Bratislavské nano 90L

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa triscene »

pozri si moje vlakno, tam mozes chytit trosku inspiraciu na ten stojan :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pomalu dosluhující skříňku pod mým AQ ( 360l ) hodlám nahradit zděným podstavcem - z porobetonu. Dle mého názoru je to ta nejlepší cesta v případě, že člověk bydlí "ve svém" a nehodlá se někam stěhovat.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa kincmar »

Ahoj, mám podobný rozměr 150x60x55 a skřínku mám čistě jen z lamina. Všechny rohy mám zasilikované a díry v zadní stěně na kabely a větrání natřené lodním lakem. Na přední straně mám dvě stojky a 3x dvířka. Na té délce se ti prohne i železný profil, pokud bys tam nedal vyloženě Ičko:)
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa luky133 »

Pred pár mesiacmi som napokon rozpredal väčšinu techniky zakúpenú na veľký reef a z dôvodu času som sa rozhodol ísť len do veľmi malého upgrade, do tu kúpeného akvária. Upgrade bude len o 22 litrov, ale hlavne budú lepšie rozmery a čo je dôležité konečne bude mať nano sump a nie kanistrový filter. Tak zatiaľ foto z toho ako vyrábam skrinku, ak nič nepokazím o dva - tri dni by mala byť hotová aj nafarbená + do stredu pôjde ešte drevený hranol ako výstuha proti prehnutiu. Nakoľko to robím rekreačným tempom sťahovanie do nového akva plánujem až niekedy v septembri (asi). :D

Obrázok
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Ve předu lamino v zadu lamino, to se neprohne ani náhodou. Hranol je zbytečný.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa MRysan »

pravda, jestli je to 18 lamino, netřeba hranolu
LPS/SOFT 300l
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa luky133 »

Je to 18 mm, tak ste ma presvedčili a hranol nebude - aspoň bude o pár cm viac miesta. :)
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Pár skříněk jsem už vyrobil takže můžeš být v klidu, hlavně nezapomeň na nějakou podložku pod akvárium (polystyren, karimatku).
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa luky133 »

Podložku tam dám, aj na starom sladkovodnom som mal karimatku.

Inak ak niekto teraz plánuje stavbu skrinky tak pár odporúčaní:
- Nechoďte si kúpiť drevostriedku do Hornbachu ani Bauhausu - účtujú si jednak za rezanie a ani v jednom vám nespravia dosku menšiu než 23 cm (zrejme kvôli ekonomickosti a odpadu), takže som si bol nútený kúpiť okružnú pílu a menšiu dosku urezať doma :roll:
- Neskôr som zistil (po kúpe okružnej píly :lol: ), že OBI vám odrežú čokoľvek (nemajú nikde uvedený minimálny rozmer tak ako Bauhaus a Hornbach), neúčtujú si rezanie ak kupujete drevotriesku tam a dokonca vedia za poplatok narezať drevotriesku nakúpenú aj inde ak ju tam donesiete. :idea: Takže nabudúce ak niečo budem robiť rovno pôjdem do OBI. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa Mender »

Jen k té surové dřevotřísce - nevím zda s ní máš nějaké zkušenosti, ale věnuj veeeelmi velkou pozornost povrchové úpravě. Dřevotříska je sviňa a chová se jak houba - stačí trocha vhkosti a malér je na světě.
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa luky133 »

Viem mal som starú skrinku z bielej drevotriesky, preto som teraz volil surovú drevotriesku, ktorú som natrel bielou farbou + vnútro bude natreté ešte lodným lakom a všetky okraje zatmelené silikónom, takto by to malo vydržať pokiaľ sa nevyleje polovica akvária. :lol: Najprv som rozmýšľal nad vodeodolnou drevenou preglekou , ale pri cene 18 € / meter štvorcový som si povedal, že si vystačím s tým čo som spravil teraz - a hlavne čo som pozeral obdobne to má spravené viacero akvaristov.
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa luky133 »

Rozmyslam ako spravit co najjednoduchsie filtraciu pod akvarium. Uvazujem nad tym, ze by som tam dal jednu nadrz s ktorou vyplnim takmer cely priestor skrinky (zrejme 70x30x35) s nejakym takymto rozlozenim:

Obrázok

Ci si ju len zbytocne komplikujem a staci na take akva prva komora so skimmerom, druha s cerpadlom a zbytok ako nadrz na doplnanie odparu? Ako dalsiu variantu som rozmyslal, ze doplnanie odparu by som dal vo forme bandasky niekam na policku do skrinky a volne miesto vo filtracnom akva by som si ponechal na odkladanie nezelanych hosti...
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa MRysan »

Stačí,
na válečky se můžeš vklidu vykašlat. Technicky si vystačíš s velkým odpěňovačem a punčochou, pár kamenama nic nezkazíš, ale samostatnou komoru nepotřebuješ.
LPS/SOFT 300l
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa luky133 »

Idem KONEČNE zadať objednávku na lepenie filtra a inšpiroval som sa zahraničnými návrhmi. Vie mi niekto povedať, či takýto návrh má aj nejaké nevýhody? Navrhoval som to preto tak lebo tú poslednú komoru by som zrejme využíval len občasne ako frag tank prípadne ak by som potreboval premiestniť nejakú potvoru z nádrže dočasne a pod prípadne na inú techniku časom. Filtrácia je plánovaná na odpeňovači + nejaký absorbér.
Prílohy
navrh.PNG
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Bratislavské nano 90L

Príspevok od používateľa luky133 »

Pomaly napredujem - filtračku už mám, teraz som si prelepil prepadový komín a dnes som si vytlačil hrebeň na prepad na 3D tlačiarni. Tu na slovenskom reef-e som sa nestretol príliš s tým, že by ľudia využívali 3D tlačiarne, ale v zahraničí to celkom fičí. Materiál je odolný slanej vode PETG, prípade je možné tlačiť ešte z ABS, ale ten nie je dobrý pre veľké modely lebo zvykne mať veľké pnutie a začne praskať.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"