Lukinových 60l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa LukasO »

Tak se mi zas něco povedlo. Dneska kolem oběda poslouchám na dvorku co to je za divnej zvuk... vychází z okna vedle akvárka... zahazuju boty... utíkám po schodech... a moje světlo se vesele válí ve vodě. Lítaj z toho blesky, kouří se z toho... v panice šahám pošňůře, vypínám přívod elektřiny... nořím ruce do akvárka... prásk...probírám se z elektrošoku...
Kdyby chip nemluvil o nutnosti chrániče... to je tak když to zapojím na dvojlinku.

Takže výsledek - téměř nový zdroj na ledky se roztrl jak granát (elektrolitický kondenzátor - kdo nezažil nepochopí) do akvárka uniklo nezjistitelné množství různých těžkých kovů (chrom. měď, cín, a různé jiné svinstva...) - elektrolíza probíhala asi jen minutu, ale stejně... popálenou ruku nepočítám, ta se zahojí.

Okamžitě jsem vyměnil asi 20litrů vody a ještě 10l chystám, do filtru jsem prdl aktivní uhlí co sem našel...

Všechny korály se zatáhly, asteriny se válí na zádech, takže předpokládám, že jsem si odstrojil komplet život v akvárku. Nemo se klepe v rohu pod čerpadlem, ostatní ryby sem ani nezahlídl... leda ocásek od kauderňáka a mžikla se hexatenie...

Doopravdy nepřeju nikomu
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa LukasO »

Tak i přes katastrofu v podobě světla v akva, se akvárko vzpamatovává. Odnesla to stylophora (do půlky se oloupala) a euphilie... moje nejoblíbenější :-(
Z číny dorazivší a zpočátku nefungující nano odpěňovač (resun sk-300) se mi podařilo naštelovat tak, že z něj konečně jde polosuchá pěna. Nikdy nepoužívat čínskej návod - štelovat se to musí přesně obráceně než píšou.

Ale abych neměl jen smůlu... před chvílí jsem kouknul do akvárka, lépe řečeno byl jsem zapnout odpěňovač, protože jsem dal do akve reefbooster a co nevidím - kauderňáci se třou (imponují?) - buď to, nebo dostali epileptickej záchvat
Hrábnu po foťáku, nahrávám a asi po minutě plná paměť. Takže mám jen pár sekund, ale moje historicky první tření mořských ryb sem zachytil...
Mimochodem stále v tom pokračují, tak až se mi podaří vprázdnit kartu, tak snad ještě něco natočím...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa LukasO »

tak ježíšek dorazil i k nám... po páteční návštěvě u pepina přibila zévička a mandarín
zéva
zeva.jpg
Vendelín
vendelín.jpg
Vendelín2.jpg
Vendelín je ještě stydlivka, schovává se za útesem, ale už prozkoumává akva a sem tam ozobavá kameny, sklo, písek...
Zéva se posunula asi o 5cm než jsem ji do písku zapíchnul a trochu se natočila proti proudu

před týdnem přibyla euphilka a acanthastrea
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa LukasO »

Tak pro pětistovku jsem trochu opoměl na nano...

Všiml jsem si jakéhosi bíleho flíčku na Vendelínovu skřeli
vendelín.jpg
Mohl by mi někdo poradit co to je (pokud možno někdo kdo to ví) a co s tím?
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa reicho »

tazko povedat,najlepsie by bolo chytit a pinzetkou z toho odobrat a dat pod mikroskop,diagnostika ochorenia by bola lahsia.
Moze to byt aj lymphocystoza,pliesen sa u morskych ryb tak casto nevyskytuje,bakterie....
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Pokud mě zrak nešálí, tak to měl už při nákupu. Viz. dřívější foto 2.
Z.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa LukasO »

Ano, ale když jsem jej koupil, nevšiml jsem si toho. I kdybych si toho všiml, přisuzoval bych to cestě (přeci jen to mám k pepinovi přes 100km a v zimě...).
Pokusím se to vyřešit, jak mi poradil reicho v sz (tímto ti majo děkuji)
Takže pokusím se o odlov (už to, bude na nervy), přelovím do nádrže, postupně snížím salinitu (vyhoupla se mi u nano až 1,029 - 1,030), koupím nějakej patok v místní akvašopu? No pokud se mi ho podaří odlovit, alespoň ho budu moct cíleně krmit (zkusím česnek)
Jen doplním - rybka si vesele plave po akvárku, ozobává kde co, zvedá výhružně ploutev na svůj odraz ... očividně se tváří, že se o nic nejedná - třeba to je jen nějaké zranění co se nehojí...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa reicho »

ked ju vylovis tak skus jej to pinzetkou jemne odobrat...a s tou salinitou smerom dole velmi pomaly,dufam ze mas refraktometer.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa LukasO »

Ano, refraktometr mám a pomalu snižuju
Příčinou této salinity je jednak moje blbost (sypal jsem 36g soli na litr, jak jsem si myslel, že je napsáno na kýblu od ati) a jednak hustoměr od sery...
takže dnes až roztopím kotel, tak bude oboje (hustoměr + testy od jbl) - demonstrativně prometeno komínem...
jestli si dobře pamatuju, snižovat se může o 0,0005 za 12hodin?
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Lukinových 60l

Príspevok od používateľa LukasO »

Takže nano bylo dnes rozebráno a život přesunut komplet do "půlkubíku". Našel jsem tam krásné kousky hadic a podobné havěti. Vše co se dalo chytit šlo do dsb. Tímto asi poprosím adminy o uzamčení.
BTW - technika se přesune do sekce na prodej.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"