Nano reef 30l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Do prvého AQ som si doniesol živé skaly od p. Valu z jeho predajne v Brne.
Kým som prišiel domov, vyliezlo z nich kopec života.
Všeobecne asi platí, za málo peňazí veľa muziky nečakaj. :D

To admin: nemyslel som to ako reklamu, dúfam, že sa to dá tak zobrať :D
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

asi jo noo:) z tech mych vylezlo prd no

jeste uvazuju ze az nebude bordel na ceste zajedu do erybka.pl i tam vemu nejaky ten zivot:)
Lucsik
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 26 Aug 2012 14:21
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa Lucsik »

já jsem si přinesl kameny od Osmančíka ze Lhoty a života tam bylo dost (Hadice,šnečci)
Používateľov profilový obrázok
Qndronic
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 16 Dec 2010 17:34
Bydlisko: Moravský Krumlov

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa Qndronic »

Taky jsem kupoval živáky v AquaVala kde jsem byl, super přístup, materiál, rady, odbornost, poskytli mi max. informací k založení. Když jsem donesl vodu na analýzu, tak mi nechtěli prodat živočichy, protože by nejspíš uhynuli (tak by to mělo být všude). Tolik jsem se těšil na živočichy, ale aspoň jsem si uvědomil o čem to moře vlastně je. Na začátku o dlouhým čekání a pozorování.. Maji tam živáky hodně dlouho, hlavně na ně svítí a ani jsem nevěděl, když jsem je domů donesl, že na nich mám parazoanthusy, zoanthusy, caulastreu discosomy... Druhej den jsem valil oči co tam všechno bylo.
Hadice, šneci, hvězdice, rournatci.... hodně toho bylo... část jsem bral hodně porostlých vápenitou řasou, část bez ní a některé s makrořasou.
Některí živočichové nepřežili začátečnické chyby (discosomy se odlouply a rozšlehalo je čerpadlo měly tak 0,5 - 1cm a už nejsou, nějaké polypy co jsem neidentifikoval se vytratili).
Živou vodu jsem si tehdy bral taky tam...
(Jinak tohle nemá to co dočinění s reklamou, nebo podobně. Jen moje zkušenost, snad nedostanu za to ban :-D Když tak mi to prosím smažte název firmy kdyby to vadilo.)

V deníku mám napsaný že jsem akvárium založil 24.2 a jakási rovnováha nastala 16.4 tak asi zhruba 2 měsíce, je pravdou, že po měsíci se to dost zlepšilo :D Potom co se to naprosto zlepšilo a v akváriu byli přijatelné hodnoty jsem dával rybu 15.5 a trošku rovnováha zakolísala. Po týdnu od přidání rybky nastalo zlepšení. S rybou jsem současně přidal xenie. Tak jen pro představu že to někdy docela trvá a ne každému se to podaří hned tak skvěle jako třeba Švícovi. Moje asi největší chyba byl ten písek co jsem dal... Možná bych klidně i nano začal bez něj. Nechal bych na dně vyrůst vápenitou řasu... Asi by se to tolik nevířilo a bordel by šel krásně odsávat a akvárium by se třeba rychleji zaběhlo. Písek byl sice živý, ale ten balený je asi jak který, v tom mém byli i kousky větví a plastu, nepořádku co plaval na hladině... Nevím v jakém stavu byl ten tvůj písek.

Ještě si zjisti jestli ti dobře měří hustoměr, před použitím ho opláchni ve vodě, otři, sůl na něm taky dělá hodně... Měř při teplotě, na kterou je kalibrovanej. A při stejné teplotě ho skus ponořit do RO vody co ukazuje... můj je o 5 článku jinde;-) Pak můžeš mít nízkou nebo vysokou hustotu. Pak jsem to ještě zkoušel s refraktometrem a chyba je tam opravdu od výroby.

