Cube Reef 60

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

Zdravím všechny členy tohoto fóra, :)

od mé registrace tady na fóru uběhlo něco málo přes rok a já teprve nedávno odstartoval realizaci svého malého reefu. Bylo dost těžké se zorientovat a v hlavě si utvořit nějakou představu co vlastně chci.

Moje začátečnická úvaha odstartovala na stránkách firem, které stavějí akvária na klíč, ta mě relativně (asi víte proč) brzy opustila. Uvažoval jsem o koupi red sea maxu jak v malém tak větším provedení a také o koupi již zajetého reefu z bazaru...Po pročítání tohoto fóra jsem si nakonec nějakou tu představu utvořil.

Po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl pro nano reef. A to kvůli prostoru, provozním nákladům a v neposlední řadě kvůli autorovi tématu ,,60l nano by švíco " o kterém se dá říct, že tady vyšlapal cestu začínajícím nano reefařům. V poslední době se nás tu objevilo dost. Někteří úspěšní, někteří ne. Ti co jsou zde už delší dobu, mohou uzavírat sázky do jaké skupiny padnu .... :D

Už se mi povedlo některé z Vás otravovat dotazy, které se tu už několikrát řešili. Za to se omlouvám - ano byla to moje shnilost. Snad už jsem se polepšil :oops:

Každopádně zakládám své téma - vím že rady zkušených budu potřebovat..

Filip
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

Jsem ve fázi, kdy ještě dávám dohromady techniku. Nějakou už mám doma, na něco čekám
a pár věcí ještě vybírám.

Takže SetUp:

* už známé akvárium cube 60
* kanistr Eheim + sání hladiny dennerle - po přečtení debat se zatím zdá, že by mi měl vyhovovat.... no uvidím, jaká bude praxe
* světlo z CREE ledek
* proudové čerpadla koralia nano 900l
* RO 75 GPD PRO

+ další drobnosti
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa Arčí »

Mám něco přes měsíc 45l aqua a v něm 2x koraliu 900 a nemyslím si, že bych s tím vystačil. Zatím to ale stačí.
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

Arčí napísal:Mám něco přes měsíc 45l aqua a v něm 2x koraliu 900 a nemyslím si, že bych s tím vystačil. Zatím to ale stačí.
Myslíš že až akvárko proroste, že to bude na ten objem slabé?? Dneska by jsi teda volil jakou kombinaci?
No čerpadla doma ještě nemám takže si rád poslechnu každého zkušenost z praxe.....
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa LukasO »

v 60l cube jsem měl dvě 900 a proud nic moc. Dal jsem jednu 1600 a bylo to lepší. Ono záleží co v tom akva bude..
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa Arčí »

Já jsem taky teprve začal ale jedna koralia 900 na 60l se mi zdá opravdu málo. Myslím, že až budu mít zarostlejší akva, tak dost možná jednu vyměním za koraliu 1600 a to mám o 15 litrů méně. Ale jak říkám, teprve začínám.
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

azinka8 napísal:Takže SetUp:

* už známé akvárium cube 60
* kanistr Eheim + sání hladiny dennerle - po přečtení debat se zatím zdá, že by mi měl vyhovovat.... no uvidím, jaká bude praxe
* světlo z CREE ledek
* proudové čerpadla koralia nano 900l
* RO 75 GPD PRO
zapomněl jsem napsat dvě proudové čerpadla koralia nano 900l :D moje chyba...
no dvě 900l jsem myslel po vzoru Švíca... Takže vemu rovnou jedno 1600l a jedno 900l
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

Pořád váhám nad vytápěním .. má někdo zkušenost či názor na průtokové topítko hydor? ..vím že tu o něm padla zmínka ale nic konkrétního jsem tu k němu nenašel...

Má smysl do něj investovat ?... dle mě jen z estetických důvodů

S jakým topítkem máte nejlepší zkušenost?

Co by jste do Nana pořídili dnes?
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa ellbunda »

Chlazení :-)
Při 60 litrech tam budeš mít nějakejch 45 litrů vody. Čerpadlo, světlo, čerpadlo v kanystru, teplota v místnosti a budeš chladit celej rok jako já :-) I v zimě, kdy mám v místnosti cca. 24 stupňů se mi chladící ventilátor dokáže roztočit (Termostatem udržuju teplotu na cca. 25,5 stupně).
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

ellbunda napísal:Chlazení :-)
Při 60 litrech tam budeš mít nějakejch 45 litrů vody. Čerpadlo, světlo, čerpadlo v kanystru, teplota v místnosti a budeš chladit celej rok jako já :-) I v zimě, kdy mám v místnosti cca. 24 stupňů se mi chladící ventilátor dokáže roztočit (Termostatem udržuju teplotu na cca. 25,5 stupně).
Takže když budu mít v místnosti 24°C tak už budu muset chladit jo? No v místnosti kde bude akvárium bylo teď v létě po těch největších vedrech 26°C....
No myslel jsem že to je ok ... že maximálně v největším vedru tam dám nějaký velký větrák.....
AbeSkOo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Jan 2013 21:21
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa AbeSkOo »

S prietokovym topitkom mam len dobre skusenosti - netrci ti nic v akvarku, a este k tomu tu stale na bazare visi na predaj ;)
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

[quote="AbeSkOo"]S prietokovym topitkom mam len dobre skusenosti - netrci ti nic v akvarku, a este k tomu tu stale na bazare visi na predaj ;)[/quote

půl roku od zakoupení..... dal bych 500 :)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa švíco »

S tou teplotou... letos v těch dlouhotrvajících vedrech se mi poprvé za existenci nádrže teplota v bytě vyšplhala na 27 stupňů a voda v akvárku byla více jak týden kolem 30 st. Schválně jsem to nechal být, abych viděl zda to má něco vliv... nemělo to vliv absolutně na nic... takže asi bych to tak neprožíval, pár dní v roce netřeba řešit. Ale je to moje zkušenost, někdo může mít smůlu...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

no uvidím jak to bude u mě... ale jak říkám v létě 26°C ... takže chlazení zatím řešit nebudu.....
azinka8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Mar 2012 18:53
Bydlisko: Ostrava

Re: Cube Reef 60

Príspevok od používateľa azinka8 »

Dávám dohromady sání hladiny (dennerle) a hladinový koš je v nejnižším bodě pořád vysoko... nevzniká tam skoro žádná rezerva, když klesne hladina..... mám to nějak upravit (zkrátit trubku hladinového koše) nebo to jde napasovat jinak?




Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"