Snaker NANO 54

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa Marineman »

SnakeXXL napísal:....... ale nikdo nenapsal třeba, máš to full nedávej to tam, a pak vyjádření k dotazu......
Ty si slepý alebo blbý!?! Už od začiatku ti tu všetci píšu, že 5 rýb v 40l čistého objemu, nedajbože ešte heptus je dlhodobo neudržateľných! Tak si to prosím ťa uvedom a ak máš aspoň akú takú úctu k životu, okamžite odtiaľ daj preč aspoň toho hepatusa. Mám pocit že práve takíto „nanoreefari“ bez aspoň minimálnych znalostí o reefe, tobôž o nanoreefe robia zlé meno ozajstným nanoreefarom ako je švíco. Nehovorím, že pár rýb v nano reefe je iracionálne, ale je treba pečlivo vyberať osádku, aby neprišlo k preťaženiu systému. Sám plánujem nano, ale študujem tu už vyše 1,5 roka. Obávam sa, že onedlho sa tu budú chovať žraloky v 100l nano... Lúčim sa starým slovanským príslovím: Komu niet rady, tomu niet pomoci.
Toť vše, skončil som.
S pozdravom,
Marineman.

PS: Veľa šťastia pri tvojom „nano reefe“
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Buggy2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 17 Feb 2010 22:17
Bydlisko: Levoča

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa Buggy2 »

Ked si uvedomim ze ja som uvazoval pri mojich 720L ci si kupit hepatusa tak toto nano je extrem :D :D
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

OK tak študuj, já toho hepatuse mohu kdykoliv odnést "vrátit "a nebo vyměnit za nejmenšího nebo jinou rybku. Už při koupi jsme se domluvili...ted jsem dal 2 ryby pryč, nějak nejde některým sčítání a odečítání, a to ještě uvidím co stěmi zbylými 2ma sapíny... proto jsem se ptal na názor co místo nich za osazenstvo, ocelaris nebo nejakou jednu z 3 ryb...
Ať tam zase nedám nějakou mrdku dravou útočnou... a nelikviduje slabší jedince.
Sapín půjde do hajz*u dělá bordel, kalí vodu, kdyby toto dělal každému, tak si ho nikdo nenechá, hold u mě vyvádí víc....
No každopádně zvážím rady...asi tak jako že RO nepotřebuji a pak jsem řešil vysoké dkh :D
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa Marineman »

Ty si sa zbláznil! Ty tam máš aj Mandarína? Tie ryby čo tam máš, to je nenormálne. Daj tam pár Klaunov, Gobiodona a Trimmu a koniec. Neviem čo na tom nedokážeš pochopiť, že také množstvo rýb sa v 54l nano mesiac po založení proste neda. Na začiatku si sa pýtal na riasy. Odpoveď je jasná: prerybnené akva. Skús si spočítať koľko denne ty a tvoja rodina denne vykakáte a vycikáte (aby som bol slušný) a prerátaj si to na rybky...
Tento „nanoreef“ smeruje nenávratne k zániku ako Titanik na ľadovú kryhu...
K tejto téme som skončil.
chip: Marineman - prosim o zmirneni - pouzivani CAPS LOCK je povazovano za kriceni - a i ton je uz na hrane. Dekuji
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Používateľov profilový obrázok
labuznik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19 Apr 2011 00:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa labuznik »

No ja tiež budem za chvilku okrem svojho 190l reefu zakladat aj 60l nano. K tomu hepatusovi iba jedno mam jedneho vo svojej 190l nadrzi a po roku ho asi budem za chvilku vymienat za mensiu velkost (je to pekna rybka ale do nano urcite nevhodna). Vela papa a aj vela kaka (no a v nano akvariu je podla mna stabilita nepredvidatelnejsia lebo aj mala zmena sa ukaze inak ako vo vacsom systeme. A este jedna typicka vlastnost hepatusa je to asi najviac psychicky vystresovatelna ryba aku mam a to aj pri najmensej zmene v systeme (uprava reefu, pridanie koralu ci ryby). Ak sa takato rybka vystresuje, prinajlepsom sa ti len na paar hodín schova niekde v reefe, ale inak sa zvacsa vysype krupicou (a tu nikdy nevies ci to predycha alebo nie). No a v takom malom nane bude mat asi stres stale.

Na odlahcenie k problematike zarybnenia nadrze resp. vhodnosti nadrze podla velkosti ryby co hovorite na toto akvarko?

http://www.youtube.com/watch?v=u7deClndzQw
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa jfi »

pěkné, i potápěče se jim tam daří chovat. ten má ale asi nevýhodu při krmení. možná ho přikrmují nějak bokem :?:
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa Marineman »

labuznik napísal:......Na odlahcenie k problematike zarybnenia nadrze resp. vhodnosti nadrze podla velkosti ryby co hovorite na toto akvarko?http://www.youtube.com/watch?v=u7deClndzQw
To akvárium má skoro 7 500 000 litrov (slovom sedem miliónov päťstotisíc) čo je 7 500 kubických metrov. Takže si myslím, že tu prerybnenie nehrozí, podľa mňa by to vydržalo aj Vráskavca obrovského :D...
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

děkuji všem co se zapojili do diskuze a tímto ji ukončuji než mi toto vlákno úplně zaspamujete giga akvárkama z youtube. Těm co dali rady i těm co dali kázání přeji šťastný a poklidný nový rok "PF 2013".
PS: koukám do akvárka a kroutím hlavou nad dnešní diskuzí,v akva plave malý hepaťák, kreveta a mandarín jsou někde zalezlí, jeden pidi sapín neví která bije a jeden odlovený pitvul vedle v AQ přerovnává marně skály..... "přerybnil jsem to asi dotazy" .... všehovšudy čumím na 3 rybky :shock:
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa Franky »

musiš brat na vedomie že objem tvojho akvária je 60 litrov a ked si odrátaš ešte objem, ktorý ti pohltili dekoracie a technika, tak sám prijdeš nato, prečo ti iní hovorili, že to máš prerybnené :wink:
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

