Nano 96l - od Jadranu k SPS

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Nielas »

Cesnak sa dava do krmiva a pocul som aj o kupeli/lazni ale do filtracie urcite nepatri. Ma silne antibakterialne ucinky no a na bakteriach cele akva stoji a pada. Premeraj si pre istotu jedy vo vode (no2/3 a nh3). Mohol si skusit aj kupel v sladkej vode (hovoril mi to kamos). Skusal som tak liecit sladkovodnu, filtracnu krevetku v slanom kupeli. 2 z 3 prezili. Ta posledna musela mat uz chytene organy cize tam uz tazka pomoc :/

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa VINTR »

Chelmona jsem měl 2x, vždy mi vydržel cca 2 roky. Na stáří, ale nezemřel. Česnek si nech na langoše. U chelmona jsem nebyl nikdy schopný uržet v čistotě ploutve, vždy tam měl nějaký tečky (povlak né). Musíš ho naučit žrát a jak na to přijde, žere ti z ruky a bys nevěřil jak je rychlý...... Co jsem zjistil, je celkem háklivej na vyšší hustotu, žere a přesto zdechne. hodnota kolem 25 je ok, ale když máš naprd hustoměr.......... tak 25 není 25 :evil:
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Díky za informace, mam hustotu okolo 1,026 (měřím refraktometrem zkalibrovaným podle vody z RO). Voda, ve které jsem jej přivezl měla 1,025. Že by tohle způsobilo oslabení a bílý povlak prsní ploutve? Po rozšíření mu ta ploutev úplně ztuhla - totální pahýl bez pohybu pod úhlem 45°nahoru. Když jsem ho vyndal mrtvého z nádrže, u kořenu ploutve bylo viditelné krvácení.

K česneku - na amerických fórech jsem se dočetl na několika místech o jeho přidávání do vody - buď ho rozmačkají a hodí do nádrže, nebo stroužky věší do filtru.
Jeden zajímavý příklad z reefcentral od goldmaniac:
I don't use garlic regularly as part of a diet, but i do add it daily if ich occurrs in my tank.

Until recently, last time i had ich was 2 years ago. I just purchased 12 small fish from liveAq... dot com and quarantined them for about 2 weeks (copper) , then added to the display. Flame and two 1.25" hippo tangs developed ich about a week ago (from display). Started to add 1-2 cloves of crushed fresh garlic to my tank, daily, as part of controlling ich. So far, a week later, no fish dead, all still eating.

This is not a conclusive example of garlic helping ich, by any means. But I've seen it work for tangs and other fish of mine over the years and it always seems to greatly help.

I do not intend to add garlic as a regular supplement after ich clears off the fish.

I believe it helps the most during the first few days after discovering ich. If the fish seem to hold steady for the first 3-4 days, they usually are strong enough to fight off the parasite. Since starting to treat with fresh garlic cloves about 6-7 years ago, I don't believe I've ever lost fish due to ich.

\ just my experience. I don't claim any definitive answers.
Dvě pozitivní věci se česneku dle zkušeností ostatních nedají upřít - posiluje chuť k jídlu a minimálně irituje parazity.

Krmením česnekem v mém případě bylo vyloučené, mražené Chelmon ještě nežral. Byl to jen pokus udělat něco, co by mohlo pomoci. Bílé tečky na ocase byly ráno pryč a zbylé dva dny, než odešel, se už neobjevily.
Z mého logického úsudku - pokud česnek účinkuje proti parazitům a paraziti jsou vnější (na porvchu těla), tak na ně je vhodné působit přímo z prostředí. Pokud krmím mraženým koupaným v česneku, po přidání do nádrže velká část česneku se stejně uvolní do vody.

Vodu jsem tehdy nezměřil a teď je to už víc jak týden poté, ale bedlivě jsem pozoroval veškerý život v akváriu a nezaznamenal jsem jediný negativní náznak, že by se, ať už rybám, korálům nebo bezobratlým něco nelíbilo, případně bych pozoroval nějakou nezvyklou reakci. Vše se chovalo jako obvykle.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Lukáš »

??? program o vareni? :lol:
Vesat struciky cesnaku do filtracky? A bude tam aj petrzlenova vnat, mrkva a kalerab? :lol:

Navrhujem skor cesnakovy nahrdelnik na krku akvaristu - nasadit si ho presne 333 sekund pred polnocou v den prveho splnu mesiaca po zimnom slnovrate, do polnoci 3-krat vyrieknut indianske zaklinadlo a nasledne tento nahrdelnik presne hodinu pred rannym briezdenim zakopat do substratu tvoreneho rovnymi dielmi zahradnej prste, koralovej drte, vyslahanej peny z odpenovaca a zazracneho bahna (Miracle mud).
Efekt bude prakticky okamzity a trvaly.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Spongebob »

:lol: :lol:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Díky Lukáš, na vlastní program o vaření si netroufám. Ale pečlivě jsem si zapsal tebou navržené ingredience a až příště se rozhodnu pustit do "reef soap", určitě na ně nezapomenu! :D

S celým zavěšeným stroužkem česneku jsem dost možná jen nepochopil anglicky psanou ironii. Nicméně sranda je to do té doby, než vidíš, že se s tvou rybou něco děje a chceš jí pomoct. Nevěřím všemu a už vůbec ne na zázraky, ale chtěl jsem udělat alespoň něco a došel jsem k závěru, že se zkouškou u česneku nic nepokazím. Reefařů, co píšou o nějaké pozitivní zkušenosti s česnekem je poměrně dost (co se týká parazitických onemocnění, což mě zajímalo), negativní ve smyslu, že česnek něčemu škodil jsem nečetl žádnou.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

O víkendu jsem měřil hodnoty:
KH - 6,7°N
NO3 - 0,5 mg/l
PO4 - 0,0 mg/l
Ca - 470 mg/l
Mg - 1230 mg/l

Prvky sypu ručně, u KH je mým cílem držet na 8, ale den dva bez doplnění a letí to dolu :roll:
Druhý problém je s Mg - doplňuji Ca a Mg současně v jednom roztoku (od Aquamedic "A"), ale zatím co Ca se mi velmi pozvolna zvedá, Mg mi stejně pozvolna padá. Hrozí předávkování Ca? - co hrozí, kdybych držel Mg a Ca nechal růst? Případně co byste doporučili a kde dokoupit na zvednutí samotného Mg?
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa kominík »

Chlorid hořečnatý + Síran hořečnatý - např. Penta chemie
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Díky moc za radu.
Měl bych k tomu pár dotazů:
Pokud přidám Chlorid hořečnatý hexahydrát, v jakém poměru mám přidat Síran hořečnatý heptahydrát?
Pokud chci zvýšit Mg např. o 1g/100l, kolik gramů směsi přidat? (lze smíchat ve vodě z RO dohromady nebo přidat každou látku zvlášť?)
Jak rychle je bezpečné a vhodné zvyšovat Mg v nádrži? Kolik mg/l za den?
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Traverza »

Najdi tema Balingova metoda zde na reefu, jsou na to i kalkulacky.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Jedna fotka s Palaemon elegans ze včerejšího hraní s mobilem.
Prílohy
20161124_213920b.jpg
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa axelson »

pekna
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa shotik »

ta je nádherná -)
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa ellbunda »

Super!
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Díky kluci za ocenění! :)
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"