Cosmových čtyřiapadesát

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Cosmogagy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10 Nov 2012 22:51
Bydlisko: Dubňany

Re: Cosmových čtyřiapadesát

Príspevok od používateľa Cosmogagy »

Jo, a docela by se mi taky hodila nějaká rada co a kam do té filtrace umístit.. Počítám s keramickýma kroužkama (Siporax, AquaNova NCR apod) do celé jedné komory, a s trochou zeolitu, Phosvecu (alternativně Clearmax od Fluvalu) a trochou uhlí. Pak samozřejmě kostku jemného molitanu a kus vaty jako mechanickou filtraci (asi hned do první komory, že?). Má smysl umisťovat do toho filtru třeba nějak i živý písek a živé kameny?? Co případně ještě přidat a kam?? Hladinu vody ve filtru bych chtěl udržovat cca plusmínus 10cm pod hladinou akvária.


Nádrž mám již naceněnou od jednoho výrobce, čekám na nacenění od ostatních, a uvidím kde bude nejlevnější. Nebudu jmenovat který, ale první výrobce hodil cenu 1515kč, respektive pokud bych chtěl přední stěnu z optiwhite skla, tak 1935kč.
Cosmogagy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10 Nov 2012 22:51
Bydlisko: Dubňany

Re: Cosmových čtyřiapadesát

Príspevok od používateľa Cosmogagy »

Ahoj, tak jsem malinko změnil plány co a jak udělat. Akvo bude malinko větší, filtrace jednodušší....

Rozměr "akvária" bude 60x35x35 (73,5L), "filtr" bude mít 20x35x35 (24,5L), celké rozměr nádrže tedy 80x35x35cm

ve filtru bude jen jedna přepážka uprostřed, tzn filtr bude pouze dvoukomorový. V zadní komoře, do které bude voda nadále padat přepadem (přepad po celé délce komory - cca 17cm), bude litr siporaxu. V přední komoře bude topítko AquaNova NHA 75W, návratové čerpadlo Atman AT-303 a odpěňovač Resun SK-05 (ten asi moc nepojede, bude tam spíš pro jistotu (náhodné překrmení, apod). A samozřejmě ve filtru bude také zeolit a něco na odstanění fosfátů (nejspíš Sera nebo Eheim) Předpokládám že začnu s cca 100g zeolitu a 50g PhosphateOutu, a přesné množství doladím dle potřeb akvária.


Osvětlení - rozhodl jsem se pro T5 trubice. Váhám mezi 2x24W a 4x24W. Nejspíš ale skončím u svítidla 4x24W, rozdíl jsou sotva 4 stovky. Dají se zapínat 2 a 2 zářivky samostatně, takže kdyby byly 4 moc, nechám svítit jen dvě. Taky mi to světlo kdyžtak zůstane až se rozhodnu akvárko nahradit větším, a doplním ho pak třeba LEDkama.

Standartně se v mnou vybraném svítidle (AquaNova) dodávají dvě bílé a dvě modré trubice - můžu tu skladbu takhle nechat? Nebo to mám udělat třeba 3 bílé a 1 modrá (nebo obráceně)? Taky mně napadla kombinace 1 bílá + 1 červená (spíš růžová) + 2 modré. Ale nevím jestli to není uplná blbost...
Zářivky nechám nejspíš od výrobce AquaNova. Bílé mají mít 10000K, Extreme Red píšou 13000K a modré 25000K (ale poláci ve spolupráci s číňanama toho občas nakecaj :-) ) Pokud budu časem vidět že jsou naprd, a mají malou výdrž, tak přejdu nejspíš na ATI trubice.

Rád si nechám poradit, předem díky ;-)
Cosmogagy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10 Nov 2012 22:51
Bydlisko: Dubňany

Re: Cosmových čtyřiapadesát

Príspevok od používateľa Cosmogagy »

Tak kvůli neodkladným docela velkým investicím do opravy auta to vypadá že se mi nanoreef odkládá až na léto :?
Mám ale v plánu zrušit nějaké sladkovodní akvárka a rozprodat to, tak snad to trochu urychlím... (kdyby měl někdo i sladkovodní akva doma a měl zájem, bude se jednat o nějaké vzduchovací motorky, malé závěsné filtříky, vnitřní filtr Hydor Crystal, akvárko 54L včetně osvětlovacího krytu, 2x37L akvo, 252L akvo s DIY osvětlením 2x36W a asi pár dalších věcí...)
Inzerovat soupis tady nebudu, hodím to na sladkovodní web, ale kdyby měl někdo o soupis zájem, napište mi zprávu a jakmile bude soupis hotový, tak vám hodím odkaz do zprávy)..

zároveň jsem přišel na pár způsobů jak ten nanoreef ještě zlevnit, tak aby to nijak neuškodilo funkci.. tak snad se to zadaří dát do kupy co nejdřív..
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"