No tak jsem při pročítání a hledání inspirácí na plánovaný upgrade 300-500L našel skvělou diskusi, kde ti co se mi tu loni pěkně rozkřikovali, krásně odpovídali a přikyvovali na obdobné akva vč. osádky hepatus, Nemíci a spol. a dokonce doporučili rybky viewtopic.php?f=64&t=3316&start=75
Brzo jste spychli reefaři :-)
PS: netušil jsem že 50 a 100L NANO je až tak astronomicky velký rozdíl Marineman 8)

Chtěl bych se však zeptat, jak nejlépe snížit dKH. měl jsem strašně vysokou a teď pomocí RO jsem to snížil na cca 11,5 dKH což mi přijde ještě dost. Používám Red Sea Pro Coral sůl. Mám akva zakrýté (min. odpar, skoro nic, takže vodou nic nesnížím asi) a dělám cca. 10% výměnu týdně.TEST salifert. V akva mi bují dost zelené řasy, sinice, ale přijde mi že korály jako DURA, Capnella, Sarcopython mi málo vytahují štětinky, zoanthusy, ricordey taky slabšíí (podle stavu kdy jsem kupoval ze zajetého akva)...poradí někdo nějakou účinnou fintu ? nechci ale experimentovat s vápnem apod. na 50L objemu
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Pokud chceš nižší KH tak budeš muset začít používat asi jinou sůl. Výrobce uvádí KH 12. A nevidím přínos to míchat z této soli a potom se to snažit čímkoliv a jakkoliv snižovat.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

No vono kluci psali, že cca. 12 mají při nasycení a po týdnu maj 6-8, jak kdo, psalo se to u soli právě. Doporučí mi někdo kvalitní sůl, bez tak vysoké KH, z vlastní zkušenosti ?
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa farcry »

http://aquario.pl/sol-morska/1512-bluet ... -67kg.html

tuto mam ja a parametry odpovidaji tabulce
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

Pročetl jsem si důkladně celé tvé vlákno. V posledních příspěvcích řešíš dKH a velkou tvorbu řas. Příčinou tohoto jevu není sůl,ale velké znečištění vody. Red Sea Coral Pro je kvalitní sůl za celkem dobrou cenu.Používám ji bez problémů já myslím, že i Švíco a mnoho dalších na tomto fóru bez zjevných problémů.
Nechci zde rozebírat zarybnění nebo vhodnost osádky akvária. To je na tobě. V tomto případě je nutné řešit příčinu celého problému (mimo ryb :wink: ). Voda je silně znečištěna odpadními látkami. Rovnováhu jsi zřejmě narušil již na samém počátku. Nyní už pouze setrvačností přetrvává nebo se dokonce stupňuje.Právě tebou zmíněné zatažení korálů a jejich špatný vývoj je následek a indikátor špatného stavu vody. Filtrace nebo filtrační média jsou nedostatečná a nebo nejsou schopna absorbovat dostatečné množství odpadních látek z vody.
Trochu jsem si prošel složení tvého filtru. Pokud je ještě aktuální nemáš řešeny silikáty. Tyto potvůrky dokáží velmi silně podporovat růst řas. Do vody se dostávají s potravou a výkaly ryb. V akváriu se hromadí a většinou ani masivnější výměna vody moc nepomáhá. Já používám Silicarbon od Pepina a musím říct, že výsledky byly patrné během několika dní. Aplikoval jsem na poprvé asi 300ml tohoto produktu, což je více než dost.
Za další nevím zda je vhodné používat absorbční média v tak malém systému, která uvolňují jakékoli prvky do vody. Dej rybám kvalitní potravu a s masivnější výměnou vody dostanou vše co potřebují. Přesně nadávkováno a snadno se dá upravovat poměr. Nemám, ale s tvými filtračními medii zkušenosti tak je nechci posuzovat. Osobně bych doplňkové prvky přidával až po dobrém zajetí akvária a to vhodnými preparáty, kde mohu okamžitě reagovat a omezit nebo přidat jejich objem.
Já běžím na Zeolitu,Siporaxu mini, Silicarbonu, Clear Carbonu a odpěňovači. S každou výměnou vody dávkuji bakterie a jednou týdně přilepším korálům Prodibio Booster. Posledně zmíněný až po odstravěví problémů s řasou. Akvárium je vpohodě a připraveno na další nápor v podobě korálů.
Zkus přidat do filtru Silicarbon, zvyš výměnu vody alespoň na deset litrů týdně a pouvažuj o složení a obsahu filtračních materiálů.

Přeji ať se ti daří lépe.
Naposledy upravil/-a alex v 09 Jan 2013 17:22, upravené celkom 1 krát.
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Snaker NANO 54

Príspevok od používateľa rybka »

Hydrogenuhličitany z vody spotřebovávají korálnatci, pokud rostou. Tím hodnota KH jakožto součást ve skutečnosti "testem na KH" analyzované zjevné alkality klesá.
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"