Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Myscho151 »

nemáš po blízku niekoho? resp nejaku akvaristiku?? resp zruš sladkovodné a nejak to pomeň

alebo daj inzerát a predaj staré :-D :D
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

vacsinu rozdam tym co sa prihlasili takmer zadarmo ostane mi par zivocichov ... ale piesok neviem kde dat aby som ho mohol znova pouzit popripade niektore ... uvidim mozno niekomu do sumpu

porozmyslam este o filtracii tolko druhov je kazdy nieco ine preferuje och :) doteraz mi to fungovalo jednoducho ale chcel by som sa posunut vyssie casom tak aby som mal na to prisposobeny sump. Chcel by som aj sps neskor.
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Myscho151 »

tak len si sprav filter aby mal dosť miesta a nemáš problém v buducnosti dať CA reaktor atď. Ja keď budem mať svetlo tak sa chystám na lps ... euphiliu ... ževraj to je odolnejší koral :-)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

Ahojte malo cas ale v hlave to stale viri :) takze uz to nebude nano bude troska vacsie.
Uz bola varianta aj 2 metre dlhe akvarko cca 800 litrov ale to este trosku dosporit :)

Takze teraz bude taketo mam len nejake otazky.

1.) Budu tri strany pohladove. Co poviete na cistenie skiel, kedze je to dost caste ze ako by som cistil zadnu stenu ak tam budem mat velmi malo miesta chodit z vonku magnetickou stierkou a z vnutra tiez tazsie kedze bude asi zakryte alebo aspon svetlo minimalne polozene na akvarku nie zavesene.

2.) Co poviete na filtraciu z dlhodobeho hladiska. Budu rybky koraly najprv makke ale postupne aj nejake SPS.
Ako by som ju mal spravit tak aby aj do buducna bolo pocitane asi s balingom.
Ake mate nazory a co od zaciatku len odpenovac a absorbery alebo aj nieco davkovat spolu s meranim po nabehu.

3.) Este raz otazka na filtraciu.

Odpenovac xxl pelety siporax, alebo odpenovac, refugium, siporax.
- davat aj nopox?
- alebo nejaky program? red sea alebo iny ?

Viem ze je tu vela okolo toho popisane ale nic ine nerobim len citam ale kazdy ma svoj nazor kazda filtracia funguje inak. Tak by som chcel vediet nazory na konkretny pripad.

Viem ze pisem zmatene to je moj problem.

Jednoducho len napisat aku filtracku odporucate a co do nej. Taka anketa :)

Dakujem

V lepsej kvalite tu:
http://i.imgur.com/u3lb8OS.jpg
http://i.imgur.com/q5RCJTg.jpg
http://i.imgur.com/1XBjb8h.jpg


Obrázok
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

Prepacte za vela nezrozumitelnych otazok.

Uz mam jedno akvarko ale tu by som chcel nieco na urovni aj z hladiska filtracie a doplnkov.

Ahojte tak aspon na filtracku co by ste navrhovali vzhladom na to ze to bude v kancelarii cize malo casu na stale zasahovanie do systemu.

Pellety, dsb, refugium alebo len odpenovac sorbenty a balling?

A este mam otazku mam zivu vodu, kamene, piesok.

Aby som mal v akvarku ciste kamene mozem tam dat mrtve a zive kamene vlozim do filtracky a budem na ne svietit?

Dakujem a prepacte za obťažovanie.

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Myscho151 »

nechcem byť múdry, ale nemali by isť najskor sorbenty špongia atď a potom odpeňovač? a ten hrebeň dolu ti tam podľa mňa je zbytočný...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

Neviem malo by to ist opacne? Aj som tak uvazoval ze by isiel k vytlacnemu cerpadlu a ostala by mi cela komora mozno aj na nove fragy. Ten hreben som len dal keby som tam dal nejakeho zivocicha nahodou. Vnutro bude polykarbonat.

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa VINTR »

Pokud je to anketa, tak já používám následující:
Filtrace: Odpěňovač, DSB (žádný sorbent jsem nikdy nepoužíval)
Dávkování prvků: CA reaktor. Co mi a v jakém množství dávkuje do systému, nevím páč to neměřím :roll:
V podstatě bych řekl, že celkem bezúdržbový, jen bojuji s průtokem vody reaktoru, protože to nemám řešený pumpou, ale jen přiškrcuji ventilem příchod do reaktoru, ale vypadá to, že součástkou na mopedy za 26 Kč jsem to zlepšil :mrgreen:.
Jinak máš tam něco v té filtračce namyšlený (reálně nakreslený), ale ptáš se na tři různý věci, kdy si myslím, že to bude při každém druhu zvolené filtrace jiné....... Jak to máš načmrkaný, tak na DSB to určitě není. Ke škrabání řas ze skla, pokud ti světlo nepůjde na sklo budeš škrabat míň...
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

Dakujem velmi pekne za odpoved taketo odpovede som rad kde sa vzdy nieco aj naucim.

