60L Nano Akva by Sam

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

s.t.ml
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 03 Nov 2015 21:28
Bydlisko: Děčín
Kontaktovať používateľa:

60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa s.t.ml »

Ahoj, jsem úplný začátečník a včera jsem si koupil 60L nano akvarko, které bylo už pár měsíců založené, takže jsem ho koupil s živím pískem,vodou,kameny které nebyly při založení živé ale po pár měsících už to oblézají rournatci a jsou na tom takové bílé vlásky...Nevím jestli je to živé nebo ne.Pak jsem k tomu dostal topítko, LED světlo, RO, hustoměr, sůl, testy na NO3,PO4 a Bio Pronto Marine.
Nóóó a tak jsem to přivez domu, nalil vodu do akvárka, hodil na dno kameny a vše zapnul. Četl jsem že by se mělo akvárko nechat tak 3 týdny odležet a jen dolívat odpar. A potom nasadit pár korálů a zjistit co se bude dít.Mám v hlavě 2 plány jak udělat útes takže asi zítra rozmlátím kameny na menší kusy a něco postavím.
V akvárku mi teploměr ukazuje 26 stupňů a to mám vypnuté topítko.
Budu moc rád za každý názor a radu co mám dělat a nedělat dál.
[img]
12218256_10205444278455560_67748125_o.jpg
[/img]
[img]
12202519_10205444282135652_560626974_n.jpg
[/img]
[img]
12211256_10205444286575763_1599063084_o.jpg
[/img]
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa Dyksn »

Ten teplomer vypada strasne, strhl bych a nalepil na bok..... A taky podle toho stejne moc teplotu nenameris..., je to hodne orientacni :-)
Naposledy upravil/-a Dyksn v 08 Nov 2015 11:55, upravené celkom 1 krát.
At to roste a zije.
Baco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06 Apr 2012 18:44
Bydlisko: Banovce n. Bebravou ; Slovensko

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa Baco »

Ahoj, ten teplomer mam na sladkovodnom a je na nom "prd" vidiet :-) , v oboch nano akvarkach mam kupene sklenene teplomery. Teraz v tomto obdoby mam teplotu vody 25°C. Tiez bez kurenia :wink:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa axelson »

Ja ked som zacinal precital som si temy tuna na foru.potom som mal vela otazok.ale aspon zakladne temy si precitaj bez toho sa nepohnes.su ty ludia co ti poradia :D aj ked nie vzdy sa ti to bude pacit :D
Este ma tak napadlo aku vodu si tam nalial?
s.t.ml
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 03 Nov 2015 21:28
Bydlisko: Děčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa s.t.ml »

No nalil jsem tam 5 měsíců zaběhlou vodu (slanou). Přečetl jsem toho už hodně ale dost lidí říká zase něco jiného. Někdo říká lít bakterie někdo zase nelít. Někdo říká odpěňovač někdo zase ne! Takže pak si udělej názor :D
Ten teploměr jsem sundal a musím koupit nějaký lepší.
Jinak jsem dnes rozlámal kameny a postavil jsem to podle mích představ. Ale nevím jestli to tak může být.
[img]
IMG_20151108_202004.jpg
[/img]
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa axelson »

Mne poradili aby som nedaval blizko kameny stiem akva koli prudeniu vody a zlemu cisteniu skla,tak neviem ci ta prava strana je ok?povodne som chcel zavesny filter ale nakoniec som zvolil odpenovac.davam aj bakterie.rozhodnutie je na tebe ale aai by som volil odpenovac ja nelutyjem.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa Dyksn »

