Pico 10l akva

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Denish
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Mar 2013 18:48
Bydlisko: košice

Pico 10l akva

Príspevok od používateľa Denish »

Ahojte. Už dlhšiu dobu sledujem toto forum. Tak mam 375 litrove akvarium v ktorom chovam Terčovce a chcel by sm sa pustit do morskej... No lenže ja s ocom sice chceme dať preč terčovce ale mame je ich ľúto tak som sa rozhodol že zrobim male okrasne morske akvarium... nič prehnane.. živi kameň koral a neviem no necham si odvas poradit..

mam 15 :)

Tak chcem vam vopred podakovat za pomoc mam niekoľko otázok.

1. štrk musi bit iba koralova drť ? Čital som že ešte je niečo ale toto je najvhodnejšie asi nemože bit čisty piesok či ?

2. Filtracia- ktoru by ste mi odporučili ? mam klasicky nano filter 60l/h prietok ale je len na vatu ako by ste riešili filter na mojom mieste ?

3. ked pojdem sa spitat do akvaristiky v ke mam popitat nech či by boli ochotny mi vlastne jak to napisat nech daju viac morskej vody do sačku ? :D lebo mam kupenu morsku soľ a najlepšie je mať vodu s zabehnuteho akva...

4. Osvetlenie mam klasicke led zajtra chcem ist kupi tie ledkove pasiky s odtienom jemne modrej cca 12led je to asi malo ? aspon si ja mislim že velmi to nieje vihovujuce...

a posledna otravna otaska je či môžem po čase cca 3-4 tyždne tam dokupit tie maličke (ospravedlnujem sa fakt ešte neviem tie nazvy) račiky ? či krevetky abo ako nazvať...

Prepačte mi za pravopis a rad by som bol že by ste mi nepsiali kritiku len poradili budem velmi rad velmi :) určite nemožem tvrdit že nemam skusenost so sladkovodnou akvaristikov sam sa staram o terčovce testy vody atď niekedy až prehanam :) Ďakujem pekne :) Pekny deň :D
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj,
10l je opravdu už málo... věřím tomu, že to půjde udělat. (dokonce bych věřil tomu, že bych s tím neměl problém, to založit za pakatel), ALE z tvého popisu je jasné, že toho ještě moc nevíš... nedávám tomu moc šanci.
Spíše bych ještě chvilku studoval - informací je tady ohledně nano reefu už mraky a pak založil rovnou aspoň 30l.
Já mám nyní 30l akvárium, co bylo skoro zadarmo a běží na filtru za 150Kč...
Takže jde to, ale musíš se k tomu dopracovat - dočíst. A na 10l bych rovnou zapomněl... ani to nebude tak hezké, nic se ti tam nevejde...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Chlapče, chlapče pravopis a vyjadřování tak na 8 let. Tak bud kapni božskou nebo že by další Ryboň? Jestli nevíš v 15 jaký je rozdíl mezi rakem a krevetou tak to teda radši z mořem nezacinej
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

přeju hodně štěstí .... klauny a sasanku nechceš ? :lol:
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa LukasO »

švíco, ale na jeho obhajobu - jako jeden z mála tam zatím nechce narvat ryby...zatím
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa lubo54 »

Ja som tieš choval diskusy v 375l http://www.akva.sk/ ponúkol som na predaj a za 3dni bolo prázdne :D
Denish
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Mar 2013 18:48
Bydlisko: košice

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa Denish »

Hej no :D i mne volali hneď na druhy deň po 20€kus krasne velke 13-15cm vyška najvädši blue diamond len no :D niekto mi hovoril že v poho v poho a potom naraz luto všetkého...

A ku ostatným komentárom dakujem za rady a na tie rybičky nie nebojte sa viem dačo otom že nemôžem dať do takého malého ryby...
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa lubo54 »

10l je fakt málo :)
bart1
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 27 Nov 2011 12:52
Bydlisko: Luhačovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa bart1 »

kdyžtak napiš já měl 14l.. :) teď mám 65l a je to mnoheeem lepší a řekl bych i snadnější pro údržbu, ale v těch 10 litrech se to fakt dá :) mě rostli normálně i tvrdé korály.. caulastrea,montipora,seriatopora... vše jde když se chce :wink:
Nano 65l
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa lubo54 »

Tá 14 bola tvoje prvé akva :?:
Já som skúšal 30l zapojiť do systému a 0 bodov išla tam iba xénia :(
Začínal som z 375l a postupne som dal do série 250l a ide my tam všetko :D
bart1
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 27 Nov 2011 12:52
Bydlisko: Luhačovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa bart1 »

přesně tak 14l bylo moje první akva. ve filtru byl akvacit,uhlí a kemira.. nic jiného :wink:
Nano 65l
Denish
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Mar 2013 18:48
Bydlisko: košice

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa Denish »

A dbo len koralova drt nie? Lebo mam v sladkom uplne cisty cierny strk bez ziadnych blbosti aby nezvisoval beha a neobsahoval ine latky ale to asi vilucit z morskeho ci nie?
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa kačer »

Já mám AQ 16l. Zatim šlape dobře, ve filtru mam kemiru, silicarbon, siporax a vatu. Mám tam xenie, gorgonii, caulastreu, zoanthusy, discosomy a jednu kobercovou sasanku. Obyvatele jsou jedna krevetka thor, pískový šnek a dve rybičky Gobiodon okinawae + Pictichromis paccagnellae.
Denish
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Mar 2013 18:48
Bydlisko: košice

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa Denish »

A dno nano akvarka musi bit iba drt? Klasicky strk. Cierny uplne cisty urcite nie ze? Overujem si info lebo nikde som nenasiel presnu odpover na webe
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Pico 10l akva

Príspevok od používateľa kačer »

Na dno mužes použít bud koralovou drt nebo aragonitový písek nebo mít holé dno. Záleží na tobe.;-)
Kdyz budeš neco at už na dno nebo do AQ dávat, musí to být vzdy určeno pro moře, nic ze sladkovodní akvaristky ... takže ani žádny cerný šterk, atd ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"