LEN ZAČIATOČNÍK
30L Nano Reef

160L + refugium v príprave
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa švíco »

Všechno jde, když se chce... je třeba toho hodně nastudovat, zároveň mít kuráž, štěstí, peníze a čas... Good Luck! :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa palec »

Cas,chut,guraz je :-)
Eurace sa tiez najdu,studovat sa studuje.bez studia to nepojde:-).
Tomu klaunovy nebude smutno ked bude sam?docital som sa,ze najlepsie sa maju v pare.
palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa palec »

JCo sa tyka filtracie,osvetlenia v tomto sete hadam to bude postacujuce,resp by ma zaujimali nazory skusenejsich akvaristov.dakujem :)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa švíco »

Víš ono už se to tady (něco i v mém vlákně) probíralo...
V podstatě to fungovat bude... (pokud nebydlíš v bytě s vysokými teplotami v létě) filtrace v tom setu není filtrací v pravém slova smylu... nepřikládal bych tomu velký význam... přepážkový filtr vlepený mezi dvě stěny akvária či závěsný filtr se sáním z hladiny ti udělá větší službu. Nebo nedávat filtraci vůbec a měnit více vody... osvětlení není nic moc, je trochu více "dožluta" a budeš muset relativně často měnit dost drahé trubice...
Přijde mi, že budeš mít lepší poskládat si nádrž sám a bude to mnohem více funkční za stejné peníze... (nechat si slepit nádrž, přední sklo optiwhite, led světlo, přepážkový filtr, čerpadýlko a jedéééém)
Tady máš odkaz na kolegyni s 30l setem.... tak jí zkus napsat jak je spokojená...
http://rybicky.net/nadrze/14184&kateg=0&typ=9
švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa palec »

Dakujem svico za rady.tych nieje nikdy dost:-).rad si necham poradit - takze urcite to vsetko znova prehodnotim,premyslim.este raz dakujem:-)
pcho
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28 Mar 2012 14:30
Bydlisko: Praha

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa pcho »

Pokial mas uz nieco nastudovane, tak by si si mal urobit vlastny nazor sam. Bud pojdes cestou mensieho odporu a urobis si aspon 250 litrove akvarium, ktore ti mozno skorej nieco odpusti, je tu viacero velmi podrobnych vlakien. Alebo pojdes do malej litraze, trebars 60 litrov a budes musiet byt velice opatrny. Ak zvolis filtraciu, asi malo co sa nepreberalo vo Svicovom vlakne. Ak bez filtracie s pravidelnou vymenou 20% vody, tak zakladne info mas v mojom vlakne. Ak budes mat vlastne AQ a prakticky problem, vela ludi ti urcite rado poradi. Ale asi malokdo bude opakovat, co tu uz vela raz zaznelo v roznych vlaknach..
Nano reef 60 litru
Amphiprion Ocellaris
Gobiodon Okinawae
Chrysiptera Hemicyanea
Apogon Parvulus
Lysmata Seticaudata
Lybia Tessalata
Archaster Angulatus
palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Re: Dennerle marinus nano cube 60l plus

Príspevok od používateľa palec »

Zakladna predstava by bola,ale radsej to prediskutujem dopredu,a tak sa snad vyhnem problemom,alebo nezdarom,a chcem aby sa aj buduce osadenstvo malo minimalne dobre.kazda rada je dobra,potesi.urcite nepojdem cestou nejakej svojej tvrdohlavosti,zaritosti.rad si necham poradit od niekoho skuseneho.som vdacny za kazdy nazor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"