Bakterie jsem použil 2 typy probidio nebo něco takového - bakterie v ampuli a od fy AZOO jakási smradlavá žumpa s fotosyntetickými a jinými bakteriemi... Mám teda dojem že po tom dávkování se to sakra začalo lepšit... AZOO bakterie dávám při výměně vody, pár kapek. Uchovává se to v lednici a vydrží to asi na hodně dlouho. Ty ampule jsem pak nekupoval, protože těch smradlavých mám na hodně dlouho je to tuším 250 nebo 300ml.
Jinak abych nezapoměl ještě jsem dávkoval coral snow, docela dobře mi to drželo Ca, Mg a ostatní... KH... Doporučují myslím 1ml na 100l ale nedá se s tím údajně předávkovat tak na 20l - 60l by 1ml neměl vadit.... dával jsem 0,1ml na 1l vody.

Se slivovicí nemám zkušenosti tak ti s ní moc neporadím. Osobně bych ji nedával a nechal bych to na přírodě...

Nezbude ti nic jiného než čekat... Jinak jestli máš takovou sinici jako jsem viděl a chceš si udělat nějakej vzdušnej reefscape, tak bych ty kameny co máš navrtal... pospojoval nějakým reef safe plastem. Klidně bych v tomhle stavu přidal na stavbu i nějakej suchej kamen kdyby ti chyběl materiál na stavbu a čekal bych...
Ze živáků mi stejně vyrostla hromada makrořas, který jsou sice hezký, ale nejdou dobře likvidovat. Každej měsíc je to zralý na vypletí a tak se také děje. Ze začátku jsem byl rád, že mi makrořasy rostou.. teď takovej pocit nemám.

Jak to rozběhneš tak určitě v ostravě někoho najdeš, kdo by ti nějakou hadici, hvězdici, šneky nebo něco věnoval... Toho bych se nebál :wink: Má to v akváriu skoro každý, k někomu pak pojedeš pro korály, tak ti něco třeba věnuje.
Vím je to teď těžký pozorovat že se nic neděje :wink:

Tak ať se ti daří.
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

Qndronic: Cest praci, velmi dekuji za cenne informace a tvuj pristup na moji vec. Dodal jsi mi optimismu:))
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa rybka »

To Qndronic :
I kdyby to bylo popsáno obecně bez cílení na konkrétního obchodníka, je to popsáno velice hezky. Je v tom vidět asi nejdůležitější vlastnost chovatele - trpělivost. Vše ostatní se dá zkopírovat, ale jen to jedno musí mít chovatel v sobě.
Používateľov profilový obrázok
Qndronic
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 16 Dec 2010 17:34
Bydlisko: Moravský Krumlov

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa Qndronic »

Pochvaly od rybky si vážím a moc děkuji :)
S pozdravem Ondřej
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

zdravim, existuje nejaky druh hvezdice, ktera se hodi do nano akvaria? Popr nejaky zivocich, ktery cisti pisek? Diky za odpovedi
Používateľov profilový obrázok
jolo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 08 Okt 2012 12:19
Bydlisko: Novaky

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa jolo »

Ano je nieco taketo :)
Archaster typicus alebo Astropecten Sp.
http://www.morskecentrum.sk/shop/morske ... ichy-62/12
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa Lukáš »

zdravim, existuje nejaky druh hvezdice, ktera se hodi do nano akvaria?
jolo napísal:Ano je nieco taketo :)
Archaster typicus alebo Astropecten Sp.
Predpokladam, ze ide o nejaku formu mnou nepochopeneho humoru. Hviezdovky a nano urcite nie.
Daj si tam mini-nassariusy, presny nazov si teraz nespomeniem, ale dorastaju cca do 0,5 cm a mnohym akvaristom sa samovolne mnozia v piesku. Bratislavska linia odchovu ma povod u W. Knappa z Korallenriffcentra, to asi mnohi nevedia :D .
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

Archaster mi prijde do nano moc velka ne
Používateľov profilový obrázok
jolo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 08 Okt 2012 12:19
Bydlisko: Novaky

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa jolo »

To je pravda v tom momente som si neuvedomil ze ide o 30 litrovy kyblik :)
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

jojo tak tak..:) ony jsou male hvezdice..ale ty se asi koupit nedaji, jsou to ty co vylizaji ze zivaku..
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa tragett »

Ty, co Ti okousou korali, kdyz se Ti vymknou z kontroly :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

taky dobre vedet diky
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"