Utes posun na stred, bude to vypadat lip a bude lepsi i proudeni, takhle ti tam vzniknou hluchy mista u toho skla a nevycistis stenu..... Podivej se na svica, bez odpenovace a bez bakterii (teda myslim) a akvarko jak vinko, proste co clovek to nazor ;-). Kazdy si musi vybrat svoji cestu...
At to roste a zije.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1391
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Každé akvárko potrebuje baktérie. Inak by ti nemalo čo odbúravať amoniak, dusitany, dusičňany
Iná je debata, či dolievať baktérie z preparátov.
Treba si vždy urobiť kompletný obraz. Ja som tiež prestal dávkovať baktérie, ale vo filtry som mal živé kamene z priamo čerstvého dovozu. Takže keď napíšem, že ja nedolievam, tsk to neznamená, že ich nemám. Podľa mňa sú živé kamene z kvalitného dovozu oveľa kvalitnejší a heterogénnejši zdroj baktérií, ako laboratórne vodičky, ktoré mnohé ani nezapáchajú
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa martin01 »

Jsem taky pro živý kámen, než skleněnou ampulku, líp to v akvárku vypadá.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa švíco »

Bakterie jsou přece v celém akváriu... od útesu po písek..
Není nad pořádný pěkný živák... podle mě je super i živý písek...
Do začátku chápu jisté očkování systému... ale pořád je nejlepší hrstka písku od kolegy + vody + třeba korálovka nebo kus kamenu...
No a co se týče mého systému, tak mám napojené externí filtry (kanystr nebo závěsný) a v něm siporax. Ten siporax je prorostlý houbami, rournatci a samozřejmě plný bakterií... takže o biologickou filtraci je dobře postaráno.
:wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa axelson »

ono to Svicovo je velmi pekne ale ci to tak zvladne, uz viac ludi skusalo a nie kazdemu sa to podarilo. Ja som mal na zaciatku vsetko zive aj tak som pridaval na start bakterie... a nemam pocit ze by to uskodilo...uz je tam nejaka filtracia alebo sa iba rozhodujes aku?
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa Spongebob »

Tak ja mel zivy kameny, zivej pisek, zivou vodu z fungujiciho akvaria a do toho jsem jeste daval balterie a musel jsem je prestat davat protoze se mi uz premnozily. Jak se rika nekdy vseho moc skodi.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
voloda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 25 Dec 2007 20:33
Bydlisko: Pliešovce

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa voloda »

Ako Ti radi Švico živák,hrsť piesku z akva od najbliššieho moriaka, pozor s týmto materiálom narábaj a prepravuj ako napr.ryby, krevety atď. aby si domov nedoniesol život už mŕtvy. Miesto siporaxu, ktorý sa časom zanáša a zarastá môžeš použiť oveľa lacnejšiu hrubšiu koralovku. Ináč keď si plánoval more, hrsť koralovky sa mohla močiť :D v filtri u najbližšieho moriaka a teraz mohla byť použitá na nábeh Tvojho systému. Pár pív za materiál na nábeh s človekom rovnako "postihnutým" :D morom ,je vždy lepšie ako drahé vodičky v peknej flaštičke . Moje prvé akva som zabehol bordelom odsatým pri výmene vody s akva v perfektnej kondícii. Hlavne Viac čitať fórum , veľa otázok a "špekulácií" sa tu už riešilo.
Sú to naše sny čo nás stále poháňajú vpred...
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa Dyksn »

Abych to uvedl na pravou miru, bez bakterii jsem myslel bez dolivani.... :-)
At to roste a zije.
s.t.ml
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 03 Nov 2015 21:28
Bydlisko: Děčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 60L Nano Akva by Sam

Príspevok od používateľa s.t.ml »

Filtr už mám tento
P1100393.JPG
P1100392.JPG
tak jsem to už koupil ale pokud myslíte že by jsem měl koupit něco lepšího tak si nechám poradit a do té jedné volné přepážky
P1100391.JPG
chci dát Siporex ale pokud říkáte že je lepší hodit do akva par hrstí živého písku a přidat vodu ze zajetého akva tak si nechám poradit.
Pokud jste někdo z okolí Děčína, budu rád když mi napíše :)
Ten co mi to prodal tak tvrdil že kameny už jsou živé a písek taky...Je pravda že v písku jsou nějaké červíci (ale asi se nehejbají ) a v kamenech rournatci ty vypouštěj takové chmíří.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"