Snaker NANO 54

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa cizmik »

Může to být svlek a určitě není schovaný v úlitě? Zkus jí tam vrátit.
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Radost :-D je to první svlek :D Po bedlivém prozkoumání je tam :-D, no musím být opatrný, minule mi calcinus spapal tectuse a to co nesnědl mi přiotrávili AQ, takže 3 dny tomu jsem dal bokem šneka do karantény a dnes smraďocha smradlavého vyhodil zbytky...proto opatrně za včasu vytahuji zbytky a nehybná stvoření. A když už je teda vše OK, mám časem dát nějaké mušle do vody ? Jak se to řeší, přeci poroste... má tu ulitku strašně úzkou mi přijde... Dík chlapi
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa cizmik »

Naházej do AQ různé velikosti ulit, ať si může vybrat :wink:
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

po včerejší diskuzi u Lukyho54 :-) bych se dnes chtěl u mne zeptat na názor : Zvažoval jsem před sapínky osadit do akva pyskouna (buď Halichoeres chrysus-kněžík žlutý, Pseudocheilinus hexataenia-pyskoun šestipruhý, ale zjístil jsem, že jsou to taky na 50% dle disk. reefu pěkní darebáci "útoční".... Vyšel mi ze všeho Labroides dimidiatus-pyskoun rozpůlený jako nej řešení "čistič". Omlouvám se za hlášku o mírumilovnosti a knize p. Dařbujána.... hodil jsem všechny barevné sapínky do jednoho pytle s chromis viridis, které jsem původně zamýšlel...
PS: když tam teď hodím 2ks piďi Amp. Occelarise, to asi bude peklo v kombinaci se sapínky, sapínkem (zustal mi tam modrý a malý modrožlutý) ??? :evil:
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa Marineman »

V tvojom prípade by som tam už nič nehádzal, uvedom si, máš 54l NANO a nie 540l reef...
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

No chtěl jsem napsat, že neočekává odpovědi typu: uvědomuješ si, že máš 50L a že je to NANO a že max. 2 rybky apod.... chypa, tak teď ...
ale dík za názor 8)
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa jfi »

čekat, že v 54l budou dlouhodobě fungovat víc jak 2 rybky menší velikosti je iracionální
snad ti to někdy dojde
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

No vzhledem ktomu, že na AQ vzniká závislost :-) a jak už jsem psal na akvarku začínám na nanu 54l, pobírám zkušenosti a informace jak si poradit se stavbou většího AQ s filtrací, osvětlením apod. a výkledově plánuji cca. 120*50*50 takže cca 300L, tak nevím proč to tu někteří furt řeší ?? snad to taky někomu dojde ... Postupně poznávám skvělé akvaristy v okolí, o kterých jsem nevěděl a nyní vím, že mi i poradí, třeba pomůžou atd. a docela zajimavý "reef.sk" .... Koupil jsem set s vnitřní filtrací ALL IN viz. začátek vlákna a teď zkouším, učím se .... kdyby někteří prodejci ktomu přistupovali taky trošku jinak, tak.....ale to už je zase jiníé téma
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa amsi »

kde jsou tady v okolí ještě nějací mořáci ???? Pokud to je Orlová ... tady za kopcem? :wink:
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

no "mořáci" , já se za mořáka s 50l nepovažuji, ale jsou ... SZ :oops:
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa VF »

SnakeXXL napísal: výkledově plánuji cca. 120*50*50 takže cca 300L, tak nevím proč to tu někteří furt řeší ??
Nezbývá mi než reagovat. Jako mnoho jiných si začal zcela obráceně. Všichni zkušení zde na fóru radí, aby začátečníci začli s +- 300 litry. Ty chceš zkušenosti nabírat s "přecpaným" nanem o kterém Ti další říkají, že je to velmi obtížné.

Z těchto důvodů to tu všichni řeší!

A smutný závěr - nejseš první tvrdohlavý a bez důkladné revize svého záměru s nanem (nadměrné množství živočichů) asi budeš i neúspěšný.

