Nano 96l - od Jadranu k SPS

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Jestli to nebude vadit tak se vyjádřím jenom k těm aiptasiím.....Mám nano cca80L a osobně mám obavy do tak malého objemu cokoliv dávkovat. Dotáhl jsem si na živákách skelné sasanky a zvažoval jsem že je napíchnu a stříknu do nich kapku octu. Potom jsem zde na reefu četl že je většina uživatelů likviduje zmiňovaným hydroxidem. Ale ani to mě nepřesvědčilo že by to bylo bezpečné pro takovou nádržku. Raději jsem volil přírodní likvidaci a wurdemanka mě jich bezpečně zbavila :lol:
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

K té Wundermance, zabíječce Aiptasií, Ti gratuluji! Já takové štěstí neměl, měla je žrát ("vycvičená") - ale vyplenila jen malé červené rournatce (Serpula vermicularis). Pořídil jsem jí 20.2. a někdy od začátku srpna (Augusta) jí považuji za nezvěstnou. Nejspíš se neshodla s krabem nebo padla za oběť Aiptasia mutabilis, která je prý pěkný jedlík. Co se jí přesně stalo už nezjistím, prostě jednou tak koukáš do nádrže a je pryč.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Návštěva ze Sumartinu :-)
Prílohy
palaemon elegans
palaemon elegans
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Přišla velká zátěžová zkouška pro můj reef - 14 dní bez dozoru a zásahů v mé nepřítomnosti. V poslední hodině nainstalován doplňovač odparu s optickým seznorem. Musím říct, že funguje bezvadně a hladinu udržuje naprosto přesně v nepostřehnutelném rozmezí s odchylkou menší než 1mm.
A jak nakonec dopadl reef po 14 dnech? Krab se postaral o spoušť, které některé koráli částečně odnesli - jejich části, které jsem nalezl pohřbeny v písku odumřely. Euphyllia odešla do věčných lovišť, vyndal jsem jen skelet (chřadla a už jsem to očekával před odjezdem), stejně tak Caulastrea. Ostatní živočichové v pořádku, klauni byli pohublí, ale hned první den se najedli k prasknutí. Halichoeres melanurus vypadal naprosto normálně s plným bříškem - asi si vytahal dle potřeb život z útesu.
Po vyčištění skel a přilepení odtržených fragů a přerovnání útesu to vypadalo už lépe. Přidávám foto, jak reef vypadal v momentě mého návratu.
Prílohy
20160902_112419b.jpg
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa shotik »

ty bláho 14 dnů bez dozoru bych si asi nelajsnul. Já byl pryč týden a domluvil jsem si 2x neodbornou návštěvu na krmení a kontrolu
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Nebýt kraba v mém akva, tak bych v podstatě jen vyčistil skla a bylo by to OK. Trochu mi propadlo KH a ještě o něco míň Ca a Mg, ale už do nádrže pro odpar jsem pro jistotu přidal trochu sody, aby se ten propad přibrzdil. (Po příjezdu jsem pak ručně doplnil ostatní prvky, abych ty poměry dostal do rovnováhy).
Co se týče krmení, např. v literatuře co mám z 90. let se uvádí, že pokud jsou ryby celoročně pravidelně krmeny, výpadek na 1-2 týdny by jim neměl způsobit větší potíže, naopak v případě překrmování bylo uváděno, že může být pro ně i prospěšný.
Neodbornou návštěvu jsem sice zvažoval, ale otázkou zůstává, zda by to nenadělalo více zmatků než užitku. Nakonec jsem si řekl, že prostě na 14 dní "vypnu", zapomenu na AQ a až přijedu, tak se uvidí. (A to se mi až na první a poslední dny dařilo, nejvíc mě hlodalo, co vyvede krab).
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Krevetky Palaemon elegans se dobře zabydlely, jsou živé (jedna celý den obírá kameny a každou chvíli přeplavává z jednoho na druhý). Ve větším akváriu se pro svojí průsvistnost ztratí, ale v mém 30cm širokém nanu pěkně vynikají.

