nano reef 96

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

masafi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 15 Jan 2013 12:33
Bydlisko: Zeleneč (kousek od Prahy)

nano reef 96

Príspevok od používateľa masafi »

Ahoj všem,

chtěl bych pozdravit všechny reefaře a poděkovat za diskuze tady na fóru jako zdroje informaci a zkušeností pro zelenáče jako jsem já. Začínám pracovat na projektu mého prvního nanoreefu chtěl bych nějaké méně náročné měkké korály, krevetku a časem max. 2 malé rybky.Nemám žádné zkušenosti a tak se snažím přečíst tady i v zahraničí co se dá... budu vděčný za každou pomoc radu a kritiku.

Nádrž 60x40x40 jako krycí desku použiju 3-4mm plexi. Bohužel nemám žádné místo ve skříňce pod nádrží takže budu odkázán na závěsný filtr aqua clear 70 se skimmerem což doufám bude pro začátek stačit. Potřeboval bych poradit ohledně náplně mám v plánu si udělat vlastní dělení prostoru filtru na 3 sekce z plexi, které nařežu viz. odkaz dole .... předpokládám nějakou vatu na vstupu a pak zeolit a dál ještě nemám jasno. Výměna vody kolem 10 %/týden

čerpadlo jsem vybral koralia nano 1600 nebo tunze 6025 jen nevim jestli 2500 m3/h neni moc na jedno čerpadlo ... a jestli neni lepší později přidat druhou koralii pro rozhýbání slepých míst ... také přidám nějaké topítko. Jako zdroj vody pro doplnění odparu bude RO. Odpěnovač mám v plánu pořídit během několika měsíců doufám, že to nějakou dobu půjde i bez něho.

Jako osvětlení chci použít led pásky 60cm smd5050 14,4w/m cca 130 w do hliníkových profilů alá vlčák design ... přibližně v této konfiguraci 3x kolem 10 000K 3x kolem 6500K, 1xčervená, 5x modrá a 1xUV. Každou skupinu pásků budu zvlašť spínat a regulovat . Celkový světlelný tok by měl být někde kolem 4000-4500 lm.

Chtěl bych se ještě zeptat na radu jaké dno ? .. nejsem schopen posoudit výhody korálové drtě a nebo písku. Kolik živáků sehnat na rozjezd a jestli hledat reefaře v okolí a nebo zajít rovnou do obchodu a kam v praze a nebo stredočeském kraji jít ? bydlím kousek od Prahy... Jakou sůl používáte ?

Pokud by našla nějaká hodná duše a prodala mi nějaké méně náročné nájemníky do začátku ... byl bych za to samozřejmě moc rád a vděčný ....., ale to ještě nějakou dobu nebude aktuální.

Předem díky za radu názor a hlavně kritiku.

Masafi


modifikace filtrace AC 70 .... http://reefbuilders.com/2011/03/22/inta ... aquaclear/
Lukin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 251
Dátum registrácie: 27 Jún 2010 11:34
Bydlisko: Hodonín

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa Lukin »

Dopokručuji když už nemáš místo na filtraci pořídit kanistrový filtr se saním z hladiny -máš tam více místa na filtračni média... Pokud trváš na tom Aqua clearu tak místo vaty bych dal hrubý bioakvacit - i tak to budeš muset pořád propírat. Přihoď phosex, zeolit, siporax...

Popros někoho z okolí o pár hrstí písku a vodu ze zaběhlého akva, přidej pár kilo živáku a funguješ :wink:

Písek nebo korálová drť - každé má svoje pro a proti. V nano určitě vypadá líp písek...
masafi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 15 Jan 2013 12:33
Bydlisko: Zeleneč (kousek od Prahy)

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa masafi »

Ahoj Lukine,

diky moc za reakci. Nakonec po uvahach a precteni dalsich postu tady a na nano-reef.com jsem zvetsil o par cm nadrz na 60x45x45 a vlepim do ni prepadovy filtr. Kdyz bude mit 60x8-10x45 cm bude to kolem 20l coz je mnohem vetsi filtracni objem proti zavesnemu filtru a navic si v pohode vyrezu hladinove sani. Pocitam, ze behem pristiho tydne bude nadrz hotova. Pak se pustim do filtrace.

Filtr udelam z plexi 3 nebo 4 mm a jen prilepim na zadni stenu akvarka. Jeste zbyva poresit pocet komor. Videl jsem vyborne udelane deleni komory na patra 3 v plexi provedeni coz mi vyhovuje. Pravdepodobne udelam 3-4 komory to by vychazelo na 20 cm a nebo 15 cm na komoru. Nevis jak vykonne by melo byt vratne cerpadlo staci 2-3x nadrz/hod ?

