Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

sanocoffie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29 Jún 2016 13:12

Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa sanocoffie »

Ahoj,očekávám že se na mě všichni sesypou,jelikož o mořské akvaristice nic moc nevím..Rád by jsem se vás zeptal na pár rad a uvidíme,jestli to má cenu.. :) Takže začneme,v první řadě by jsem rád nano reef a myslím,že 30l by mohl být dobrý start - tady přichází první otázka - našel jsem dva sety 1)Dennerle Nano Marinus Cube Complete PLUS 30l který by jsem prakticky i s celou výbavou(písek,sůl a podobné) a úplně nové pořídil za 4200,nebo za 2)Innovative Marine Nuvo Nano 8/10K - Akvarijní set vč. LED osvětlení 30l (kde je jen filtr a osvětlení) cca za 3300,který by tedy byl lepší?Několik let jsem se věnoval sladkovodní akvaristice a vím,že Dennerle má kvalitní výrobky,takže by jsem vzhledem k vybavení bral ten Dennerle,nevím kolik se se vším co je třeba může vyšplhat cena druhého setu..Další otázka,kdyby jsem si teda vybral první set Dennerle,rád by jsem samozřejmě nějaký menší kámen (útes),jako dekoraci - ve zdejší akvaristice mají na prodej Korál,nic víc vám k tomu bohužel neřeknu,pravděpodobné mrtvý,ale v podstatě je to tohle http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=2595 .Takže může to posloužit jako dekorace?Pravděpodobné se ale pouze zanese řasou,nebo?Dále by jsem rád doporučil nějaké ty živé korály.. :) Pokud by jsem akvárium opravdu zařidíl,rád by jsem do něj nasadil nějakou krevetku a vím,že by neměl,ale doufám,že by se mu dařilo tak jeden klaun očkatý - vím,že každá ryba by měla mít svůj prostor a velikost akvária,ale tohle se mi zdá,že by mohlo klapnout..samozřejmě by jsem nasadil vše,až by bylo akvárium zajeté,nic uspěchat..Další věc,následná údržba a náklady - přiznám se nemám tucha :) Četl jsem různě po internetu,že náklady jsou malé a potom zase značně velké,máte tedy svoje slovo do pranice?Rád by jsem prostě měl malé akvárium,v něm rybku a krevetu,malý útes - jestli tomu tak můžu říkat a klídeček.. :) Jak jsem trochu pročítal,našel jsem že lidi postupně obměnovali části toho setu Dennerle,ale viděl jsem i pěkná akvária s původní technikou,možná by se něco podobného stalo - takže s tím počítám,ale rád by jsem náklady ze začátku minimalizoval,ale zase chápu,že to něco stojí..Děkuju pokud se tím někdo budete prokousávat a poradíte.. :)
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa Smityl »

Ahoj, 30l je dosti malo na zacatecnika kazdy ti tady rekne ze cim mensi more tim vice problemu a udezet 3 kyble vody tak aby fungovali je dost narocne i pro zkusene reefare a to nemluvim o tom ze si nedovoli tam dat klaunika. Zkus to jeste zvazit nechci te odrazovat. Poslal sem ti sz.
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa Dyksn »

I maly akva se da udrzet pomerne pekny a nemusis byt letity akvarista. Ale byt tebou, tak bych koupil neco okolo stovky, porizovaci naklady nebudou az tak rozdilne, naklady na chod stejny, rozdil bude v tom, ze tricitka te bude bavit par mesicu, ta stovka by mohla i nejakej ten rok.... do setu bych nesel, spousta veci tam je bude nedostacujicich... precti si Svicovo vlakno, ma to tam paradne popsany a najdes tam uplne vsechny odpovedi.... jinak jedna rada, ktera je tady sice stale dokola, ale plati to, nesetri na zakladnich vecech [WINKING FACE] a naklady ti nikdo nerekne, nebo rekne, ale kazdej jiny, zalezi co od akvarka ocekavas, u me bych to videl na 400 kc mesicne zhruba...
At to roste a zije.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa axelson »

Suhlas s dyksonom.kazdy ma ine naklady.na zaciatku su vacsie potom udrzovacie.mrkni forum stale sa tu predavaju aj komplet akvaria.30 l do tohi by som nesiel aspon 60 l ale na zaciatok 100 ako pisal dykson ideal. :D
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa shotik »

Já zakládal v únoru cca 70l a dnes bych asi volil krapet větší do těch 130l - omezené místo.
V nákladech na zprovoznění + pár kousků života a jsem tam za cca 25000kč( nekupoval jsem nutně nejlevnější věci). měsíčně nevím ale kousek vody a drobet elektriky, myslím že max 300/měsíc

Nicméně za tu krásu to stojí. Návštěvám se líbí i když já spokojen stále nejsem. Údržba jedním kýblem vody /14dnů je taky v pohodě
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
dabel
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08 Júl 2016 10:27
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa dabel »

Zdravim reefare

Tak jsme se take rozhodl udelat si kousek prirody doma rozhodnul jsme se po 3 mesicich studovani pro 450L Red Sea.
Na realizaci s konsultace jsme si vybral po dlouhem patrani a referencich f pepinuv utes z Kutne Hory a zatim toho nelituji ochotny vstricny.Techniku jsme vybiral a konsultoval osobne s nim a co jsem za 3 mesice cteni nastudoval.
Start byl 1. zari ziva voda ze zabehleho akvarka s LPS koraly, zivy pisek asi 27kilo a 30 kilo zivych kamenu pridavani nejakych bakteriji kazdych 8 dni.
Mel bych par dotazu jak jste sledovali prvni faza vyvoje zivota od zalozeni akavaria ??? a po jakem case se vam tam zacalo objevovat nejake vetsi mnozstvi zivota.
Ja tam zatim am asi 2 hvezdice nejake drobne blechy a dokonce sme tam nasel asi 3 krabiky a par snecku a nejakeho sliszkeho hadka :-) Pri startu sme odtud vyhodily straska kteryho ma ve sklenici :-) stale zivej :-)
Red Sea 450
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa Madox »

Straska radsej niekomu podaruj, urcite sa niekto najde, skoda strateneho zivota v tom pohary. Keby si bol blizsie kludne ho do filtru zoberiem.
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: Mořské akvárium - začátečník a jak na to

Príspevok od používateľa DonPedro »

Odkud jsi, že bych vzal toho straška...?
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"