Fousáčův nano reef 47L

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Myslím, že by by ti mohlo stačit od perfect reefu. stoji asi 2200 ale potřebuješ nádobku.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa ellbunda »

Já jsem přendal ten svůj nano doplňovač odparu od Preise do nový dvoustovky a bohatě stačí i tam. Jednoduchej, snadno se čistí a za ten půl rok co ho mám žádnej problém.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa fousac »

moře v Praze napísal:Myslím, že by by ti mohlo stačit od perfect reefu. stoji asi 2200 ale potřebuješ nádobku.
Tunze je za stejnou cenu. Můžeš poslat odkaz na tenhle, snažím se ho na googlu najít, ale nějak se nedaří.
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Aha já myslel že je dražší. Tak to je možná lepší ten Tunze. http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-g ... treef.html
Používateľov profilový obrázok
kamil22
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 13 Aug 2012 10:53
Bydlisko: Vysoké Chvojno

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa kamil22 »

Tunze mám v 275 l - funguje bez problémů. Na začátku byla trochu vyší hlučnost při běhu čerpadla, ale po více jak půl roce to utichlo. Teď je slyšet jen bzučení.

Doplňuje u mě odpar tak 4 l denně.
Akva 500 l
Nano 150 l
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa fousac »

Jenom se chci ujistit, že to doplňování funguje tak, že senzor funguje na nějakou minimální a maximální hranici hladiny vody a případně se vypne. Jde mi o to, že jelikož mám nano s nějakýma 47 L vody, tak že se třeba spustí jen na 10 sekund, doplní třeba 100 ml vody a zase se vypne a za 5 hodin znovu.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa Arčí »

Sestav si. Jednoduché, spolehlivé, a levné. Akorát dloho čekáš na díly z e-bay. Mě můj doplňovač vunguje do teď bez nejmenšího zaváhání.
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa fousac »

Tak jsem to už nevydržel a pořídil si jednoho malého klauníka. Jenom mě zaráží jeho chování. Celou dobu je schovaný vedle skimmeru a vůbec se neodvažuje do prostoru akvária. Jediná doba, kdy se vydá na průzkum je v době, kdy ho krmím a mám vypnutou filtraci. Případně v noci se trochu rozplave, když mám jen noční osvětlení.

Je tohle normální, že mu nějakou dobu trvá, než se otrká a začne plavat po nádrži. Nebo mám v akvárku moc velký proud (Koralia 900, Eheim skimmer a závěsný Aquaclear). Filtr a skimmer jsou stažený na minimum. Když jsem na chvíli vypnul Koralii, tak se mi nezdálo, že by to nějak pomohlo. Nebo by pomohlo mu koupit ještě jednoho kamaráda - je to takový 2 cm mimino. A nebo nedělat nic a vyčkat :)
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

moc toho nenaplavou - nejvic pri tom krmeni ... ja mam dve akvaria a v kazdem dva klauny,a drzi je vesmes jednoho mista ....malo kdy plavou na druhou stranu akvaria atd..
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa fousac »

To, že to není kdovíjaký plavec jsem četl, ale to si nemohl vybrat nějaký lepší místo :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Přestava lidí, že malý Nemo je zvědavá rybka, která neustále šmejdí po celém akváriu a úplně nejraději se vystavuje uprostřed čelního skla je realitě bohužel velmi vzdálená ... Ve skutečnosti se od svého "bydliště" vzdaluje jen velmi nerada a jen na krátkou dobu. Ke svému životu nepotřebuje ani sasanku, ani jiného podobného hostitele. Klidně se usídlí třeba v zadním horním rohu nádrže. Vyjma období tření a péče o nakladené jikry je to doslova strašpytel.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa JiriLucius »

vik_33 napísal:Přestava lidí, že malý Nemo je zvědavá rybka, která neustále šmejdí po celém akváriu a úplně nejraději se vystavuje uprostřed čelního skla je realitě bohužel velmi vzdálená ... Ve skutečnosti se od svého "bydliště" vzdaluje jen velmi nerada a jen na krátkou dobu. Ke svému životu nepotřebuje ani sasanku, ani jiného podobného hostitele. Klidně se usídlí třeba v zadním horním rohu nádrže. Vyjma období tření a péče o nakladené jikry je to doslova strašpytel.
S tim naprosto souhlasim, ten muj parek taky plave v jednom rohu.
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa radEg »

mam 57 l, stream 1500 a plavaju stale pri celnom skle. prave naopak ked vypnem stream ako keby sa zlakli a zalezu. inak stale cakaju pri mieste kde krmim. ked dostanu hladovku dvojdnovu tak zacnu snorit po celom akva
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
jolo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 08 Okt 2012 12:19
Bydlisko: Novaky

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa jolo »

Tak isto mam dvoch "nemov" a musim teda potvdit, reps. v mojom pripade nesuhlasit s nazorom, ze to nie je zveda ryba. Stale lietaju po celom akva a ked sa priblizim k nadrzi, tak hlavy pomaly vystrkuju von z vody a cakaju co dostanu :) A krasne spolupracuju s mojimi dvomi ruzovymi quadrikolorkami. Piste si, co kto chcete, je to proste individualne, aj ludia nie sme rovnaky a sme jedno plemeno :)
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Fousáčův nano reef 47L

Príspevok od používateľa Dyksn »

Taky si myslim ze zalezi na povaze klauna a nemyslim si ze by na to mel vliv vody, taky mam hydor 900 a jeste jeden budu pridavat,protoze voda v rohach dost stoji, ale k tem klaunum, jeden je spis klidnejsi, ten si plave v mensi casti akva, obcas doliza za tym druhym, ale ten, ten furt nekde plave,nejcasteji proti proudu a nebo se vali ve vsem co najde, at uz to je rhodactis, ricordea a nebo xenie a vse je v jinych casti akva.
At to roste a zije.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"