Znojmo nano 60l

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa Madox »

Ja som bral tu. RB(20) a CW(10) kombinacia 2:1. K tomu som si dohodil 2 UV, jednu ruzovu a jednu zelenu.
Pozor tieto nove XT-E su 1-5W takze s tym usmazis aj kura :D :D

http://www.ebay.com/itm/Cree-XTE-XT-E-1 ... 33926dc8fd
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Ja ti nevim.. za tu cenu v to duveru moc nemam v te watazi me ten multichip vysel 2x drazsi.. a byla u toho uvedena i svitivost coz tady nevidim vykon 1-5W je taky zvlastni...
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa Madox »

Montipora a seriatopora mi krasne rastla pod cipmi za par centov, kym som nedod*bal vymeny vody(kazdy sa ucime). Ak chces doveru DIY asi nebude pre teba :wink: btw multichip sa zle ovlada po kanaloch ale na to prides az ked to budes davat dokopy.
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Uvidime.. proto jsem koupil multichip - tam se kanaly neresi pokud se bavime o tom samem tohle je 10k namichane uz RB a CW v tom pomeru jak uvadis.. daji se koupit vicekanalove nebo rozstrihat privody ke kanalum ale to me ted netrapi :-)
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Tak jsem konecne sehnal safe reef plast na prepazku do akva a vyrezou mi ho na miru vcetne hrebene budou stacit mezery 3mm nebo to mam zvetsit? viz nakres v priloze.. diky za rady :)
Prílohy
prepazka_nano2.jpg
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa vik_33 »

Kvůli čištění je mnohem lepší mít přepadový hřeben vyjímatelný. Tzn. v plastové přepážce vyříznout jen vybrání pro hřeben a vlastní hřeben řešit samostatně. Pokud nevyužiješ některé z komerčních nabídek, můžeš použít nejběžnější řešení - část kabelového žlabu pro servery, anebo obyčejný hřeben na vlasy.
Inspiraci najdeš zde na reefu, nebo na mém webu:

viewtopic.php?f=82&t=6009
http://www.vikovo.cz/nadrz.php?nadrz_220l
http://www.vikovo.cz/navody.php?prepad
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

O vyjimacim vim, tve stranky jsem taky cetl Viku :) Ale do nana mi to prave prijde zbytecne tam to snad vycistim vzdycky a taky resim vzhled tam do cerne zadni steny se mi sedy kabelovy zlab nelibi - nicmene zlab jsem premeril ma otvory 4mm ja mam navrzeno 3mm bude to nejak zasadni na prutok vody?? tipuju ze ani ne, ale ze sladke vody nemam zkusenosti jak moc to zarusta tou vapenitou rasou...
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Ahoj, tak jsem konečně uhnal sklenáře co mi dolepí tu přepážku s přepadem do akva.
Prosím zkušené mořáky mezi Znojmem - Brnem či Třebíčí zda by se ujali nebohého začátečníka - chci koupit
pár kilo živých kamenů a poprosit pak o vodu z výměny na založení. Ještě mě napadlo si k někomu naložit pytlík siporaxu na oživení pokud to má teda nějaký smysl? Díky za nabídky - ja nabízím domácí kořalku, domácí med či doma pražené výběrové kafe! :) to za obtěžování doma - za kameny samo zaplatím :) Dík.
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Brnoo kameny - fakt nikdo nemá? :) Vzal bych i suchý - vodu a jeden šutřík mám slíbený od Charloschuanche, ale potřebuju ještě klidně po kouskách.. díky za nabídky - platí předchozí odměna :)
Dále pokud by měl někdo na prodej odpěňovač do nano - Tunze 9002 nebo 9001 bych koupil.
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa Madox »

Toto hadz dole do bazaru, tu mas mat vlakno o akvarku
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Ok provedu :-)
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Ahoj tak minulý týden 24.9. jsem konečně sehnal vše potřebné a založil akva :)
Díky charloschuanche za vodu a oživení siporaxu a kamínek s měkkáči a Lachim7979 za kameny a fosfatabsorber :)