Musim sehnat kus cerneho plexi, nebo jineho materialu a pokud nesezenu tak vymyslet jak udelat pozadi, abych zakryl ten prepadovyfiltr. Nemate nekdo tuchu kde koupit a nebo jak na to pozadi ? Doma mam jen cire plexi ....

Diky za nazor

Masafi
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Na zadní stěnu nalep fólií a pak prekryj tenkym sklem... Hrany oblep sililonem ;)

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa VF »

masafi napísal: Musim sehnat kus cerneho plexi, nebo jineho materialu a pokud nesezenu tak vymyslet jak udelat pozadi, abych zakryl ten prepadovyfiltr. Nemate nekdo tuchu kde koupit a nebo jak na to pozadi ? Doma mam jen cire plexi
No já bych také nějaké černé plexi bral. Umím koupit jen tabuli 2x3 metry. Kdyby bylo více zájemců, spojil bych nákup a nechal bych ho nařezat třeba na formát 1x2 metry nebo i na menší, bude-li dost zájemců. S daní stojí celá deska extrudovaného v 5mm cca 7900 Kč. V 3mm cca 4800Kč.
Zkušenost je nesdělitelná!!
masafi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 15 Jan 2013 12:33
Bydlisko: Zeleneč (kousek od Prahy)

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa masafi »

VF napísal:
masafi napísal: Musim sehnat kus cerneho plexi, nebo jineho materialu a pokud nesezenu tak vymyslet jak udelat pozadi, abych zakryl ten prepadovyfiltr. Nemate nekdo tuchu kde koupit a nebo jak na to pozadi ? Doma mam jen cire plexi
No já bych také nějaké černé plexi bral. Umím koupit jen tabuli 2x3 metry. Kdyby bylo více zájemců, spojil bych nákup a nechal bych ho nařezat třeba na formát 1x2 metry nebo i na menší, bude-li dost zájemců. S daní stojí celá deska extrudovaného v 5mm cca 7900 Kč. V 3mm cca 4800Kč.
Ja bych do toho sel ... beru jen cire plexi takze by se cerne hodilo ... mam pristup k CO2 laseru pracovni plocha 74x46 a plexi mam rad :o) pokud nekdo budete chtit neco vy/riznout pisnete jiste se dohodneme ... vzal bych 0,70-74mx2m nebo nasobky ... pokud by se nekdo pridal ...VF jak pises ... treba by se udala cela deska po kouskach ... jen nevim jesli 3mm a nebo 5mm jeste jsem nezkusil slepit neco vetsiho z 3mm zatim jsem delal plosne veci a nebo male krabicky .. tam byla 3mm sila dobra .....
masafi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 15 Jan 2013 12:33
Bydlisko: Zeleneč (kousek od Prahy)

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa masafi »

Pokud to vyjde tak tento tyden zalozim svoje nano. Uz mam hotovy filtr a dodelavam svetlo ...

Nakonec jsem udelal zavesny vnitrni filtr vzhledem k tomu, ze je to prvni verze predpokladam, ze casem udelam novy model podle zkusenosti .... uvitam pripominky, nazory a napady

material

cerne a transparentni 3mm plexi
rozmer 40x43x14 cm
2 a 1/2 komory

1 komora 17x43 pritok a misto na odpenovac a siporax nebo bioballs
2 komora 23x43 sorbenty + rasa
1/2 cerpadlo newjet nj 1200

Obrázok
masafi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 15 Jan 2013 12:33
Bydlisko: Zeleneč (kousek od Prahy)

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa masafi »

zalozeno 26.3.2013

objem 120 l
cisty objem 96 l


filtr komorovy vnitrni DIY 2 a 1/2 komory 24l
osvetleni LED pasky 98w modra, studena bila, cervena, UV
kryci plexi
odpenovac aqua medic turboflotor blue 1000
vratne cerpadlo NewJet NW 1200
stream Hydor Coralia nano 1600
topítko Aquael neoheater 100w

ziva voda
10 kg zivaku
pisek Fiji white sand ATI

Obrázok



nahodny obyvatel .. snad ten nabeh prezije


Obrázok
masafi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 15 Jan 2013 12:33
Bydlisko: Zeleneč (kousek od Prahy)

Re: nano reef 96

Príspevok od používateľa masafi »

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"