Krakonošovo minimoře

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Tak nakonec jsem chtěl jednoho sapínka Chrysiptera hemicyanea ale pan Sova dovezl 2 tak jsem to risknul a plavou u mě už více jak 2 měsíce a zatím dobrý. S klaunama se trochu pošťuchují a na jednou tak velkého klauna si docela dovolují. Žádní nebojsové to nejsou, ale zatím soužití klape. Uvidíme jestli jim to vydrží. Přidal jsem i několik šneků a dva poustevníčky z nich jeden se bohužel už odporoučel ...
Od přidání těch živočichů se akva docela pěkně stabilizovalo a vše roste a rozvíjí se. Pár kousků mám i nazbyt v inzerci ....
Když nejsou problémy tak jsem ani nic neměřil, ale nedalo mě to a pro zajímavost jsem dnes měření udělal a .... a trochu překvapení proti ideálním hodnotám. Ca=400mg/L, Mg=1320mg/L bych viděl jako v pohodě. NO3=0mg/L úplně v poho není, ale nikdy jsem ani jinou hodnotu v mém akva nezměřil takže neřeším. PO4=0,1mg/L tady to trošku poskočilo, ale nejvíc mě dostala alkalita pouhých 4,5°dKH - možná proto se Calustrea ne a ne vzpamatovat, ale nakonec si zvykla a roste stejně dobře jako vše ostatní. Náročnější kousky korálů by mě to asi neodpustily, ale to co tam mám problémy nemá, takže to nechávám tak jak to je a dál budu pouze každý týden měnit cca 10% vody za čerstvou.

Nebo bych tu alkalitu měl řešit, protože se její nízká hodnota projeví až za delší čas nějakými problémy? Předtím jsem alkalitu měřil 13.03.2018 a byla 6,4 °dKH což už je také nízko.
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Krakonošovo minimoře

Príspevok od používateľa lhajek »

Dlouho jsem tu nebyl ... akva funguje .... něco málo pomřelo, něco jiného uvolněné místo zaplnilo ... prakticky bezúdržbové akva .... jo a někde se uvolnil jeden kabel a nechce se mě ho znova pájet, tak mě nesvítí třetina světla ... už tak dlouho, že ani nevím od kdy to je ... docela porůstají stěny řasou ... pořád abych to čistil .... ale ten pohled za to stojí ....
Prílohy
IMG_20220226_175932.jpg
IMG_20220226_175646.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"