Na rady ostatních jsem nakonec koupil odpěňovač a to Tunze 9001 a silnější čerpadlo - upraveno na prvním příspěvku.
Konečně jsem se dostal k tomu dát pár fotek a hned mám pár dotazů:

1. Sinulárku vím, to malé kulaté předpokládám je nějaká discosoma, červená je makrořasa a co je prosím to oranžové vlevo nahoře? - první foto detail.
2. Odpěňovač pění jako blázen, ale mám takový pocit, že až moc (a je hlučný) a skoro jen vodu je to normální? díky tomu mám vysoký "odpar" resp. úbytek vody cca 0,3-0,4 deci denně - mám to dolívat osmotickou vodou a nebo i slanou? Bohužel mám jen malý hustoměr od Dennerle marinus a asi není správně zkalibrovaný - dovezenou vodu mi ukazoval moc hustou cca 1.040, ale je možné, že byla už studená na hustoměru je kalibrace při 25 stupních - osmotickou vodu mi ukazuje 1.000 takže pokud mám vodu v akva v zeleném nemám řešit? ale viz teplota dále...
3. Teplota - koupil jsem topítko zbytečně i tak mám 26.5-27 stupňů - mám plexi kryt - asi dolů s ním nebo další díry do něj? na kamenech už začíná řasa :( a asi ovlivní měření hustoty?
5. Mám tam asi 5 kg kamenů viz obrázek, mám - můžu ještě doplnit nebo to stačí nebo je to jedno? :)
6. Písek - chci doplnit živý, vím že někteří radíte dát později - já bych radší dřív, ale.!! stačí obsypat kolem kamenů a nebo to mám všechno vyndat a kameny zas naskládat na písek?
7. Bakterie - zatím jsem tam nic nelil a akvárko týden funguje a xenie a ten oranžový korálek se zvětšuje. Mám tam něco doplnit a co?? :)
8. Světlo - svítím 50W LED multichipem na cca 50% 11 hodin denně stačí takto? Na foto jsem trošku přidal aby to nebylo tmavé :)

To je snad zatím vše, ale určitě si na něco ještě vzpomenu - díky za tipy a rady :)
Prílohy
IMG_20150929_193431.jpg
IMG_20150929_193158.jpg
IMG_20150929_193744.jpg
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Discosoma?
IMG_20150929_193304.jpg
Xenie mi spadla za útes chtěl jsem ji gumičkou přichytit na zadní stěnu, ale nepodařilo se jak jsme byl varován, no ale zkusil jsem to :)
IMG_20150929_193605.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa Spongebob »

Cau, dolivam taky cca tech 0,4 :) ale budu objednavat kryci plexi tak to snad pujde dolu...teplotu mi ten muj pofiderni teplomer ukazuje 26 a na topitku jsem nastavoval 24 :lol: tak musim koupit lepsi teplomer,na tomhle pasku mi sviti tri kolonky s cislama a asi si mam vybrat :lol:
S xenii smula no, ja ji nejdriv gumickou pritahl k mensimu kameni a ten tam teprv umistil. Ostatne jako vsechny koraly..
Pisek jsi mel dat rovnou,tim sis to ted zkomplikoval.
Mel sis ho objednat v mezicase kdyz jsi shanel kameny :)
Muzu doporucit ten co prodava pepino tusim 9kg pytel a 790kc. Ale vem klidne ten mensi,dost mi zbylo.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: Znojmo nano 60l

Príspevok od používateľa pepahr »

Nojo ale ty, pokud dobře koukám, nemáš odpěňovač a já krycí plexi mám a o to jde..! :) Písek jsem prostě neměl tak jsem ho tam nemohl dát - pokud je lepší šutry položit na něj no tak to ještě jednou vyndám a možná ne naposled :)
Spíš bych uvítal zkušenosti ostatních s mini odpěňovači Tunze.. Topítko jsme koupil blbý - zjisli jsem až doma že nemá stupnici ale musím nastavit dle teploměru :( ale stejně je vyplý a teplota až moc...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"