Axlova nova 180 L ???

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Axlova nova 180 L ???

Príspevok od používateľa axelson »

Zdravim vas vospolok...akosi rozmyslam nad novym akvarkom...viem ze este ani to prve som nezabehol na 100% ale nevadi...prikladam nakres ako si to predstavujem...
1 komora odpenovac so zelotim, druha komora zivaky+ riasa svietenie v noci zo zadnej steny alebo vode odolnym svetlom- neviem sa lepsie vyjadrit (ponorene vo vode, prip zhora-),medzi druho a tretou nad prepadom este hreben aby sa tam nedostal nahodou bordel z riasy tretia komora doplnovanie odparu a navratovka.
Preco takto?
nechcem vrtat do akvarka a mat dole filtraciu, idelane by to bolo ale zamietol som to. Preco nie zadna strana mam pocit ze mi to dost zmensi objem akvaria co tiez nechcem...
Rad si vypocujem vase nazory na tento navrh :D :D :D

Este sa mi pozdava riesenie ze to nebude na boku akvaria ale v rohu po dlzke ale nie po celej ale iba do polky neviem presne ako by to vypadalo...


p.s.potom budem asi predavat svoje nano 60 l robene na mieru (3 komory cierne pozadie - je skoro nove)mozte si ho ked tak rezervovat :D
Prílohy
akva nove 2.jpg
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Axlova nova 180 L ???

Príspevok od používateľa axelson »

hmm zatial ziadny nazor skoda...bude to stacit takato filtracia?
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Axlova nova 180 L ???

Príspevok od používateľa charloschuanche »

A co chceš slyšet proboha, před nedávnem jsi řešil podobné akvárko, jen o pár litrů menší, tak by jsi mohl uplatnit ty poučky z předchozí nádrže, a to se tu souběžně řeší další cca 3-4 relativně nové nádrže s filtrem v zádech. Platí pro všechny to stejné. Posvěcení nepotřebuješ, je to tvoje nádrž. Nikdo ti o ni pečovat taky nebude. :lol:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Axlova nova 180 L ???

Príspevok od používateľa axelson »

Diky za odpoved.som zase o nieco mudrejsi :D zaklad je nepytaj sa.nauc sa na svojich chybach.v tej mojej malej to funguje vsetko ok.tu bude o 120 l viac zaujimalo ma ci to utiahne filtracia.tak nadimenzovana.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Axlova nova 180 L ???

Príspevok od používateľa martin01 »

Čím víc vody v systému, tím lepší, ale jinak na velikosti filtrace tolik nezáleží, hlavně se ti tam musí vejít veškerá, správně nadimenzovaná technika. Na akvárium 1600l jsem používal filtr o objemu necelých 250l, pokud si správně vzpomínám a to ještě s rezervou pro návratovou vodu.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Axlova nova 180 L ???

Príspevok od používateľa axelson »

Prosim zamlnutie neaktualnene.riesim inak
Zamknuté

Návrat na "Nano Reef"