Někde jsem četl, že rádi "skáčou", u těch mých jsem to zatím nepozoroval, ale mají oblíbená místa těsně u hladiny, např. rádi obírají přepad u odpěňovače.
Prílohy
20160917_161032b.jpg
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa axelson »

pekna je :D
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Menší přestavba dle počáteční myšlenky "tři věžě".
Prílohy
20161019_211424b.jpg
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Aktualizace k dnešnímu dni. Tímto bych chtěl také ještě zpětně velmi poděkovat uživateli pivos68 za fragy 2 acropor! Daří se jim dobře, začali už přerůstat lepidlo :)
Prílohy
20161111_111729b.jpg
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa kačer »

Vypadá to pěkně, jen teda ty skleněnky jsou pořádný mackové.:-D To ti podle mě zádna wurdemannka nesežere takhle velky ... na to bud jedině chelmon, já myslel že ho tam máš, ale nevidim ho ... ale jako nejlepší a nejucinejsi řešení na takhle velky sasany bych viděl stejne stříkačku s octem nebo louh ... ;-)
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa axelson »

Erik ich cielene pestuje :D :D
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

Kluci, já už se těch skelných snažím nevšímat! :)
Kolo první - zkusil jsem ocet - nic moc - teda spíš jen to nic.
Kolo druhé - louh, píchal jsem ho přímo do nich a 7 z 10 KO, ale pak tam mám jedince, do kterého jsem to pral asi 5x opakovaně a pokaždé po týdnu byl v plný síle...
Kolo třetí padlo na wurdemannku, ta ovšem byla nějakej vegan či co, prostě nic, ani ty nejmenší prcky! Skoro po půl roce zmizela a já zkusil další, ta během několika dnů zlikvidovala skelný prcky, tak do 2mm. Ostatní nechce. Ale hlídá to a prcky nemám.
Kolo čtvrté - chelmon, se kterým se tady ani nechlubím. :(
Naposledy upravil/-a Erik81 v 11 Nov 2016 15:24, upravené celkom 1 krát.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa Erik81 »

CHELMON
Vyzvedl sjem si ho i přes varování, je z čerstvého dovozu (ale nechte ho tam, když si pro něj vyjede přes 80km...). Druhý den měl po ploutvých pár bílých větších teček (asi něco jiného než krupička). Hned jsem zjišťoval, co s tím - jediná naděje padla na česnek, který jsem vylovil z domácích zásob, jako mistrný šéfkuchař ho sekal na průsvitné plátky a šup s ním do ponožky a do filtru. (Chelmon téměř nežere, moje kombo 6 mražených druhů pro reef nezabírá). Druhý den ráno akva smrdí po česneku, vlastně po česneku smrdí celý byt (večer se manželka zlobí, jak to, že tu tak smrdí česnek :) - to už jsem ale stihl česnek vylovit a vysypat (nechtěl jsem, aby mi v nádrži začal hnít).
Ráno. OK, vypadá to, že tečky jsou minulostí, jen na prsní ploutvy se objevil nějaký bakteriální zákal či co, na plíseň až tak nevypadá, ale nejsem odborník, tak Bůh ví... ) Chelmon stále nežere mražený, ale v Seareef jsem si domluvi živou artemku na rozkrmení, takže večer pro ní a pak ještě rychle ke Kačerovi na "kukačku".... vracím se, o půlnoci sypu artemku a chelmon si zobe, není kdo ví jakej rychlík, ale zobe... :) Jenže ploutev se zákalem trčí jak pádlo a nehýbe s ní, vypadá jak potažená bílým igelitem. Tuším průser.
Ráno beze změn, chemlon si plave, jedna ploutev KO.
Večer chelmon zrychleně dýchá, po pár hodinách strácí balanc, snižuji průtok čerpadla a snažím se ho udržet ve správné poloze, odbíhám dát spát kluka, vracím se a .... chelmon KO. RIP
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Nano 96l - od Jadranu po Pacifik, pokus o hybrid

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Si myslím že s tým česnekem jsi to totálně po... :( Nemá se přidávat rybám do krmení? Nechávat ho louhovat v nádrži mě přijde podivné :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"