Nano reef 30l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa švíco »

Kolik je to málo? Fyzika funguje i u nano akvária... pokud se ti odpaří deci, dolej deci... pokud se ti odpaří půl litru, doplň půl litru... co je na tom?
Já osobně doplňuji tři deci v den výměny vody... jednou za čas pro jistotu překontroluji hustotu hustoměrem a mám klid. Ono když se ti ty odchylky budou pořád načítat, tak se potom budeš divit...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

jj je to tak, ja jsem vysledoval že mám u 50L a plně utěsněno krycím sklem cca. 500ml odpar týdně. proto už dolívám odpar + výměna vody .... ted to budu co týden kontrolovat jestli jsem se nesekl, at to nesnizuji 8)
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

zmizi to samo neno je potreba tomu pomoci?

Akva bezi 15 dni, zalozeno zive kameny a pisek...
Prílohy
rasy.JPG
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa vlčák »

sinice,cekat a cekat.chce to cas
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

ok..co jsem cetl tak by to melo vze sezrat co to potrebuje a pak to samo zmizi
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa LukasO »

pravidelná výměna vody, pevné nervy a silnou vůli nic nedělat...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

vodu menin co tyden..20 procent systemu..tento interval u nano postacuje ne?
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa LukasO »

já měním týdně cca 10% (10l ze 120l)
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Lucsik
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 26 Aug 2012 14:21
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa Lucsik »

u mé 54-ky měním cca 9 litru co 14 dní. Jo a co to tam máš uprostřed vzadu? Vypadá to jako sání vody zespoda?
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

myslim ze toto je hodne diskutabilni tema kolik u nano menit vody, podle zivocichu,ryb atd.. ja zustanu za tim u tech 20 procent coz mam 5l...jednou tydne..pak se uvidi az budu mit zivocichy..ale pro me je ted hlavni cil,at smizi ta rasa:(
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Nano reef 30l

Príspevok od používateľa frantod »

...písal si že si dal živé kamene, mne zas až tak moc živé nepripadajú, možno oživené?

...máš tam aj nejaké prúdenie?
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

mely by byt zive..http://aquario.pl/zywa-skala/1544-zywa- ... nezji.html

zeby me napalili??

ale jak jsem uz psal, zarazilo me, ze znich nevylezli zatim zadni zivocichove:(

stream tam zatim nemam zadny,az casem podle zivota, protoze tam za tim akvarkem ke velky zavesny kaskadovy filtr,a ta voda se do akva vraci prepadem ze zhora,takze pada do hladiny a ten filtr ma 1200l/hod, takze samo o sobe to dela velky proud
Používateľov profilový obrázok
Qndronic
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 16 Dec 2010 17:34
Bydlisko: Moravský Krumlov

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa Qndronic »

Obrázek mi trochu připomíná moje začátky. Taky se mi hned po pár dnech v nanu udělali sinice na písku i přes to, že to bylo všechno živé. Kameny co jsem použil byly krásně porostlé vápenitou řasou, písek z fungujícího akva a část živého písku baleného. Nejlépe teď nedělat nic, vodu nevyměňovat, přidávat bakterie, dolévat odpar, udržovat stabilní hustotu a čekat. Vodu jsem měsíc neměnil podle rad jen přidával občas bakterie... pomaličku se to zlepšovalo a začal jsem vodu měnit 0,5l a pomalu jsem to zvedal na 2l za týden. Hlavně do toho zbytečně nevrtej musí si to sednout. Prostě to člověk musí vydržet... jinak je dobry taky do vody dostat co nejvíc kyslíku. Výměny vody stejně nic nezpraví. Furt to bude rozkolísané i kdybys vyměňoval bůh ví kolik %. Ve filtru jsem měl jen antiphos a siporax, nic víc.:-)
Někdy to dost dlouho trvá než se to dostane do rovnováhy... PO jsem měl 0, ale obsahy NOx byly stále vysoké a nechtělo to dlouho klesat. Naštěstí v té době bylo akvárium téměř bez života, až na živočichy z kamenů... podobně jako to tvoje. Jen pár hadic, zbytky parazoanthusů a šneci + asterina. Po vytvoření dostatečného množství bakterií se to ustálilo. Asi po 2 měsících. Živočichové to přežili. Pak jestli máš v akva nějaké hadice tak jim občas hoď nějaký ten kousek granule...

S tím pískem si to vem, jestli byl živý a putoval k tobě někde mrazem, tak bych se ani nedivil bakteriím, že nespolupracují. Kameny snad mrazem neputovali nebo jo?
Už kvůli teplotě je lepší mořské akvárium zakládat když je venku tepleji, i při převozu v autě to nemusí být ideál.

Přeji pevné nervy, s pozdravem Ondřej
farcry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 28 Feb 2012 16:33
Bydlisko: Ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa farcry »

Diky moc za cene rady. S tim piskem mas pravdu asi, kupoval jsem ho v zime ze, ikdyz cesta z akvaristiky do auta byla tak 10s, ale prece jen kdovi odkud a jak dlouho putoval.

To same asi zivaky, sice je meli ve velkych nadrzich, kde meli i filtr, ale kdo vi okud prisly. Ale meli tam pekne kousky to zase jo a za dobrou cenu.

Tak me napadlo, protoze stejne tam budu potrebovat sutry pridat, jestli pomuze ted tam dat treba jeden novy a hlavne kvalitni zivak, nebo ho tam dat az pak?

Dalsi dotaz, jednou mi jeden reefar ve stylu pat a mat rikal, at nekupuju zedne vodicky a kvuli bakteriim tam dam tydne par kapek slivovice?:?

Jeste mam jednu otazku na ostravke reefare, kde se daji u nas na ostravsku koupit opravdu kvalitni premiove zive kameny? Dikes

Takze zatim moc diky
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Nano reef 30l

Príspevok od používateľa gut »

Opravdu kvalitní živé kameny na ostravsku nekoupíš.a obávám se,že ani v polsku ne i když někdy bývají slušné.co se týče té slivovice tak si přečti něco o přidávání organického uhlíku do vody.tz.proč,kolik a jaký.jinak slivovici lej do sebe.do akvárka stačí nejsprostější vodka i s větším než povoleným obsahem methylu

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"