Nano reef (80l)

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Nano reef (80l)

Príspevok od používateľa luky133 »

Toto fórum sledujem už strašne dlho a čoraz viac sa pohrávam s myšlienkou založenia si malého reefu resp. nano reefu. Bohužiaľ priestorové možnosti sú obmedzené takže by šlo o nádrž pre cca dve rybky a zopár menej náročných korálov. Sladkovodné akvárium som mal už od malička a teraz mám taktiež menšiu nádrž a keďže si idem stavať akvaristický stôl ostalo mi tam miesto na ešte jednu mienšiu nádrž s možnosťou, že o niekoľko rokov ako väčšina ľudí by som ho mohol zväčšiť na veľkosť celého stolu.
Ako vravím s touto myšlienkou sa len pohrávam keďže more a k tomu ešte malé more vyžaduje omnoho viac starostlivosti ako klasické sladkovodné akvárko... Preto sem chcem napísať moju ideu a zhodnoďte či je to vôbec možné. Ak nie tak mi neostáva nič iné než tam nechať prázdne miesto alebo si založiť rastlinné sladkovodné akvárium na okrasu :/

Rozmery (d x v x h): 40 x 40 x 50
Objem: 80l
Filtrácia: zo začiatku rozmýšlam o tomto http://aquario.pl/odpieniacze-bialek/98 ... r-280.html Názory na tento prístroj pre malé akvária boli pozitívne...
Osvetlenie: zatiaľ neviem či to bude stačiť 2x24W http://aquario.pl/oprawy-oswietleniowe- ... x24w-.html + pravdepodobne vhodnejsie ziarivky
Ohrievanie: v šuplíku sa mi povaľuje nevyužívaný 50W ohrievač a keďže teplotu ani v zime nemám v izbe nízku mal by to stíhať
Prúdové čerpadlo: uvažujem o tomto + ak by nestačilo prikúpenie ďalšieho http://aquario.pl/pompy-akwarystyczne/1 ... -6085.html
Podloženie: živý piesok, a tu je moja ďalšia otázka stačí na takú nádrž balenie 4,5kg alebo radšej 9kg?
Živé kamene: tu je ďalšia otázka koľko kg je vhodné dať do takéhoto akvária? Zatiaľ som rozmýšľal o 6kg... Viem, že to záleží aj od tvaru útesu atď preto sa pýtam len na odhad.
Voda: nakoľko nemám kde umiestniť RO, vodu by som musel kupovať avšak nakoľko bývam zopár zastávok od predajni kde predávajú aj morskú vodu tento problém by odpadol i keď z dlhodobého hľadiska je určite viac finančne náročný ako RO

Takže prosím Vás kritiku či by to bolo možné. Nechcem si niečo zakladať nasilu ako to zopár ľudí robí ak by to nebolo možné. Samozrejme čas na staranie mám keďže som VŠ študent :)

Čo sa týka daného eshopu mám s ním len vynikajúce skúsenosti i keď som od nich kupoval len veci do sladkovodného akvária. Niečo by som kupoval na Slovensku niečo od nich.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Nano reef (80l)

Príspevok od používateľa gut »

Zdravím.odpověď na všechno co potřebuješ vědět je na tomhle fóru několikrát napsána.stačí nahlédnout do vlákna některého s vlastníků nano nádrže a máš jistotu,že najdeš co hledáš

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Nano reef (80l)

Príspevok od používateľa kačer »

1. Na tento filtr jsou ruzne nazory, také jsem ho chtel do mého 60l akva, ale nakonec z toho seslo. Má sice odpenovac, ale jak už psal Švíco, u nano je to lepší bez nej ... A na tvých 80l je ten filtr dost malý. 80l je přeci jen už trochu vestsí nano.;-) Videl bych to spís na nejaký velký zavesný filtr, kanystrový filrt a nebo pokud si to akvarko budes nechavat delat tak filtr za zadní stenou.
2. Podle mého názoru je 2x24 málo, když už tak radsi 4x24W. Ale zkus zapřemýšlet i o LED.;-) Zářivky kup určitě ATI.
3. Nevim zda sis všimnul prutoku toho čerpadla co uvádíš, ale 4500l/h do 80l akvarka??? To Si nedokážu ani představit.:-D U tebe bych to viděl tak jedno nebo dvě čerpadla 900l/h.;-)
4. 4,5 kg bude asi málo. Já mám 9 Kg a výska písku v nadrzi je cca 3 - 4 cm. Zivých kamenů pocítej tak nejmín 10 Kg.;-)

Přeju hodně zdaru.;-)
Naposledy upravil/-a kačer v 13 Aug 2012 15:52, upravené celkom 1 krát.
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Nano reef (80l)

Príspevok od používateľa luky133 »

Díky za rady :) To čerpadlo som dal asi zlý link lebo pôvodne som mal vybrané s prietorok 900l/h. Momentálne som písal jednej firme čo ponúka staršie funkčné akvária a jedno má aj morský prepad a má dokonca objem 300 litrov tak ak by nebolo v zlom stave asi by som šiel do tej tristovky, len by som musel obetovať miesto sladkovodnému. :/ A tam by bol už filter pod akváriom, + normálny odpeňovač, ale na druhá stranu by som musel vymyslieť niečo s tou RO lebo by som sa nedoplatil na kupovanej vode. :lol:

Ale ak bude v zlom stave tak nakoniec pôjdem do toho nano akvárka tak ešte raz díky za rady :)
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef (80l)

Príspevok od používateľa bradoo »

RO budeš používať raz za týždeň, takže nevidím problém urobiť prípojku pod umývadlo ( je maličká) RO šupni do vane (doobjednáš dlhšiu hadičku) a potom jednoducho odpojíš a šup do skrine :wink: Kupovať vodu je podla mňa blbosť. Mám pri 100l odpar 10l za týždeň.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"