Do Nového roku Ti Přeji co nejvíce úspěchů a chladnou, přemýšlivou hlavu.
Zkušenost je nesdělitelná!!
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Ano to máš pravdu, pokora před Vámi všemi co vlastníte moře, ale na každý dotaz je tu skoro u každého nana odpověď co do 50L chcete nacpat.... šlo mi jen oto, že na dotaz dostaneš úplně jinou odpověď než cíleně "čekáš". To je asi jak kdybych se tě zeptal jestli si mam koupit porsche nebo ferrari a ti mi napsal,že jsem socka z paneláku a že si mám koupit fábii... Jo hold když ti prodejce řekne, že na 250l si máš koupit za 15tis. odpěňovač tak si u druhého raději za 20tis. koupím komplet 50L a časem si to udělám po svém, dnes se mi opět líbil dotaz jaký odpěńovač si má borec koupit k 300L AQ v ceně cca. do 5 tis (vybíra z 2stejně cenově dostupných, rozdíl pouze W - odběr elektřiny). A O TOM TO JE... proč se dobře prodávaj NANO AQ. Každý nevezme 200tis. a nakoupísi OPTI AQ + nadupané LED, Odpěnovače,CO2,MIX atd. ...No když jsou 3 rybky v AQ přecpané AQ ztoho asi z 1-2 udělám brzo sushi, hmmm To mi více škody zatím nadělal ten "doporučovaný" poustevník.
Bohužel jak jsem psal to je obchod, takže já koupil den mírumilovného pitbulla sapínka...
No takže děkuji za ne-odpověď a taky přeji vše nej v novém roce "MOŘI ZDAR"
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa jfi »

odpověď jsi dostal. nic dalšího nepřidávat. buď realista. v 54l už máš podle tvého odkazu v profilu 5 ryb!! jinou radu od soudného člověka tu ani nečekej. když se ti rady tady na fóru nelíbí, vždy si můžeš nechat poradit obchodníkem :wink:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa vik_33 »

Rozčiluješ se úplně zbytečně. VF Ti to napsal jednoduše a naprosto přesně.
Bohužel, díky marketingovým tahům obchodníků si dnes může pořídit moře prakticky každý.
Bohužel, málokdo ale chápe rozdíl mezi "pořídit" a "provozovat".
Bohužel, většina dnešních akvaristů nejprve kupuje a až potom shání informace.
Bohužel, málokdo si uvědomuje, že udržet kvalitní mořské nanoakvárium je vyšší level akvaristiky. Ale je to levné, tak proč to nezkusit - vždyť je to tak hezký, děti budou z Nema u vytržení :(

Máš v AQ sapínka. Už víš, že většina sapínů nejsou mírumilovné rybky.Pozdě.
Máš tam bodloka - hepatuse. Totální úlet.
Chceš ještě párek klaunů a ptáš se na to, jakou rybu ještě můžeš dát do AQ. Odpověď je jasná - ŽÁDNOU.
Sapínek,pokud přežije,bude mít tak 6cm,klauni taky tolik,hepatus může dorůst až 30cm :!: ( to jen pro představu - samozřejmě ne v Tvém AQ ) Máš tam nějaký šutr, nějaký korál, čerpadlo ... Máš boudu na čivavu a chceš smečku haskyů :idea:

Mám velmi nepříjemný pocit, že rapidně přibývá lidí, kteří vznášejí dotazy, ale nechtějí poradit. Chtějí jen potvrdit, že co si usmysleli, je správná cesta.
Výsledkem je, že se rubrika Prodej nafukuje jak balón :(
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

Já se nerozčiluji, já jen udávám proti fakta :D.
Máte pravdu otom žádná, jsme tvrdohlaví, nedočkaví, ale nikdo nenapsal třeba, máš to full nedávej to tam, a pak vyjádření k dotazu... Když už si to pak koupím, alespoň vím-š, že jsi měl pravdu, a to tě potěší ne :)
Bohudík prvotní záměr udržet si nano akvárium trvá, no a zas tak levné to určo není... ale asi si udělám eshop a u každé ryby co budu prodávat si napíšu mírumilovná rybka ..... a malým písmem "v moři".

PS:...Jdu nahodit udičku a lovit sapína....
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"