hr:-) Nano

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Na trubice a měření rozměru hloubky jsem zapoměl dodám až bude čas a vzpomenu si. :wink:
Prílohy
m6.JPG
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Tak jsem provedl tuning nádrže a z chudého příbuzného se mi povedlo aqo překopat na mořský reef. Teda doufám :shock: .
Mimochodem se zabývám výrobou 3D do sladkých akvárek
( http://akva-pozadi-3d.webnode.cz )
a jejich celkovou realizací od nádrží, přes techniku, až po osádky rostlin a živočichů.
Bývám v galeriích se sladkou vodou dost kritický a proto jestli máte jakékoliv připomínky k mému reefu, tak si rád konstruktivní postřehy přečtu.
Reef jsem se vzhledem k výšce nádrže snažil vytáhnout do vrchu, abych tak mohl využít co největší plochu v aqu, jak účelně pro zachycení živočichů, tak opticky aby aqo vyšší než hlubší nepůsobilo prázdně.
Mořské reefy jsou naštěstí od sladkých nádrží více tolerantní k bizarnosti tvarů a tak si zde člověk může dovolit trochu více popustit fantazii a vystavět kameny tak, jak by to ve sladké nádrži působilo dost nepřirozeně až kýčovitě.
Celý reef je opět vystavěn kolem zadní stěny ve dvou sloupech, které tvoří jakousi jeskyni, tak aby trochu podpořili dojem hloubky útesu. Středem jeskyně se potom útes svažuje k čelnímu sklu a svou hranou zabraňuje přímému pohledu do jeskyně.
Takové prvky dělají celý reef tajemnější a zajímavější.
Z technického hlediska má reef dvě základny, z nichž jedna tvoří jakousi jeskyni na třech podpěrách kudy proudí voda a tak je tato základna vzdušná a nic se tam neusazuje.
Druhá základna má podstavu rovnou, která sedí na dně a je obsypána pískem.
Za celým reefem proudí voda která, nedovolí aby se tam cokoliv usazovalo.
Škoda že ještě nemůžeme používat běžně 3D techniku, aby si člověk na fotkách mohl prohlédnout plasticitu a tvary věcí pořádně.
Na klasických fotkách tak nevynikne nikdy hloubka a detail reliéfu.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa tragett »

Možná bych to udělal obráceně, ty velké kameny dal dospoda a ty malé nahoru? Ale je to jen můj estetický pohled :-) vidím tam už krevetku, sinularii a to žluté je gobion?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa ellbunda »

máš to pěkný, ale až ty dva velký budry spadnou, tak tam budeš mít pěknou tsunami :-)
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Tragett, když se mrkneš o stránku zpět, tak tam uvidíš fotku předělané nádrže z boku a věř že spodní šutry nejsou o nic menší než ty horní.
Vše je způsobeno dojmem z úhlu pohledu a absence pohledu na reef v 3D.
O tom dojmu sem psal, že ten u mořských útesu nehraje až takovou roli a bizarnost tvarů v korálových útesech je nekonečná.
Mě osobně se to takhle zdá ideální a některé přechody a mírně neladící detaily poladí rozrůstající se barevní korali, kteří budou hlavním tahákem pro oko a reef částečně zakryjí.
To jak je to postavené je i z hlediska funkčnosti, kdy jsem si plochu na osázení živočichu zvedl z písečného dna do prostoru a tak je dno více vzdušné.
Vytvoření druhého patra v nádrží bych řekl je víceméně efektivní záležitost, kdy se vytvoří další plochy a tím více prostoru pro živočichy.
Co se týká těch ryb atd, tak tam jsou 2 ks L.wundermani, 1 ks L.amboinensis, 1 ks G. okinawae a 1 ks A. ocellaris, dále klasická havěť s živáků jako hadice, malé hvězdice, několik malých krabů, různí rournatci z toho jeden větší kterého typuji na Sabellastrate indica.
Z korálů a jiných jsou tam capnella, sarcophyton, xenie, parazoanthus, zoanthus, ruzné discosomy , rhodactis a pachyclavularia violencea. Několik menších šneků a jeden větší písečný u kterého si ještě nepamatuju jméno :wink:
Jestli jsem někde v názvech udělal chybu, tak se omlouvám, nechci tím nikoho mást, ale pouze si ještě po zhruba měsíčním pročítaní dobře nepamatju všechny názvy, přesně jak se správně píší, a doufám že i zde s toho udělá čas rutinu.

