Nano reef 30l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

cest praci reefari:)mam dotaz...ohledne aklimatice a vody..tak premyslim na jednou veci,

kdyz si dotahnu koraly atd, tak musim aklimatizovat, to je jasne, takze kdyz mam treba 3 pytlicky s koralami, pridavam tam po dobu jedne hodiny svoji vodu, aby si zvykli na moji teplotu a taky hlavne na moje parametry ze..pak je dam az od nadrze..

jezne pri velikosti nano zrejme narazim na jeden problem, a to, ze behem pridavani me vody na aklimatizaci asi zjistim, ze mi z nadrze zmizel litr vody..treba i vice..

rozhodne si myslim, ze je pak blbost (coz z nam ze sladkovodni akvaristiky) to pak vratit tu vodu moji s michou s tou kde byly koraly zpet do nadrze..prece si tam nedam cizi vodu ktera buhvi co obsahuje..

takze dam zivocichy do sve nadrze a ejhle, mam tam mene vody..

u velkych nadrzi se to urcite neresi, protoze ta voda na aklimatizaci je zanedbatelna cast..jenze mi bude chybet v nanu voda:)

proto se ptam, zda to nechat tak, normalne doplnovat odpar a az pri vymene vody to doplnit co obvykleho stavu...nebo hned namichat svoji novou vodu a doplnit nadrz a pokracovat normalne az do dalsi vymeny vody..

diky moc!!!
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa kačer »

Vodu určitě nevracej! Nikdy nevis co v ni muze plavat za havet a parazity.
farcry napísal:hned namichat svoji novou vodu a doplnit nadrz a pokracovat normalne az do dalsi vymeny vody..
Tak to delám já.;-)

A jeste je docela dobry, kdyz si privezes nejake zivocichy, tak po vyrovnání teplot mezi sackem a nadrží, ubrat ze sacku tu "cizí" vodu, nechat nad korálem treba jen 2 cm vody a pak k nim pomalu zacnes prilivat vodu z akvarka. Na dorovnání poměru 50/50 ti pak bude stacit mín vody z akvarka.;-)
Naposledy upravil/-a kačer v 23 Jan 2013 15:52, upravené celkom 2 krát.
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

cago zajimavý dotaz, taky by me zajimalo jak je to nejlepší, ale já to dělám tak, že když si přinesu živočichy, nechám aklimatizovat na teplotu a pak rozkapávám pomalu na cca. 50/50 poměr vody a šup do akvária. Pokud se jedná o korály- ty vezmu a po aklimatizaci teploty je šupnu hned do AQ ... Odkapávám z odměrky co mám (1,5L popř. 2x) a pak tam dané množství čisté nově osolené vody doliju, většinou stihnu nachystat při rozkapávání. Lít tam cizí vodu je určo blbost, jalikož jak píšeš, přece si tam nedaliju nějaký bordel a hlavně jinou hustotu ...(no ikdyž někteří tady maj určo vodu lepčí :D ) 8)
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa tragett »

Jelikož "vyliješ" osolenou vodu, měl bys osolenou vodu dodat. Vlastně při aklimatizaci provádíš i velmi malou výměnu. Dodáním vody z RO bys stávající vodu "naředil" a snížim tím salinitu. Aspoň tak si to myslím.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

vsak jasne, urcite bych do nedolil ro vodou:D

namichat novou slanou a dolit
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa kačer »

Ale farcry nemyslel, ze by ten cely ubytek vody na aklimatizaci v AQ doplnil vodou z RO. Jen by doplnoval odpar a az pri vymene vody by doplnil ubytek vody pri aklimatizaci.;-)
Teda tak jsem pochopil tuto vetu: "normalne doplnovat odpar a az pri vymene vody to doplnit co obvykleho stavu".

EDIT: Farcry me predbehl.:-)
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

jasne že jo, osolenou vezmes - osolenou musíš vrátit, RO naředíš hustotu !, odpar si řeš potom zvlášť vůbec to neřeš při tomto procesu..... odlíj si třeba odhadem podle počtu sáčku ....1L a pak 1L nové jakoby výměnu dolij. To co budeš mít v sáčkách vylí do WC.... Máš to to samé i obráceně, vytáhneš korál+vodu z AQ, musíš si udělat novou mořskou vodu a dolít do AQ zpět... 8)
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa tragett »

Haha, tak ja sem se do toho moc zacetl O:-) bral sem to moc filozoficky. :-)

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

zacinam byt kapku skepticky..akva je ted mesic zalozeno..hneda rasa na ustupu..ovsem objevila se jina..tova zluto-zeleno-hneda, ktera se drzi hlavne na skle,ale taky pisek a sutry..mam to prisuzovat k zabehu akva?..vodu ted menit nebudu..at se do popere samo..pridavam bakterie od probidio..
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa klaun22 »

Měsíc v mořské aq. ,je zlomek času, nezvýšuj doporučené dávky bakterijí a čekej ,odejde i tato řasa , někomu se to srovná dřív (měl žtěstí na suché nezatížené kameny, někdo má kvalitnější skimer,někdo mí vyšší dno a chce to více času) , prostě nespěchej :)
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

ok diky:) trpelivost ruzne prinasi..snad:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"