Filtracka viem ze nie je nakreslena na DSB podla filtracie by som to prekreslil ale neviem ci s DSB by som sa zmestil do toho rozmeru vonkajsie rozmery by som uz nechcel zvacsovat.

Rozmyslal som CA reaktor alebo balling. Ale na mensie akva som sa docital ze lepsie asi balling.

Pytam sa na viac veci lebo este som to nedal lepit prekreslit nie je problem neskor by uz bol.

Na tie riasy na skle to mam teraz trochu problem mozno preto ze mam 150w vybojku nad akva o rozmere 800x550 mm ale to len tipujem.

Ale aj tak dakujem za dobru odpoved a cakam na dalsie.
Potom ked sa rozhodnem prekreslim na realny dizajn a budeme viest konstruktivnejsiu debatu dufam.
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa VINTR »

No já neměl na mysli velikost, tu by jsi měl i v některých případech větší než-li mám já :wink: . Měl jsem na mysli spíš tu první příčku s těma punčochama a dírou dole a u té zadní taky by šla oddělat :mrgreen: . Odpěňovač do první komory, plovák na přidávání odpadu do DSB a už to buble :roll:. tak jsem to měl na mysli, přesně tahle to mám
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

Dik kvoli tichosti som chcel aby tie trubky isli do vody nie do puncochy lebo potom sa tazko puncocha vybera. Vychadzal som z tohto dizajnu.
Obrázok

A tu maju dizaj s refugiom je tam v zadnej casti ale ci staci neviem
Obrázok

Stale neviem aka by bola pre mna dobra filtracia. Ked na zaciatku tam pojde asi 5-6 ryb 80% zivej vody zivy piesok a nejake makke koraly. Alebo neviem co s tym zivotom co mi este ostal ponuknem niekomu a dam tam len zive skaly do filtrarcky mozno.
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa VINTR »

No já to mám takto, jestli to vydrží ukáže čas. Svod vody mám napojen přímo na odpěňovač, čerpadlo dělá pouze funkci "mixéru", stejně to chrčí :lol: . jak to mám já, tak jsem musel zajistit aby zpětný svod vody při výpadku elektřiny případně nezvířil DSB, to se mi stane až cca po čtyřech hodinách (mám záložní zdroj).
Prílohy
WP_20160315_19_51_34_Pro.jpg
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

Pekny maglajz :-D asi by som zvolil v kancelarii iny sposob filtracie. Inak mas krasne akvarko. Chvalim.
Co poviete na sorbenty, za nimi xxl pelety, odpenovac a vytlacne cerpadlo.
A riesit doplnovanie prvkov cerpadlami? Asi ano neskor vsak.

Do tej najvacsej komory ked dam zive kamene co mam a do akvarka mrtve je to v poriadku?

Dakujem

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa VINTR »

Filtračka je snad schovaná? nebo ty se chceš dívat na filtraci? Ta se časem zaroste vápennou řasou a jiným bordýlkem ať je jaká je, kór když tam budeš svítit..... s tím počítej.
Používateľov profilový obrázok
Donkezz
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 02 Dec 2014 23:55
Bydlisko: Orava

Re: Moderne Nano do spolocnej kancelarie

Príspevok od používateľa Donkezz »

Ano to viem to bolo skor myslene ako vtip. :-D

Len mam trochu respekt k fsb lebo som doteraz ho nepouzival a bojim sa za ak by niekto do neho sprtal by sa mohlo nieco uvolniť do akva.
Ale ak mi viac ludi potvrdi ze to mam skusit pojdem do toho ;-)

Odoslané z D6603 pomocou Tapatalku
1. Soft coral Akva (PREDANE)
2. Akva MTS REEF
Akvarium v kancelarii 330l, SPS
Filtracia: Siporax 2l, Zeolit 1l, Uhlie 1/2l, Silicarbon 200g, Odpenovac BM NAC7, Kalc. reaktor, Doplnanie prvkov Arka Vida GT4(Grotech ABCM)
Osvetlenie: LED made by JRX
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"