Elle, neboj pár kaminků v nádržích už jsem poskládal a tyhle sedí tak, že je žádnej živočich neshodí.
Jestli ano, tak tě budu informovat jako prvního. :o
Používateľov profilový obrázok
geronimo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 20 Jan 2010 08:41
Bydlisko: Trnava

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa geronimo »

Ja osobne ak zakladam novy utes tak si kamene rozlozim na stole a skusam si tam rozne variacie ako budu kamene na sebe sediet . Samozrejme to musi aj vyzerat podla mojej predstavy , tamkto mam moznost si pripadne kamene navrtat ci inym sposobom pripravit na spevnenie , lepidlom , stahovcou paskou alebo kolikom. potom nemusim spekulovat v akvariu :) a ma to vyhodu ze si hned prebehnem kamene a vyluskam z nich krabov ak dakych najdem . (pouzivam len zive kamene)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa martin01 »

S tvarem útesu radit nemůžu, na to nemám oko, ale pokud je to útes na delší dobu, tak bych se držel od hladiny tak 20 -30 cm. Aby koráli měli kam růst, některé acropory udělají za rok víc jak 10 cm a pak jsou hned u hladiny. Martin
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Geronimo, s kameny v akváriích pracuju úplně stejně, což je vidět ve fotogalerii na mých stránkách.
Co se týká živáků, tak jsem postupoval samozřejmě stejně a krabíky jsem taky vybíral.
Našel a vyšťoural jsem tři kusy, ale zbývající cca 4 ks opravdovejch špuntů jsem objevil až v aqu a tam jsou, jak jsem zkusil do pinzety , nepolapitelní.
Budu je pozorovat a kdyby něco, tak budu zkoušet různé pasti.

Martine na Acroporu jsem zapoměl :)
No já chci opravdu jen měké korálnatce, ale je pravda že asi 3 cm špičku nějakou zelenofialovou acroporu v aqu mám, od známého která ji něchtěně zlomil když mi z nádrže vytahoval zoanthusy a tak mi ji dal.
Vše se budu snažit umisťovat tak, aby to mělo nějaký řád a trochu to dělalo dojem opravdového útesu a ne prodejní nádrže s fragy nebo nějakou vyumělkovanou nádrž.

Ještě bych zapoměl že skupinu živočichů v mé nádrži tvoří také skupina třech škeblí, které jsou zapasované v jednom z kamenů.
Když jsem je při vybírání kamenů oběvil a viděl jsem že jsou zavřené, tak jsem zajásal a doufal že budou živé.
V aqu se po chvilce pootevřely a začaly filtrovat.
Ještě musím vystudovat co je to za druh.
Naposledy upravil/-a hr:-) v 27 Nov 2013 13:11, upravené celkom 1 krát.
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Martine, tak v aqu svítí dvě T5 ATI blue plus 24W a druhá je také ATI white 24W.
Rozměr aqa jsem doplnil do prvního příspěvku a má 37 cm komora je 10 cm, tak že nádrž samotná má hloubku 27 cm
Na fotce jsou zvědavé L. wundermani.
Prílohy
wunder.JPG
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

A zde je David a Goliáš v obýváku. :wink:
Prílohy
aqo.JPG
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak začal bych tím, že bych otočil poměr sladké a slané vody v obýváku :) . Jinak těch W je zřejmě dost, neuvědomil jsem, kolik litrů vody tam máš.
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa hr:-) »

Martine, třeba se to jednou stane, ale zatím jsem v mořské akvaristice v plenkách a tak se raději budu vzdělávat a získávat praktické zkušenosti na nano nádrži.
Na fotce to sice nevypadá, ale ta nádrž má 238 x 60 x 60.
Je to nějakejch 860 l
Do nedávna to byla čistokrevná Afrika s Tanganickými rybami Tropheus bulu point a Tropheus ikola. 40/40 ks.

http://akva-pozadi-3d.webnode.cz/fotoga ... 014504-jpg

Po nehodě s filtrem, kdy bohu žel polovina skupiny ikol padla a 6ti letech chování těchto ryb, týdenní výměny 600 l vody, která se odchlorovávala thiosíranem sodným, pH jsem upravoval sodou, tvrdost hořečnatou solí a minerály doplňoval solí pro mořská akvária nebo vincentkou, jsem byl z této pravidelné procedůry unavcenej a tak jsem do této nádrže pustil 3 Ks mutantních středoamerických Electric blue Jack Dempsy a ryby jihoamerické Uaru a. Údajných příbuzných bodloků.
Mírně jsem pozměnil out fit nádrže naplaveným kořenem jasanu, upravil filtraci, změnil osvětlení do teplejšího odstínu a je to amazona ja vyšitá. :P

http://youtu.be/e4MslWQvJh4

Momentálně nepřerybněné aqo stačí dělat vododvýměnu jednou za 14 dnu pouhých cca 200 l a stejně ani před výměnou nejsou hodnoty dusičnanů nijak vysoké ba dokonce stejné jako na vodě vstupní.
No ale zvyk je železná košile a tak vodu měním. :lol:
Naposledy upravil/-a hr:-) v 10 Nov 2013 22:52, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa tragett »

To je naprostá bomba! Dokonalý ryby, krása, smekám ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa rybka »

Další chovatel, který okupuje rybičkám obývák :D
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: hr:-) Nano

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Podlaha se prohýbá, ale co na tom koníčku se nedá odolat :) . Pěkné pěkné
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"