Alex NANO 54

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa gut »

píšeš,že jsi provedl masivní výměnu vody a kh dole.tomu trochu nerozumím.chceš říct,že po výměně jsi měl stejné nebo menší KH?dalé by mě zajímalo co máš v akvárku za žrouty KH že to tak vehementně řešíš.podle mě těma výměnama akorád narušuješ přirozené procesy vody.v nano akvariu(nejen v nano) je přece výhodnější měnit malé části vody a častěji.pokud jsem četl tvé vlákno pozorně(nevylučuju,že tomu tak není)tak tam máš nějakou duru,xenie a další měkké a kožnaté korály.proč teda řeší KH?například té xenii bude mnohem lépe v KH7 nežli v KH11.jestli tam máš nějaké SPSka tak potom rozumím,že se snažíš to držet výše.ale pokud tam nemáš pětikilovou montiporu tak musí stačit měnit 10proc týdně.a ještě jedna souvislost.hodnotu KH nesnižuje jen spotřeba(převážně tvrdých)korálnatců,ale i srážecí reakce.jinak řečeno čím čistější a lépe prokysličená voda,tím stabilnější KH
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

K masivnější výměně vody jsem přistoupil, protože při výměně vody jsem nechtěně potrhal Xenii. Ta uvolnila do akvária hnědý oblak. Celkem akvárium zaneřádila. Jó když si děti hrají a tatínkové nedávají pozor.
Jaká byla hodnota KH před výměnou nemám tušení, neměril jsem je. Korálnatci prosperovali tak jsem nechtěl do systému zbytečně vrtat na základě testů. Znám se. Domníval jsem se, že výměna vody v tak malém systému stačí a doplní potřebné prvky. Hlavně při tomto obsazení nádrže.
Mě udivuje, že 3 dny po větší výměně má voda pouhých 7dH, když nově rozmíchaná má 11 dH. Docela mě jímá hrůza, kolik měla voda před výměnou. Faktem je, že mám velmi malý přírustek vápené řasy. Objednal jsem proto testy od Salifertu na Ca,Mg,NO3 a PO4. Uvidím co ukážou.
Co se týká tvrdosti vody pro měké a tvrdé korálnatce, neměl jsem tušení o rozdílných potřebách. Děkuji za informaci.
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

Tak se mi po dlouhé době podařilo vyšetřit trochu času na nějaké nové foto akvária. Jelikož doznalo menších změn a vypadá přeci jen trochu jinak. Osádka se sice nijak nezměnila, ale korálnatci přeci jen trochu povyrostli. :D Daří se jim potvůrkám.
Celkový pohled
Celkový pohled
celkové 1.jpg
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

Ještě nějaké foto.
Boční pohled.
Boční pohled.
Detail Sarcophyton
Detail Sarcophyton
Detail Capnella
Detail Capnella
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

Detail Xenie.
Detail Xenie.
Nemíci se chystají na krmení. Krásně baští z ruky. Olíbený sport mé šestileté dcerky.
Nemíci se chystají na krmení. Krásně baští z ruky. Olíbený sport mé šestileté dcerky.
Mazlík mojí malé.
Mazlík mojí malé.
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

Aby vše nebylo jenom krásné, umístím zde i nějaké foto s problémy. Dost se rozmohli v akváriu makrořasy a velmi těžko se jic zbavuji :evil: . Poslední dobou jsem si na ně zvyknul a snažím se jejich růst pouze regulovat. :lol:
rasy 1.jpg
Palčivějším problémem jsou pro mě vlasové řasy. Zelená a červená se kterou jsem se setkal až u mořské akvaristiky. Problém mám s nimi od samého počátku založení akvária. Takže si myslím, že je špatně založené. No, ale jelikož jsou jenom na zadní straně útesu a daří se je držet v rozumných mezích nijak drasticky to neřeším.
rasy 2.jpg
rasy 3.jpg
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

Poslední foto. Marně se snažím přijít na to, co to je. Ačkoliv bílá schránka vypadá jako u rournatce, je měká a ohebná. Cca centimetr od konce je to porostlé zelenýma štětinkama a vždy jak povyroste, spodní část štětinek odumře.
Prílohy
Co to je.
Co to je.
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa cizmik »

Řasa, pravděpodobně Neomeris sp.
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Alex NANO 54

Príspevok od používateľa alex »

Super, děkuju. Je to přesně ono i podle popisu na webu. Trochu jsem se těšil, že by se mohlo jednat o nějakého korálnatce. No co další druh řasy do sbírky. :lol: :lol: :lol:
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"